Razer Blade Pro od teraz z jeszcze lepszą kartą grafiki i z nowymi zintegrowanymi aplikacjami Switchblade UI.
W ofercie firmy Razer pojawiła się nowa wersja laptopa Blade Pro, która bazuje na jeszcze wydajniejszej karcie graficznej i wykorzystuje autorski interfejs Switchblade UI.
Blade Pro został wyposażony w 17,3-calowy ekran z podświetleniem LED i maksymalnej rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli). Całość uzupełnia autorski interfejs Switchblade, który oferuje 10 dynamicznych klawiszy i niewielki, dotykowy wyświetlacz, który służy także za track pad. Switchblade pozwala też na skonfigurowanie zestawu własnych aplikacji – nowością są tutaj Adobe Photoshop, Adobe Premiere, Maya czy GIMP.
Wraz z premierą nowych Razer Blade Pro w ręce użytkowników zostanie oddanych 6 oryginalnych aplikacji, w tym Windows 8 Charms, która pozwoli na intuicyjną obsługę systemu, czy aplikację Twitch, za pomocą której gracze uzyskają szybki dostęp do dodatkowych funkcji tego niezwykle cenionego serwisu.
Co więcej, Razer wspólnie z Afrojackiem stworzyli pierwszą aplikację muzyczną poświęconą twórcom EDM (electronic dance music). Dzięki niej artyści będą mogli używać SBUI obecnego w Razer Blade Pro do intuicyjnego tworzenia muzyki w jakości studyjnej. Razer współpracuje też z cenionymi twórcami cięższych odmian elektroniki: Borgore i FluxPavilion.
"Profesjonaliści oczekują najwyższej mocy i najnowszej technologii podanych w pięknej formie." - mówi Min-Liang Tan, współzałożyciel, CEO i dyrektor kreatywny Razer. "Taki właśnie jest Razer Blade Pro - jest zbudowany z najnowszych komponentów, a nasi inżynierowie oprogramowania stworzyli naprawdę imponujące aplikacje, które sprawią, że możesz pracować jeszcze wydajniej, czerpać jeszcze więcej przyjemności i całkowicie zrezygnować z kompromisów."
Nowy Blade Pro wykorzystuje procesor Intel Core i7 4700HQ z 4 rdzeniami/8 wątkami o zegarze 2,4 GHz (3,4 GHz w trybie Turbo), 16 GB pamięci DDR3L-1600 i kartę graficzną Nvidia GeForce GTX 860M (Maxwell) z 2 GB pamięci GDDR5. Ponadto producent udostępnił dysk SSD mSATA o pojemności 128 GB (opcjonalnie 256 lub 512 GB) i kartę Wireless-AC 7260HMW (802.11a/b/g/n/ac + Bluetooth 4.0). Na dysku zainstalowano system operacyjny Windows 8.1 64-bit.
"17-calowy laptop klasy premium to świetna propozycja dla graczy i dla profesjonalistów. Kilka lat temu nawiązaliśmy współpracę z Razerem, bo chcieliśmy wspólnie urzeczywistnić tę wizję." - komentuje Brian Choi, senior product manager w Nvidi. "Blade Pro to osobna kategoria niezwykle wydajnych laptopów, które odpowiadają na wysublimowane potrzeby hardkorowych graczy i profesjonalnych twórców multimediów. Kolejna odsłona laptopów Razer jest jeszcze potężniejsza, między innymi dzięki zastosowaniu niezwykłej karty GeForce GTX 860M."
Całość ma wymiary 427 x 22,4 x 277 mm i waży 3 kg, co sprawia, że Blade Pro jest jednym z najbardziej kompaktowych modeli o przekątnej 17,3 cali. Za zasilanie odpowiada litowo-jonowy akumulator o mocy 74 Wh, a w zestawie znajduje się kompaktowy zasilacz o mocy 150 W.
Specyfikacja laptopa Razer Blade Pro:
- Ekran 17.3 cala, Full HD z podświetleniem LED
- Procesor Intel Core i7-4700HQ
- Pamięć RAM 16GB DDR3L (2x8GB DDR3L – 1600MHz)
- Karta graficzna Nvidia GeForce GTX 860M (2 GB GDDR5)
- Dysk 128 GB SSD, opcjonalnie: 256/512 GB SSD (mSATA)
- System operacyjny Windows 8.1 64-Bit
- Karta sieciowa Intel Wireless-AC 7260HMW (802.11a/b/g/n/ac + Bluetooth 4.0) + Gigabit Ethernet
- Głośniki stereo 2.0, wbudowany mikrofon, kamerka internetowa HD (2,0 MP)
- Klawiatura z systemem RazerAnti-Ghosting i z regulowanym podświetleniem
- Akumulator 73 Wh + zasilacz 150 W
- Audio combo, 3x USB 3.0, HDMI, Kensington Lock
- Obsługa Razer Switchblade User Interface Razer Synapse 2
- Wymiary 427 x 22,4 x 277 mm
- Waga 2,97 kg
Producent prowadzi już zamówienia przedpremierowe, które będą realizowane jeszcze w tym miesiącu – cena podstawowej konfiguracji to 2299 dolarów.
Źródło: Razer
Komentarze
6I zwarta konstrukcja - fajnie to wygląda, ale nie widziałem jeszcze wydajnego laptopa w małej obudowie, który nie miałby problemów z odprowadzaniem ciepła z procesora i karty graficznej - w efekcie wymuszane jest obniżenie taktowań procesora i cały czar z posiadania i7 pryska skoro tracimy przymusowo kilkadziesiąt procent jego mocy.
Praktycznie każdy ultrabook z i7, który widziałem miał z tym problemy, więc widocznie nie ma jeszcze skutecznych rozwiązań tego problemu.