Tryby pracy
Accura Prestige pracuje w czterech trybach. Tryb Reading jest określany jako optymalny do czytania, Study ma pozwalać na komfortową naukę, Relax - na odpoczynek i naładowanie naszych akumulatorów zaś Sleep - nastraja do snu. Jak poszczególne tryby spisują się w praktyce?
Zaskakująco dobrze. W ustawieniach dedykowanych czytaniu, czyta się świetnie, bo światło jest jasne, ale dość miękkie. Zimne światło do nauki sprawdza się równie dobrze, zaś ciepła barwa, nastrajająca do snu jest na tyle przyjemna, że w zasadzie nie używałem trybu do relaksu - wolałem światło cieplejsze, bardziej subtelne.
Accura Prestige zasługuje na pochwałę również za poziomy jasności. Na najwyższych ustawieniach daje naprawdę dużo światła, zaś schodząc do niższych wartości tracimy tylko na intensywności, ale oświetlony obszar nie ulega dużej zmianie.
Wrażenia z użytkowania
Jeśli mam być szczery, to nie chciałbym innej lampy na swoim biurku. Accura Prestige zajmuje mało miejsca, pozwala na ładowanie smartfona podczas pracy, a regulacja temperatury barwowej sprawia, że mogę dostosować sobie światło do warunków i nastroju, co dla mnie osobiście jest dość ważne - pracując do późna w nocy mogę ustawić ją sobie w tryb nastrajający do snu, kiedy już planuję wyłączyć komputer.
Czy to przydatne? Bardzo przydatne! Nie działa to jak pigułki nasenne, ale oczy są zauważalnie mniej zmęczone, gdy damy im chwile na odpoczynek przy przyjemnym oświetleniu, a człowiek jest jakoś mniej pobudzony. Podobnie jest zresztą z innymi trybami i nawet jeśli wolimy pracować w świetle, w którym ktoś inny lubi sobie drzemać czy raczyć się relaksacyjną muzyką, Accura Prestige oferuje tryby, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie.
Dodając do powyższego możliwość płynnego regulowania jasności i znaczne możliwości regulacji kąta padania światła oraz timer, który wyłączy lampę w ustawionym przez nas czasie trzeba stwierdzić, że konfigurowalność Accura Prestige jest na bardzo wysokim poziomie. Reasumując, testowany gadżet to sprzęt godny polecenia, o dużych możliwościach w świetnej cenie, który swoją funkcjonalnością zawstydza wszystkie zwykłe lampki biurkowe i realnie zwiększa komfort pracy przy biurku wieczorami czy po zmroku.
Ocena końcowa:
- wygląd
- tryby pracy
- prosta obsługa
- regulowanie jasności
- ładowanie urządzeń przez port USB
Komentarze
6to gdzie ta cena?
Widziałem test Xiaomi Philips Eyecare Smart Lamp 2 i nie ma nic szczególnego w jej konstrukcji. światło także słabsze. Jedyny gadżet to Wifi które nie wiadomo do czego służy i brak usb do ładowania ....