Jak na autorską konstrukcję przystało producent zdecydował się podniesienie bazowego zegara rdzenia do 1569 MHz (lub 1594 MHz w trybie OC). Pamięci pracują ze standardowym taktowaniem 2000 MHz. W odróżnieniu od kart z serii Strix, testowany model - Dual OC może się pochwalić białą stylistyką, która całkiem nieźle komponuje się z wybranymi płytami Asusa.
- DVI
- 2x DisplayPort
- 2x HDMI
- 6-pinowe zasilania
W zakresie złącz testowana karta Asusa ma dośc standardowy w tej klasie układ 1/2/2. Można więc spokojnie powiedzieć, że oferowany zestaw w zupełności zapokoi potrzeby praktycznie wszystkich użytkowników. Oczywiście zgodnie z polityką Nvidii, modele poniżej GTX 1070 nie posiadają już złącza SLI.
Tesotwany model nie zalicza się do topowej serii producenta (Strix), a więc należy spodziewać się pewnych kompromisów jeśli chodzi o jakość wykonania. Już sam połyskowy plastik, z którego wykonana jest maskownica radiatora sprawia wrażenie bardzo delikatnego. Dodatkowo nie znajdziemy tutaj również charakterystycznego dla kart z klasy premium wzmacniającego backplate.
Cięcia dotknęły również sam system chłodzenia. Radiator jest masywny, ale ciepło odprowadzają jedynie dwa ciepłowody. Dodatkowo konstrukcja została pozbawia jakiegokolwiek podświetlenia, co oczywiście może być traktowane jako wada lub zaleta, w zależności od prywatnych preferencji. Minusem natomiast jest fakt, iż producent zrezygnował również z trybu pasywnego w trakcie spoczynku.
Całościowo jakość wykonania karty Asus GeForce GTX 1060 3 GB oceniamy jako przyzwoitą. Nie jest to konkstrukcja z segmentu premium, a więc i dodatków charakterystycznych dla niej tutaj nie uświadczymy. Jednak pomimo zastosowania uproszczonego systemu chłodzenia sprawuje się on całkiem nieźle (30 dB(A) w spoczynku i 40 pod obciążeniem).