Czy po testach obudów Define S2 i Meshify S2 można jeszcze coś dodać? Od tej strony to dokładnie ta sama obudowa i dokładnie tam samo komfortowo instaluje się tam podzespoły - olbrzymia pusta przestrzeń głównej komory, piwnica na dole i liczne przepusty pozwalają na naprawdę prosty montaż.
Warto natomiast wspomnieć o tym, że górę obudowy możemy skonfigurować wedle naszych potrzeb. Standardowo jest tam pokrywa z hartowanego szkła, ale możemy je zastąpić siatką mesh i oczywiście dołożyć elementy montażowe do chłodnicy czy wentylatorów.
Generalnie w obudowie możemy zainstalować do dziewięciu wentylatorów, chłodnice 360mm z przodu lub z góry oraz chłodnicę 240mm na dole - a więc pełna swoboda, również w przypadku chłodzenia wodnego (co dodatkowo ułatwiają nam wsporniki rezerwuaru, czy mocowania pomp).
A tak prezentuje się efekt końcowy - trzeba wspomnieć, że każdy element z podświetleniem RGB (czyli cztery wentylatory i pasek LED) trzeba podłączyć oddzielnie do kontrolera RGB Adjust R1. Pilot (przewodowy) ma trzy przyciski - jeden odpowiada za zmianę natężenia jasności (5 poziomów), drugi za wybór kolorów (czerwony, zielony, niebieski, pomarańczowy, błękitny, żółty, purpurowy, biały i różne odmiany tęczy), a trzeci za tryb świecenia (pulsowanie itp.).
No i jedna z ciekawszych atrakcji, czyli możliwość zaglądania do obudowy z góry. Można cieszyć oko do woli!
Podsumowanie
Chcesz podziwiać wnętrze swojego komputera praktycznie z każdej strony i szukasz obudowy która w standardzie na podświetlane wentylatory i pasek LED? Jeśli tylko sięgniesz nieco głębiej do portfela to Fractal Design Define S2 Vision RGB da ci to wszystko, plus naprawdę przemyślane wnętrze, dopracowane szczegóły i mnóstwo przydatnych rozwiązań. Cena - powiedzmy sobie szczerze - nie zachęca, bo wydatek ponad 1100 zł na obudowę po prostu może boleć.
Podświetlenie RGB jest ci zbędne? Możesz wybrać wersję Vision Blackout, która nie ma paska LED i zamiast wentylatorów RGB ma cztery wentylatory Dynamic X2 GP-14 PWM (140 mm). Za cenę dwukrotnie niższą można już sobie sprawić Define S2 TG.
Fractal Design Define S2 Vision RGB - ocena końcowa
- doskonałej jakości materiały
- przeszklenie z obu boków, góry i przodu
- cztery wentylatory RGB w standardzie
- dodatkowy pasek LED na górze
- pilot do sterowania podświetlniem
- przestronne i przemyślane wnętrze
- napędy przeniesione na drugą stronę tacki
- oddzielna komora na zasilacz
- możliwość pionowego montażu karty graficznej (po dokupieniu risera PCIe)
- przedni panel z 2 x USB 3.0 i 1 x USB 3.1 Gen 2 typu C
- miejsce na montaż dużych chłodnic z góry (420 mm) i przodu (360 mm)
- ulepszony hub na 9 wentylatorów
- filtry przeciwkurzowe
- wymienialna górna pokrywa (w standardzie)
- wysoka cena
- brak regulatora obrotów
- płyty E-ATX zasłaniają część przepustów
- brak zatoki 5,25 cala
Komentarze
17(cytat końcowy artykułu):
"Za cenę dwukrotnie niższą można już sobie sprawić Define S2 TG."
Pytanie brzmi: ile wynosi owa DWUKROTNIE niższa cena, zakładając, że opisywana obudowa kosztuje 1.100 zł.
-1.100 zł
(słownie: minus tysiąc sto złotych)
???
Zakładam, że matematykę w podstawówce Pan zaliczył, w tym proste działania X-2X (bo tutaj właśnie taka zależność zachodzi).
No ale najważniejsze że jest LBGT zwane RGB...hahahaha
To zdecydowanie poprawi wydajność...hahahaha