Do naszej redakcji przybył model referencyjny. Będzie on szeroko dostępny w sprzedaży. W przyszłości należy oczekiwać wersji autorskich, które wydadzą poszczególni partnerzy firmy Nvidia.
Częstotliwość taktowania wynosiła dokładnie 1000/1753 MHz. Na pokładzie 6 GB pamięci operacyjnej, która w zupełności wystarcza do obecnych gier.
Na pierwszy rzut oka, GeForce GTX 980 Ti wygląda identycznie, jak topowe akceleratory firmy Nvidia. Ma identyczną, srebrną obudowę z szybką, przez którą widać radiator oraz turbinkę znajdującą się w końcowej części karty. Długość wynosi lekko ponad 26 cm. GeForce GTX 980 Ti zajmuje dwa sloty i jest mocno zalecane pozostawienie jednego slotu pod nim w celu udostępnienia chłodnego powietrza do schładzania.
Zimne powietrze jest zasysane przez wentylator, który kieruje je przez aluminiowe blaszki radiatora w kierunku śledzia, po czym nagrzane już opuszcza obudowę komputera.
System chłodzący oprócz wspomnianego wentylatora i masywnego radiatora składa się z jeszcze jednego płaskiego odprowadzającego ciepło z układów pamięci operacyjnej, sekcji zasilania i niektórych elementów elektroniki.
Cała konstrukcja jest sztywna, pomimo braku black-plate na rewersie karty graficznej. W końcowej części karty graficznej znalazły się dwa gniazda na zasilanie: 6 i 8 pin.
Kultura pracy chłodzenia w trybie spoczynku jest bardzo dobra. Pracy wentylatora praktycznie nie słychać. Jednak w grach, gdy turbina ma pełne ręce roboty wyraźnie słychać szum powietrza, a temperatura rdzenia graficznego osiąga 74 stopnie.
Dostępne złącza na karcie graficznej:
- DVI
- HDMI 2.0
- 3x Display Port 1.4
- zasilanie 6+8-pin
- 2x SLI