Gigabyte X99-Gaming 7 Wi-Fi to płyta główna dla najbardziej wymagających entuzjastów i graczy. Pozwala na wykorzystanie najwydajniejszych procesorów na rynku (Intel Haswell-E), pamięci DDR4 oraz kart graficznych w konfiguracji 4-way (zarówno SLI, jak i CrossFireX).
Nie zapomniano o innym wyposażeniu, tak jak wysokiej jakości układ dźwiękowy (Creative Sound Core 3 z wymiennym wzmacniaczem i izolowanymi sekcjami audio), nowoczesne porty M.2 (10 Gb/s) i SATA Express (10 Gb/s), bezprzewodowej łączności w standardzie (Wi-Fi + BT), czy karcie sieciowej Killer E2201 (+ druga karta sieciowa oparta na kontrolerze Intela). Na deser złącze do podłączenia zewnętrznej karty Thunderbolt.
Produkt GIGABYTE to również podzespoły wysokiej jakości oraz kupa technologii dla miłośników podkręcania. Mniej zaawansowani mogą sięgnąć po automatyczne podkręcanie za pomocą przyciski na płycie głównej, bądź opcji UEFI Dual BIOS. Bardziej zaawansowanym udostępniono dodatkowe opcje, włącznie z punktami pomiarowymi napięć, czy przyciskami Direct2BIOS i resetem ustawień CMOS..
Gigabyte GA-X99-Gaming 7 WiFi to brat bliźniak modelu Gaming G1 WiFi. W stosunku do starszego brata różni się... brakiem jednego ciepłowodu i niższą ceną. Otrzymujemy więc świetnie wyposażoną, topową płytę główną w bardziej atrakcyjnej cenie.
Ocena końcowa:
- efektowny wygląd (Ambient LED)
- bogate wyposażenie
- funkcje ułatwiające podkręcanie
- możliwość połączenia czterech kart graficznych w 4-way CrossFireX/SLI
- osiem gniazd SATA 6 Gb/s i jedno SATA Express
- złącze M.2 z obsługą nośników 2260 i 2280
- dwie karty sieciowe – w tym jedna Killer E2201
- bezprzewodowa karta sieciowa Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac i Bluetooth 4.0
- układ dźwiękowy Creative Sound Core3D
- 8 portów USB 3.0 na tylnym panelu
- funkcje Q-Flash Plus i DualBIOS
- nieco wygórowana cena
Ocena ogólna: | |
Komentarze
7Jak dla mnie ma dwa minusy, które w produkcie w założeniu przeznaczonym dla entuzjastów nie mają prawa sie pojawić:
-złącze M.2 ma przepustowość tylko 10 Gb/s, zamiast 32 Gb/s, czyli jakby go nie było i trzeba sobie radzić za pomocą przejściówki na PCI-E,
-brak złącz USB 3.1.