Specyfikacja karty w programie GPU-Z: |
Zobacz zdjęcia karty: |
Drugą autorską konstrukcją opartą na GeForce GTX 650 Ti BOOST, jest Zotac. Ten producent już wielokrotnie gościł w naszym laboratorium i częstokroć otrzymywał odznaczenia. Czy tym razem również na nie zasłuży? Zobaczymy. Karta podesłana nam do testów została przebudowana, lecz nie jest to wersja podkręcona z serii „AMP!”. Przynajmniej nie w takim zakresie, do jakiego przyzwyczaiła nas seria AMP!. Rdzeń graficzny ma taktowanie 993 MHz, czyli o 13 MHz więcej, niż zaleca Nvidia, natomiast pamięć operacyjna cyka z zegarem 1502 MHz. Na pokładzie zainstalowano 2 GB pamięci operacyjnej.
Zawartość pudełka:
- Karta graficzna
- Instrukcje obsługi, sterowniki, naklejka z logiem
- Przejściówka DVI->D-Sub
- Przewód zasilający kartę molex->6-pin
Wielkość karty Zotac’a odbiega od zarówno akceleratora firmy Asus, jak również modelu referencyjnego. Długość karty graficznej wynosi ok. 18,5 cm. W obudowie komputera zajmuje oczywiście dwa sloty, ale to już nieuniknione nawet w bardzo tanich akceleratorach.
Producent konsekwentnie pozostaje wierny swojemu stylowi kolorystycznemu i Zotac GeForce GTX 650 Ti BOOST, to połączenie barwy czarnej i pomarańczowej. Płytka drukowana została pokryta czarnym matem i większa jej część awersu zasłania autorski system chłodzący.
Zotac od dłuższego czasu przekonuje do siebie samodzielnie opracowanym chłodzeniem, które do tej pory nie grzeszyło kulturą pracy, jak również wydajnością schładzania. W przypadku niniejszego modelu sytuacja zmieniła się diametralnie. Szum powietrza był zadziwiająco niski, na poziomie opisanego na poprzedniej stronie Asusa GeForce GTX 650 Ti BOOST.
Autorskie chłodzenie złożone jest z aluminiowego radiatora z miedzianą podkładką umieszczonego na rdzeniu, stosunkowo niewielkiego aluminiowego radiatora z mnóstwem finów i dwóch wentylatorów o średnicy 75 mm. Dodatkowo, producent zastosował radiatory na kościach pamięci wlutowanych w awers oraz stosownych gabarytów radiator na sekcję zasilania.
Łyżką dziegciu jest niestety wydajność wspomnianego chłodzenia – temperatura rdzenia pod obciążeniem, to 67 stopni. Co prawda lepiej od modelu referencyjnego, lecz w porównaniu Asusa – niebo a ziemia. Niemniej jednak cieszymy się, że Zotac wreszcie opracował cichy układ chłodzący.
Dostępne złącza na karcie graficznej:
- 2x DVI
- HDMI
- Display Port
- SLI
- Zasilanie 6-pin