Powerbank to jedno z tych urządzeń, które w sytuacji kryzysowej lepiej mieć przy sobie. Podpowiadamy jaki model będzie najlepszym wyborem do szkoły.
Urządzenia mobilne oferują coraz lepszą wydajność i funkcjonalność, ale ich baterie nadal pozostawiają wiele do życzenia. Dobrym pomysłem może okazać się dokupienie powerbanka - zapasowej baterii, która w kryzysowej sytuacji pozwoli podładować urządzenie.
Jaki powerbank kupić? W naszym poradniku znajdziecie kilka ciekawych modeli, które szczególnie zainteresują dzieci i młodzież. Z okazji zbliżającego powrotu do szkoły wybraliśmy zarówno niedrogie modele o podstawowej pojemności, jak i mocniejsze konstrukcje, pozwalające podładować kilka urządzeń.
Powerbank to przydatny gadżet, dzięki któremu już nie będziemy musieli obawiać się wyczerpanej baterii w smartfonie czy tablecie
Wytrzymały powerbank z latarką
ADATA D8000L to właściwie połączenie powerbanku z latarką – oprócz ładowarki, może on służyć również jako dodatkowe źródło światła. Dodatkowym atutem jest wytrzymała, wodo- i pyłoszczelna obudowa, dzięki czemu urządzenie sprawdzi się również w bardziej ekstremalnych warunkach. Na jednym z boków znalazło się ucho do przyczepienia np. smyczy.
Powerbank wykorzystuje akumulator o pojemności 8000 mAh, który pozwoli 2-3 razy uzupełnić baterię smartfona. Co ważne, do dyspozycji oddano dwa wysokoprądowe złącza USB, więc jednocześnie można ładować np. telefon i tablet. Nad bezpieczeństwem urządzenia czuwa komplet zabezpieczeń.
Niedrogi powerbank o pojemności 10 400 mAh
Co jeżeli potrzebujemy powerbanka o większej pojemności? Wybór jest naprawdę ogromny. Warto tutaj zainteresować się modelem od firmy TP-Link. Urządzenie jest dostępne na rynku od kilku dobrych lat i nadal cieszy się sporą popularnością. Jakiś czas temu nawet mieliśmy okazję je przetestować.
TP-Link TL-PB10400 oferuje pojemność 10 400 mAh i pozwala na jednoczesne ładowanie dwóch urządzeń – jednego ze standardową prędkością, a drugiego poprzez złącze o większym prądzie. Na obudowie umieszczono również diodę LED, która może służyć jako awaryjna latarka. Za wyborem modelu TP-Link przemawia dobra jakość wykonania oraz zabezpieczenia chroniące sprzęt przed uszkodzeniem.
Powerbank z szybkim ładowaniem
Współczesne smartfony korzystają ze standardów szybkiego ładowania. Podobne technologie są również wykorzystywane w powerbankach – jednym z takich modeli jest Samsung EB-P1100CS. Urządzenie występuje w szarej i różowej wersji kolorystycznej.
Powerbank został wyposażony w litowo-jonowy akumulator o pojemności 10 000 mAh. Do dyspozycji oddano dwa złącza USB, które obsługują standardy szybkiego ładowania: Samsung AFC (15W) i Quick Charge 2.0 – jeżeli posiadamy kompatybilne urządzenie, uzupełnienie energii będzie przebiegało znacznie szybciej. Nie zapomniano też o niezbędnych zabezpieczeniach.
Powerbank Xiaomi
W naszym poradniku nie mogło zabraknąć produktu firmy Xiaomi. Chiński producent ma w swojej ofercie kilka powerbanków, ale najciekawszym z nich jest Mi Power Bank 2S. Urządzenie bije rekordy popularności i nawet znalazło się w naszym zestawieniu polecanych modeli.
Mi Power Bank 2S oferuje pojemność 10 000 mAh, więc pozwoli kilkukrotnie naładować smartfona, aparat czy tablet. Producent zastosował tutaj dwie linie ze wsparciem dla technologii szybkiego ładowania Quick Charge. Całość zamknięto w eleganckiej obudowie z anodyzowanego aluminium (na naszym rynku można znaleźć srebrną i czarną wersję kolorystyczną).
Mocny powerbank dla kilku urządzeń
Na koniec mamy propozycję dla tych klientów, którzy wymagają jeszcze większej mocy np. na kilkudniowy wyjazd poza miasto lub po prostu żeby móc podładować więcej urządzeń. Świetnie sprawdzi się tutaj ADATA P20000D – powerbank o pojemności 20 000 mAh (w sprzedaży występuje w białej lub czarnej obudowie).
Model firmy ADATA oferuje dwa złącza USB i wyróżnia się wprost gigantyczną pojemnością akumulatora – pozwoli on kilkukrotnie naładować smartfon lub tablet. Co istotne, o poziomie naładowania powerbanka informuje wyświetlacz, więc od razu wiadomo kiedy trzeba będzie go podłączyć do prądu. Producent zastosował tutaj komplet zabezpieczeń, a także mocną diodę LED, mogącą służyć również jako latarka.
Mogą Cię zainteresować:
Komentarze
2