Lenovo YOGA Tab 3 Pro to tablet z wbudowanym projektorem. Sprawdźmy, jakie ma możliwości i jak go skonfigurować.
płynnie działający interfejs; wysoka rozdzielczość ekranu; szerokie kąty widzenia ekranu; dobra wydajność; zadowalający czas pracy na baterii; rozkładana podstawka w obudowie; poszerzona, wygodna w trzymaniu krawędź; wbudowany projektor (obraz do 70 cali); łączność LTE; bardzo dobra jakość dźwięku
MinusyLenovo YOGA Tab 3 Pro to 10-calowy tablet, który producent wyposażył w projektor DLP o jasności 50 lumenów, mogący wyświetlać obraz o przekątnej do 70 cali. Jest on wbudowany w charakterystyczną dla urządzeń z serii YOGA podstawkę. Dzięki niemu YOGA przewyższa swoją funkcjonalnością wiele konkurencyjnych tabletów. Jak prezentują się możliwości projektora, jak trudna jest jego konfiguracja oraz jakie są potencjalne zastosowania tego urządzenia?
Do kogo adresowany jest tablet z projektorem?
Z projektora w tablecie Lenovo YOGA Tab 3 Pro dużo radości czerpać będą zarówno użytkownicy domowi, jak i biznesowi. Jakie znajdziemy dla niego zastosowania?
Całe mnóstwo, zaczynając od przeglądania fotografii czy filmów w czasie spotkań rodzinnych, po odpalenie jakiegoś klasycznego hitu, któremu towarzyszy niezłej jakości dźwięk, wydobywający się z wbudowanych głośników JBL.
Wbudowany projektor docenią dynamiczni biznesmeni, którzy często podróżują do swoich kontrahentów, a nieodłącznym elementem ich pracy są prezentacje multimedialne. Korzyści zauważą też szkoleniowcy, wykładowcy, a nawet studenci. Tablet z projektorem to swego rodzaju wybawienie, gdyż daje swobodny dostęp do internetu, spełnia rolę nośnika multimediów oraz przenośnego projektora.
Konfiguracja urządzenia
Lenovo YOGA Tab 3 Pro cechuje się nie tylko funkcjonalnością, ale również łatwością obsługi i konfiguracji. Wszyscy wiemy, jak obsługiwać sam tablet, przyjrzyjmy się zatem wbudowanemu projektorowi, który uruchamiam bocznym przyciskiem.
Po włączeniu projektora pojawia się odpowiedni monit, którego wyświetlanie możemy następnie trwale wyłączyć. Wyświetlanie obrazu można aktywować też przez aplikację Projekcja, która pracuje w czterech trybach: film, zdjęcia, dokumenty, akcja. Oferuje ona dodatkowe funkcjonalności, ale w zasadzie nie rewolucjonizuje pracy projektora.
Co ciekawe, to w zasadzie wszystko, co musimy wiedzieć, by "rzucić" obraz na ścianę. Teraz powinniśmy jedynie ustawić odpowiednio podstawkę urządzenia, by dobrać kąt padania obrazu z projektora – urządzenie automatycznie dba o odpowiednią geometrię obrazu dzięki żyroskopowi - oraz ustawić ostrość za pomocą bocznego panelu.
Panel boczny wywołujemy przyciśnięciem klawisza włączającego projekcję, a następnie płynnie ustawiamy pożądaną ostrość na ekranie tabletu. To wszystko. Po tych kilku prostych zabiegach, możemy już wyświetlać obraz na ścianie, suficie czy odpowiednim ekranie.
Jak widać, początkowa konfiguracja jest banalna i nikomu nie sprawi żadnych trudności. Zaznaczmy jednak, że urządzenie posiada kilka ciekawych funkcji. Jedną z nich jest ruchomy szkicownik, który pozwala nam zaznaczać istotne elementy na wyświetlanych prezentacjach. Wystarczy go włączyć, a będzie nam towarzyszył we wszystkich odpalonych aplikacjach.
Przydatnym rozwiązaniem jest również projekcja na dzielonym ekranie. Projektor wyświetla wówczas tylko wybrany obraz lub film, który na ekranie tabletu pojawia się w formie osobnego okna. Innymi słowy, możemy wyświetlać daną prezentację lub oglądać film, jednocześnie pracując na tablecie.
Opisywany tablet z projektorem nie tylko łatwo skonfigurować, ale przy zachowaniu intuicyjnego sposobu na zarządzanie prezentacjami, jego obsługa jest czystą przyjemnością. Projektor został w taki sposób zaimplementowany w urządzenie i system, że obsługujemy go za pomocą jednego przycisku. Jeśli zaś chcemy kreatywnie zarządzać wyświetlanym obrazem, możemy skorzystać z aplikacji Projekcja, która oferuje dodatkowe możliwości.
Jakość obrazu i dźwięku
Pamiętajmy, że nie możemy spodziewać się tutaj jakości obrazu znanej z kilkukrotnie droższych samodzielnych projektorów, czy dźwięku jak w pełnoprawnych, stacjonarnych zestawach głośnikowych. Mierzmy siły na zamiary i zobaczmy, ile oferuje nam Lenovo YOGA 3 Tab Pro za ułamek ceny powyższych urządzeń.
Wyświetlany przez urządzenie obraz jest naprawdę niezłej jakości, jak na rozmiary i charakterystykę urządzenia. W jasny dzień, w dobrze oświetlonym pomieszczeniu, obraz jest może niewyraźny i mało czytelny, ale w zaciemnionej salce konferencyjnej czy też po zasłonięciu rolet w oknach - obraz jest żywy, a kolory nasycone.
O jakość dźwięku dbają cztery wbudowane głośniki JBL wspierające technologię dźwięku przestrzennego Dolby Atmos, których jakość (jak na tak małe urządzenie) jest dobra. Dźwięk określić można jako czysty, a poziom głośności więcej niż zadowalający. Na plus zaliczyć trzeba jeszcze aplikację Dolby, która pozwala skorygować odtwarzany dźwięk.
Podsumowanie
Trzeba przyznać, że implementacja projektora do tabletu to genialny pomysł. Lenovo YOGA Tab 3 Pro sprawdzi się rewelacyjnie na wakacyjnych wyjazdach - do oglądania filmów, na rodzinnych spotkaniach - do oglądania zdjęć, na spotkaniach biznesowych czy podczas szkoleń - do wyświetlania prezentacji.
Urządzenie łatwo skonfigurować, dodatkowe możliwości są zintegrowane w jednym programie, a do tego wszystko działa na tyle płynnie, by umożliwiać bezstresową pracę. Innymi słowy, projektor w Lenovo YOGA Tab 3 Pro to strzał w dziesiątkę, pod warunkiem, że nie oczekujecie wybitnie dużej jasności.
Może Cię zainteresować:
- Tablety Lenovo dla studenta i ucznia
- Polecane tablety do 1000 zł. TOP 10 listopad 2015
- Najlepszy tablet. TOP 10 wrzesień 2015
Komentarze
5nie chcę nic mówić, ale robicie ładną antyreklamę firmie Lenovo :P
4 dniowy tablet dotarł do serwisu w Niemczech 2 grudnia. Należało wgrać system i partycję recorvery. Do tej pory nie mam żadnej wiadomości z serwisu. Konsultant stwierdził czekają na części zamienne WTF. Zero wiadomości co i jak. W życiu niech nikt nie kupuje Lenovo. Polecam też poczytać posty na FB Lenovo Polska.