Jakość wideo
Jedną z cech Mio MiVue 618 jest możliwość nagrywania w rozdzielczości 2304 x 1296 (1296p) zwanej Extreme Full HD. Oczywiście można również nagrywać w rozdzielczości Full HD 1080p. Urządzenie nie potrafi nagrywać wideo w 60 klatkach na sekundę, limitem dla obu rozdzielczości jest 30 klatek. Urządzeniem wykorzystuje wydajny kodek H.264.
Mio MiVue 618 - 1920 x 1080: dzień, słońce
Mio MiVue 618 - 1920 x 1080: dzień, opady
Jakość obrazu jest dobra, chociaż widać charakterystyczne dla samochodowych wideorejestratorów wyostrzanie obrazu. Większa rozdzielczość pozwala jeszcze nieco poprawić jakość obrazu oraz zwiększyć ilość widocznych szczegółów. Niestety YouTube konwertuje filmy w Extreme FHD do Full HD.
Mio MiVue 618 - 2304 x 1296, dzień
Mio MiVue 618 - 2304 x 1296, noc
Jakość zdjęć
Zdjęcia zapisywane są w formacie JPG i rozdzielczości 1920 x 1080. Ich jakość jest w zupełności wystarczająca do dokumentacji zdarzenia.
Oprogramowanie MiVue Manager
Wideorejestrator nie ma wyjścia TV, ale jego zawartość możemy przeglądać również na komputerze za pomocą darmowego oprogramowania MiVue Manager. Jest ono całkiem funkcjonalne i wykorzystuje zarówno wbudowany GPS jak i 3-osiowy G-sensor.
Wystarczy wybrać interesujący nas fragment nagrania, by otrzymać nie tylko koordynaty, ale informacje o przeciążeniach, mapę trasy, jak i rozwijaną prędkość.
Co jeszcze? Możemy opublikować zdarzenie na Facebooku, czy YouTube, czy sporządzić wydruk lub dokument PDF ze zdjęciem i wszystkimi istotnymi danymi.
Przykładowy wydruk/eksport do PDF
Podsumowanie
Mio MiVue 618 to łatwe w obsłudze i funkcjonalne urządzenie. Jego niewątpliwą zaletą jest obsługa rozdzielczości 2304 x 1296 (1296p) zwanej Extreme Full HD. Szkoda jedynie, że zabrakło tu możliwości nagrywania w 60 klatkach na sekundę, co jeszcze bardziej zwiększyłoby atrakcyjność urządzenia. Wideorejestrator został wyposażony w GPS, który śledzi trasę i parametry podróży (prędkość, wysokość, długość i szerokość geograficzną oraz kierunek).
Nie zapomniano o takich dodatkach jak 3-osiowy G-sensor, systemy wykrywania ruchu, ostrzegania o zmianie pasa ruchu (LDWS), czy przekroczeniu ustalonej prędkości. Mamy tu czujnik ruchu i tryb parkingowy, który działa zarówno w oparciu o optyczny czujnik ruchu jak i czujnik przeciążeń. Warto jednak pamiętać, że do trybu parkingowego rejestratory samochodowe wymagają stałego zasilania lub dodatkowego akcesorium (w przypadku tego sprzętu jest to Mio Smartbox), jeśli ma działać dłużej niż godzinę lub dwie.
Mio MiVue 618 to dobrze przemyślany i skonstruowany wideorejestrator samochodowy. Posiada sporo zalet i niewiele wad do których można by się przyczepić. To urządzenie pozwoli ci w prosty sposób zabezpieczyć się przed nieuczciwymi użytkownikami dróg.
Ocena końcowa:
- nagrywanie wideo w rozdzielczości 1080p i 1296p
- wbudowany odbiornik GPS
- czujnik przeciążeń, ruchu, system ostrzegania o zmianie pasa i przekraczania prędkości
- aktualizowana baza fotoradarów
- dobra szczegółowość nagrań w dzień, zarówno w FHD jak i EFHD
- przyzwoita jakość nagrań nocnych
- obsługa kart micro SD o pojemności do 128 GB
- ładowarka z długim przewodem
- solidne mocowanie
- dodatkowo funkcjonalność dzięki oprogramowaniu MiVue Manager
- akumulator o niewielkiej pojemności
Komentarze
15Mio zeszło na psy, nie wiem tylko czy już całościowo, czy tylko pewne partie.
Popatrzcie zresztą na ten filmik, na asfalt, gdzie pikseloza goni pikselozę - CO Z TEGO, że TEORETYCZNIE jakość fullHD albo i więcej ExtremeHD: to jest EXTREME-PIKSELOZA!
Jak chcecie mieć jakikolwiek dowód, jak nie widać w jasny dzień nrów rejestracyjnych mijanych aut?!!
Wyrzucone pieniądze!
PS. Benchmarkowi polecił bym wykorzystywać Vimeo lub udostępnić pliki wysłane na jakąś chmurę bo oglądanie z YouTube nijak ma się do rzeczywistej jakości urządzenia
Najnowsza ma oznaczenie "C2" poprzednia miała oznaczenie "C". C2 ma nową ulepszoną soczewkę obiektywu, a oznaczenie "Wide" jest z szerokokątnym obiektywem. Redakcja powinna przetestować wspomnianą kamerę zwłaszcza, że jest dostępna na polskim rynku za ponad 300 zeta.