Opisywany tablet wyposażony został w dwie kamerki – tylną (główną) służącą do wykonywanie podstawowych fotek i nagrań oraz dodatkową (przednią), którą wykorzystywać będziemy głównie w czasie wideokonferencji. Najciekawsze jest jednak to, że obie kamerki dysponują właściwie identycznym sensorem. Producent wyszedł ze słusznego założenia, iż użytkownicy tabletów klasy ekonomicznej nie będą wykorzystywali tych urządzeń zbyt często do fotografowania i kręcenia filmów, ale zdecydowanie częściej będą prowadzić czaty wideo za pośrednictwem choćby takich programów jak Skype.
Zdjęcia z tylnej kamerki
Z tego właśnie powodu nie zastosowano drogich, wielomegapikselowych sensorów, ale dwie proste kamerki o rozdzielczości 1,92 Mpx (1600x1200 px), które spisują się wystarczająco dobrze. Oczywiście w porównaniu do tego co oferuje np. Asus Transformer Infinity wypadają one bardzo blado, ale pamiętajmy, że ten tablet kosztuje ponad 2 razy mniej i skierowany jest do nieco innej grupy odbiorców.
Zdjęcie z przedniej kamerki
Jakość zdjęć przednich i tylnych jest akceptowalna – nadają się do wykorzystania w charakterze prostych fotek przypisanych do kontaktów. Można je też ozdobić efektami z Instagrama i innych tego typu programów. W ustawieniach znajdziemy zoom cyfrowy (całkowicie nieprzydatny), balans bieli, tryb scenerii, geotagging i rozdzielczość.
Film z tylnej kamerki
Film z przedniej kamerki
Jakość nagrań wideo z przedniej i tylnej kamerki jest właściwie identyczna (podobnie jak w przypadku zdjęć). Filmy nagrywane mogą być jednak w znacznie niższej rozdzielczości 640x480 px (format MP4). Można je wrzucić na YouTube albo Facebooka, ale tak naprawdę głównym zastosowaniem będą połączenia wideokonferencyjne. Domyślnym programem do obsługi czatów wideo jest Google Talk, ale na szczęście tablet Modecom dostarczany jest z fabrycznie zainstalowanym Skype-m, który oferuje szerszą funkcjonalność. W ustawieniach wideo znajdziemy zoom cyfrowy, balans bieli, nagrywanie poklatkowe i geotagging.