Zapraszamy do 11 edycji plebiscytu Produkt Roku. Otwieramy go nominacjami, czyli najciekawszymi produktami w wybranych kategoriach, które zdaniem naszych redaktorów powinny znaleźć się na liście tych, które stoczą bitwę o tytuł najlepszego. Finalna lista oczywiście powstaje także w opraciu o nominacje czytelników, które wystartują 1 grudnia.
Nominacje w innych kategoriach, oraz informacje dotyczące plebiscytu znajdziesz w strefie Produkt Roku.
Poznajcie 10 najciekawszych serwerów NAS 2014 roku.
Synology RS814+
Wydajny, skalowalny serwer NAS w przystępnej cenie. Tak można określić 4-dyskowy serwer Synology RS814+ w obudowie rack. Czteroportowy interfejs sieciowy zapewnia zwiększoną wydajność serwera. RS814+ obsługiwany jest przez prosty system DSM i wspiera mechanizmy wirtualizacji.
Synology DS115j
Synology prezentując DS115j udowodnił, że serwer NAS nie musi być drogi a jednocześnie oferować przyjazne i zaawansowane środowisko sieciowej pamięci masowej. Intuicyjny interfejs, najważniejsze protokoły udostępniania danych, serwery multimediów. Dzięki dwóm portom USB 2.0 można rozszerzyć pamięć jednodyskowego serwera o kolejne dyski.
Synology Embedded DataStation EDS14
Serwer NAS do pracy w trudnych warunkach. EDS14 może pracować w niskich i wysokich temperaturach oraz w środowisku o wysokim zapyleniu. Powierzchnia dyskowa dostępna jest po podłączeniu do dwóch portów USB dysków twardych. Rozwiązanie pracuje pod kontrolą DiskStation Manager.
QNAP HS-210
Serwer NAS dla użytkowników domowych, którzy cenią sobie niebanalne wzornictwo oraz cichą pracę połączoną z wysoką wydajnością. QNAP HS-210 to idealne rozwiązanie do zastosowań multimedialnych. Do 12 TB powierzchni dyskowej, funkcje serwerów mediów, udostępnianie plików, pobierania danych i drukarek.
QNAP TVS-870
Ciekawe podejście producenta serwerów sieciowej pamięci masowej – vNAS – QNAP TVS-870. Serwer NAS z możliwością uruchomienia maszyn wirtualnych. Cztery karty sieciowe z opcją rozbudowy do 10 GbE. Wydajne i skalowalne rozwiązanie dla małych i średnich firm oraz zaawansowanych użytkowników.
QNAP TS-251
Dwudyskowy serwer NAS idealnie nadający się jako centrum multimedialne. QNAP TS-251 został wyposażony w port HDMI pozwalający na podłączenie NAS-a do odbiornika TV. Zarządzaniem multimediami zajmie się XMBC. W zestawie także 2 porty gigabit ethernet i obsługa wszystkich popularnych protokołów udostępniania danych i plików.
Thecus W5000
Thecus W5000 to coś dla miłośników rozwiązań serwerowych Microsoft. Pięciodyskowy NAS działa pod kontrolą Windows Storage Server 2012 R2 Essentials. Wraz z modelem pięciowydskowym pojawiły się także modele pozwalające na montaż od 2 do 16 dysków.
Thecus N8810U-G
Thecus N8810U-G w wersji rack z obsługą do 8 dysków twardych. Wysoka wydajność sieciowa dzięki dwóm gigabitowym kontrolerom sieciowym. Dodatkowo producent zaimplementował jeden kontroler 10 GbE. Thecus dostarczany jest razem z systemem kopii zapasowych Acronic True Image.
WD My Cloud EX2
WD My Cloud EX2 to rozwiązanie dla użytkowników poszukujących prostego w konfiguracji dysku sieciowego. W zależności od konfiguracji WD może przechowywać od 4 do 12 TB danych. Do tego dwa porty USB 3.0 oraz obsługa chmury, strumieniowania danych i systemów kopii zapasowych.
Asustor AS-204RS
Asustor nazywa model AS-204RS „ekonomicznym”. Jednak w tym 4-dyskowym rozwiązaniu w obudowie rack kryje się ogromny potencjał. NAS prócz dwóch interfejsów ethernet posiada również 4 portu USB 3.0. Możliwości urządzenia można rozbudować o instalację dodatkowych pakietów.
Zobacz nominacje w innych kategoriach:
Dyski SSD
Ultrabooki i konwertowalne
Monitory
Telewizory
Karty graficzne
Chłodzenie CPU
Zasilacze
Obudowy
Gry PC
Gry na PS4
Drukarki
Gry PS3
Gry X360
Routery
Gry Xbox One
Pendrive
Głośniki
Słuchawki
Słuchawki dla graczy
Gry mobilne
Myszki dla graczy
Pamięci RAM
Klawiatury dl graczy
Komentarze
8Brakuje w zestawieniu tanich netgear'ów. Fakt nie zachwycają ilością opcji czy aplikacji ale cena za 2 dyskowy produkt w wysokości 400zł można chyba zaliczyć do ciekawych. Transfery na poziomie 87-90MB/s w odczycie i 40MB/s w zapisie. Trochę szalone jest nadawanie uprawnień ale jak już wszystko się ustawi to działa bardzo dobrze.
Dla mnie jednak zwycięzcą jest Asustor. Dobra cena i naprawdę ogromne możliwości, plus support na naprawdę niezłym poziomie. Asustor dopiero wchodzi na rynek i dlatego walczy ceną i jakością.