Tablet wyposażono w całkiem wydajny procesor Rockchip RK3066 wykonany w 40-nanometrowym procesie technologicznym i wyposażony w dwa rdzenie główne ARMv7 Cortex-A9 pracujące z częstotliwością 1,6 GHz. W procku znajdują się również cztery rdzenie graficzne ARM MALI-400 MP4 taktowane zegarem 400 MHz każdy (sumarycznie 1,6 GHz).
Jak już wspomnieliśmy wcześniej częstotliwość GPU ma spore znaczenie - niektóre wersje układów MALI-400 mają częstotliwość np. 250 MHz, więc NavRoad Nexo 10 ma tutaj lekką przewagę. Pamięć operacyjna ma pojemność aż 2 GB (DDR3, 460 MHz).
W czasie testu graliśmy między innymi w takie gry jak Real Racing 3, Shadowgun: The Leftover, Dead Trigger, D-Day, Angry Birds: Star Wars i Sprinkle. Wszystkie oprócz D-Day cechowały się w pełni akceptowalną płynnością działania.
Jedynym mankamentem, który tak naprawdę rzucał się w oczy jest obcinanie lub ściskanie obrazu w niektórych grach. Jedną z głównych przyczyn jest to, że większość gier androidowych tworzona jest z myślą o ekranach panoramicznych, natomiast Nexo 10 dysponuje wyświetlaczem o proporcjach 4:3. W dodatku mamy tutaj do czynienia z bardzo wysoką rozdzielczością, która nie zawsze będzie poprawnie obsługiwana przez gry i aplikacje użytkowe. Kupując NavRoad-a musimy się liczyć z tym, że w niektórych przypadkach mogą występować błędy graficzne, które na szczęście nie mają większego wpływu na komfort obsługi dotykowej.