Koniec wsparcia dla Windows Server 2003 wymusza migrację danych. Dokonując zmian dobrze wyposażyć się w kompleksowe rozwiązania z zakresu zarządzania energią.
Ważna jest stabilność wykorzystywanych rozwiązań
W zarządzaniu zasilaniem ważna jest pewność używanych rozwiązań. Przy aktualizacji oprogramowania w firmie pojawia się zagrożenie dla fizycznej infrastruktury IT, dlatego dobrze jest zadbać o odpowiednie rozwiązania, które umożliwią bezproblemową migrację na nowe oprogramowanie. Koniec wsparcia dla systemu Windows Server 2003 oznacza konieczność zmiany informatycznej infrastruktury przedsiębiorstwa, jej wirtualizacji lub nawet przeniesienia w środowisko chmurowe. Przy tego typu procesach warto zabezpieczyć się od losowych przypadków utraty zasilania lub innych zdarzeń środowiskowych.
Utrata zasilania w nowoczesnej firmie może doprowadzić do utraty danych oraz skomplikować pracę aplikacji informatycznych w infrastrukturze IT. Według statystyk, w skutek przestojów w pracy systemów informatycznych, małe firmy, zatrudniające mniej niż 100 pracowników mogą stracić nawet 6170 EURO na godzinę. W przypadku dużych firm, straty dochodzą nawet do 1 miliona EURO. W przypadku małych firm, w ciągu roku przytrafia się 1,7 przestojów w skali roku, zaś duże firmy mają aż 33 tego typu przerw. Powyższe dane sugerują, jak poważny może być to problem.
Modernizacja niesie za sobą konieczność zmiany sprzętu
W wyniku zakończenia wsparcia Microsoftu, większość specjalistów IT planuje zakup nowych serwerów, a 80% deklaruje chęć dokonania wirtualizacji swoich aplikacji. Co warto dodać, już 63% specjalistów IT dokonało wirtualizacji, a 56% jest w trakcie tego procesu. Wszystkim, którzy przeprowadzają migrację danych powinno zależeć na stałych dostawach zasilania, by uniknąć przykrych niespodzianek.
Niezależnie od typu przeprowadzanych zmian, niezależnie, czy jest to migracja danych czy pełna wirtualizacja, należy zaopatrzyć się w odpowiednie rozwiązania podtrzymujące zasilanie. W razie braku odpowiedniego oprogramowania UPS niemożliwa stanie się integracja funkcji zarządzania mocą w pulpicie wirtualizacji. Ponadto, wydajność energetyczna urządzeń elektrycznych w firmie może być niewystarczająca, co podniesie zużycie prądu i zwiększy rachunki.
Jak zwiększyć wydajność infrastruktury IT?
Celem zwiększenia wydajności infrastruktury informatycznej należy: kontrolować urządzenia elektryczne z jednego pulpitu, zautomatyzować zasady zapewniania ciągłości w dostawie prądu oraz zadbać o wykorzystanie gotowych wzorów dotyczących zarządzania energią oraz używać certyfikowanych urządzeń. Zastosowanie się do powyższych zaleceń pozwoli na zaoszczędzenie czasu oraz środków pochłanianych przez samodzielne wybieranie i zarządzanie poszczególnymi elementami systemu.
Będąc przekonanym o korzyściach wynikających z rozsądnego zarządzania systemem utrzymywania energii, można skupić się na wyborze rozwiązań pozwalających na większe oszczędności. Takimi rozwiązaniami są modułowe urządzenia UPS z certyfikatem Energy Star, pozwalające obniżyć rachunki za energię elektryczną, które można dostosować względem konkretnych potrzeb. Pozwala to uniknąć przewymiarowania oraz umożliwia bezinwazyjną rozbudowę infrastruktury. Warto również wyposażyć się w nowoczesne, zdalne do pracy w wysokich temperaturach, urządzenia rack PDU, które monitorują i kontrolują pobór prądu przez sprzęt informatyczny.
Ważna rola automatyzacji procesów
Automatyzacja procesów pozwala radzić sobie z losowymi, nieprzewidzianymi sytuacjami krytycznymi w firmie. Jej założenia opierają się na korzyściach wynikających ze skutecznego zarządzania energią, zapewniania ciągłości w dostawie prądu, ograniczania zagrożeń i zwiększania wydajności infrastruktury informatycznej przedsiębiorstwa. Oszczędność czasu i pieniędzy jest wliczona w powyższy mechanizm. Zautomatyzowane procesy pomagają wyłączyć zbędny w danym momencie sprzęt i wydłużyć czas działania najważniejszych urządzeń, replikować cenne dane oraz przenosić maszyny wirtualne na zapasowe serwery. Automatyzacja pozwoli także w sposób płynny i uporządkowany uruchomić sprzęt po przywróceniu pełnej przepustowości w dostawach energii.
Dzięki odpowiednim rozwiązaniom sprzętowym, firma może funkcjonować sprawnie nawet w sytuacjach kryzysowych, co pozwala chronić infrastrukturę IT. Rozwiązania firmy Eaton, zasilacze UPS oraz platrofmy PDU z odpowiednim wsparciem w postaci oprogramowania Intelligent Power, umożliwiają zdalną i systematyczną kontrolę urządzeń IT oraz reagowanie na nieprzewidziane zdarzenia środowiskowe. Z tak zaawansowanymi rozwiązaniami, migracja danych czy wirtualizacja w wyniku zakończenia wsparcia dla Windows Server 2003, nie powinna nastręczać zbędnych trudności, a może nawet zwiększyć wydajność firmy podczas korzystania z nowej infrastruktury IT.
Komentarze
2