Czy warto zainwestować w TeamViewer? Czym różni się darmowa aplikacja od firmowej licencji?
Oprogramowanie

Czy warto zainwestować w TeamViewer? Czym różni się darmowa aplikacja od firmowej licencji?

artykuł sponsorowany, przeczytasz w 3 min.

TeamViewer jest znanym na całym świecie programem umożliwiającym zdalną kontrolę nad drugim urządzeniem. Korzysta z niego wiele firm do świadczenia usług przez internet. Poznaj różnice między darmową wersją, a płatną licencją dla firm.

TeamViewer do pracy zdalnej i domu

TeamViewer to najpopularniejsza na rynku aplikacja do zdalnego pulpitu, która od wielu lat pozwala informatykom obsługiwać komputery bez wstawania od swojego biurka. Dzięki niej połączysz się z komputerem znajdującym się w biurze obok lub po drugiej stronie świata.

TeamViewer może być stosowany na wiele sposobów w biznesie i w życiu prywatnym. Jego głównym zastosowaniem w firmach jest świadczenie usług związanych ze wsparciem technicznym i obsługą klienta. Możliwość nie tylko wyświetlenia ekranu drugiego komputera, ale także przejęcie nad nim kontroli jest niezwykle przydatne, kiedy klient lub współpracownik potrzebuje pomocy z oprogramowaniem na swoim komputerze.

TeamViewer screen

TeamViewer jednak posiada kilka asów w rękawie, które pozwalają rozszerzyć jego działanie poza standardową aplikację do zdalnej obsługi komputerów. Funkcja spotkań w TeamViewer pozwoli Tobie organizować i prowadzić interaktywne meetingi, podczas których możesz przejmować udostępniać ekran, przejmować kontrolę nad komputerami innych użytkowników lub wyznaczać nowych prowadzących spotkanie.

Przekazywanie kontroli innemu użytkownikowi może być także przydatne do prowadzenia zdalnych szkoleń. Dzięki tej funkcji pracownicy lub klienci mogą np. zapoznać się z oprogramowaniem znajdującym się na drugim komputerze, bez potrzeby instalowania go na swoim urządzeniu.

Oczywiście TeamViewer może być także używany do celów niebiznesowych, kompletnie za darmo. Jeśli posiadasz dwa komputery, możesz łączyć się między nimi i wyświetlać pliki, przesyłać dane lub np. uruchamiać pobieranie gry lub aktualizacji, kiedy nie ma Cię w domu.

Czy warto zainwestować w TeamViewer?

TeamViewer dostępny jest jako darmowa aplikacja oraz licencja dla firm, więc warto zadać pytanie – czy w ogóle warto kupować TeamViewer, skoro można używać go za darmo?

Darmowa aplikacja przeznaczona jest dla użytkowników domowych oraz dla firm, które dopiero testują pulpit zdalny. Posiada ona tylko podstawowe funkcje aplikacji oraz zabezpieczenia wykrywające zbyt częste połączenia ze zbyt wieloma urządzeniami, które po czasie ograniczają dalsze korzystanie z pulpitu zdalnego. Dlatego jeśli chcesz korzystać z TeamViewer w swojej firmie, należy zaopatrzyć się w profesjonalną licencję.

No dobrze, ale czy licencja TeamViewer daje coś więcej, poza samą możliwością używania aplikacji do pracy? Biznesowe licencje TeamViewer posiadają rozszerzoną funkcjonalność, która nie tylko rozwija możliwości podczas połączenia zdalnego, ale także poza nim.

TeamViewer art

Podczas połączenia w profesjonalnej licencji otrzymujesz dostęp do takich funkcji jak korzystanie z drukarek połączonych ze zdalnym urządzeniem, przekazywanie kontroli nad swoim urządzeniem, blokowanie widoku na zdalnym komputerze (przydaje się administratorom, którzy wprowadzają dane) oraz Wake-on-LAN, która umożliwia wybudzenie komputera zdalnego ze stanu uśpienia.

Poza połączeniem natomiast biznesowe licencje umożliwiają między innymi personalizowanie aplikacji TeamViewer, którą możesz wysyłać klientom i funkcję przycisku SOS, którym klient może zgłosić potrzebę połączenia zdalnego. Dodatkowo, biznesowe licencje mają możliwość powiększenia liczby uczestników spotkań (w darmowej wersji może spotkać się 5 osób, w biznesowych domyślnie 10) oraz zapewniają dostęp do portalu administracyjnego, w którym możesz zarządzać komputerami objętymi licencją oraz kontaktami Twojej organizacji.

Gdzie kupić biznesową licencję TeamViewer?

Dostępnych jest kilka wariantów biznesowych licencji TeamViewer, które możesz wykorzystać w swojej firmie. Możesz kupić je w sklepie home.pl, w którym specjaliści pomogą Tobie dobrać licencję do potrzeb firmy.

  • TeamViewer Business to podstawowa wersja licencji dla firm. Zostaje ona przypisana do jednego użytkownika, który może zainstalować ją na trzech urządzeniach, lecz może prowadzić tylko jednąsesję w danym momencie.
  • TeamViewer Premium to nieco bardziej rozbudowana licencja, dzięki której 15 użytkowników może korzystać z aplikacji, lecz domyślnie mogą wykonywać jedno połączenie w danym momencie. Licencja Premium jednak pozwala rozszerzyć liczbę połączeń do pięciu na raz. Ta wersja też posiada dodatkowe funkcje jak aplikację TeamViewer w przeglądarce, dodatkowe informacje o urządzeniu zdalnym oraz automatyczne rejestrowanie połączeń.
  • TeamViewer Corporate jest najwyższym pakietem, który daje dostęp do aplikacji aż 30 użytkownikom i od razu pozwala na 3 połączenia zdalne w tym samym czasie, z możliwością zwiększenia tej liczby do 10. Licencja Corporate również poszerza funkcjonalność aplikacji, dodając do możliwość licencji Premium funkcje integracji z systemami innych firm, raporty o dostępie do urządzeń i masowe wdrożenie TeamViewer w organizacji.

Komentarze

23
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Dzentel
    6
    Korzystałem sporadycznie do celów prywatnych, typu pomoc mamie mieszkającej 300km, czy też też dziewczynie w pracy i zawiesili mi konto, rzekomo użytkowanie wykraczające poza licencję (godzina miesięcznie może maksymalnie jak korzystałem, i to nie regularnie co mc). Kazali wypełniać jakieś oświadczenia i odsyłać.... Poradziłem sobie jakimś innym darmowym softem i tak już zostało. TeamViewer cóż sami się skreślili z Mojej listy aplikacji must have.
    • avatar
      Janisz
      6
      Używałem darmowej licencji, żeby teściowi raz na miesiąc zdalnie aktualke softu zrobić i po pół roku TV zablokował mi dostęp i kazał się kupić bo używam profesjonalnie - niech s...ją...
      • avatar
        piterk2006
        4
        Darmowa aplikacja od płatnej różni się tym, że nie działa. Połączycie się dwa razy żeby ustawić babci przeglądarkę i dostajecie blokadę XD Na szczęście jest anydesk.
        • avatar
          cyna76
          4
          Powtarzacie sie z tym artykułem , cena z kosmosu , działa jak krew z nosa , i niebo lepszy jest any desk nie mówiąc o standardowym rdcp
          • avatar
            bobbaniak
            3
            Przyczyna jest aż nadto oczywista: CENA Z DUdY. I to nie jest jednorazowy koszt, tylko abonament roczny.
            Nie sądzę, że którykolwiek z czytelników tego portalu kupi tą aplikację. Skuteczniejszym sposobem zaistnienia sprzedaży mogłoby być zatrudnienie szamana / czarownika, który w momencie kontaktu sprzedawcy z klientem potrafiłby zaburzyć jego (klienta) umiejętność myślenia / podejmowania decyzji.
            • avatar
              neoezn
              3
              Kiedyś używałem kilka razy w miesiącu do łączenia z dwoma komputerami ponad 60-letnich członków rodziny ale grubo ponad rok temu zaczęli blokować połączenia bo ponoć program był używany komercyjnie - najlepsze było to że program informował o ograniczeniu sesji do 5 minut a faktycznie była rozłączana po 15 sekundach. Na szczęście jest darmowy Remote Assistant.
              • avatar
                asnex
                1
                Krotko ujmując to złodzieje i tyle w temacie.
                Korzystałem z darmowej wersji i zostałem zablokowany z komunikatem żeby kupić wersję płatną bo za często się łączyłem ze swoimi komputerami. CHORE ZŁODZIEJE. Nigdy od nich nic nie kupię za wmuszanie użytkownikowi zakupienia wersji biznesowej skoro jest darmowa dla własnego użytku co g**no prawda.
                • avatar
                  fonzie
                  1
                  Ja już od roku nie używam Team Wiewióra .
                  Zastąpiłem go AnyDesk jak tylko zaczęły mi się blokady przez niby użycie komercyjne
                  (Dużo sesji nie robiłem ,może ze 20 miesięcznie z różnymi komputerami)
                  • avatar
                    steelek
                    -1
                    jezeli laczyc sie do swojego albo znanego komputera na ktorym zalogowane jest konto google to wystarczy wejsc na remotedesktop.google.com

                    Teamviewer mnie zirytowal jak swego czasu kiedy bardzo potrzebowalem sie polaczyc do domu wywalał błąd po mniej minucie ze moja darmowa sesja sie skonczyla. Co wiecej jak nie jest wlaczony na komputerze docelowym to sie nie polaczysz. Wytlumacz komus kto nie zna sie na obsludze komputera zeby podszedl wlaczyl i uruchomil odpowiedni program. Teraz jak jestem poza domem a potrzebuje sie dostac na komputer tylko dzwonie do ktoregos z domownikow zeby komputer wlaczyl. Do puplitu mozna sie polaczyc juz nawet gdy system jest zablokowany i musisz wybrac uzytkownika/wpisac haslo.
                    • avatar
                      Konto usunięte
                      -1
                      najprościej zainstalować Radmin a team viewer to crap soft, na radminie macie zdalny pulpit
                      • avatar
                        Warmonger
                        0
                        Korzystałem w poprzedniej pracy podczas home office. Z wersji bezpłatnej, taki ze mnie Janusz ;P Muszę przyznać, że działa niezawodnie.

                        Dziś wybrałbym Chrome Remote Desktop - darmowy i działa Windows -> Linux. Tzn. działa po 3 godzinach konfiguracji, jak to zwykle bywa na Linuksie.
                        Ma ponadto jeden mankament - sesja zrywa się podczas zmiany rozmiaru okna przeglądarki. Co zdarza się często przez pomyłkę.
                        • avatar
                          Peziak
                          0
                          VPN + Windows Pro ze zdalnym pulpitem lub Real VNC. Team Viewer na szybko, daje radę.
                          • avatar
                            silentwind
                            0
                            Także nie polecam, developer łączy się ze mną za pomocą swojej wersji płatnej i nas na 10 min. sesję potrafi 3x rozłączyć. Żenujące. 5 lat temu chodziło to o niebo lepiej.
                            • avatar
                              KatarzynaBiznesu
                              0
                              Bitrix24 jest rosyjską firmą założoną przez gościa ze zmilitaryzowanego obwodu kaliningradzkiego przechowywującą dane tysięcy firm na rosyjskich serwerach.

                              Witaj!

                              Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
                              Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

                              Połącz konto już teraz.

                              Zaloguj przez 1Login