Omawiając funkcje i możliwości TP-Link MR200 nie możemy zapomnieć o obsłudze sieci bezprzewodowej. Jak już wspomnieliśmy router został wyposażony w obsługę standardu 802.11ac i jest przedstawicielem klasy AC750. Co to oznacza? Urządzenia podłączone na częstotliwości 2,4 GHz mogą komunikować się z maksymalną szybkością do 300 Mb/s z kolei w paśmie 5 GHz będzie to 433 MHz.
Zaawansowane ustawienia sieci WiFi znajdują się w dwóch zakładkach: Wireless oraz Guest Network. W pierwszej znajdziemy rozbudowane elementy konfiguracji sieci bezprzewodowej – m.in. możliwość włączenia sieci, zmianę nazwy SSID, ustawieni zabezpieczeń (WEP, WPA, WPA2 Personal oraz co ciekawe Enterprise) i szyfrowania. W dalszej kolejności tryb pracy sieci, hasło, numer kanału oraz jego długość. TP-Link pozwala również na sterowanie mocą nadawania (wartości: low, middle, high).
Nie zapomniano o filtrowaniu adresów MAC oraz bardziej zaawansowanych ustawieniach m.in. WMM, ustawienia GI. Istnieje także możliwość izolacji AP – czyli urządzenia podłączone bezprzewodowo nie będą widzieć się wzajemnie i wymieniać pomiędzy sobą danymi. Oczywiście zarówno ustawienia parametrów sieci WiFi jak i ustawień zaawansowanych możemy konfigurować oddzielnie dla sieci 2,4 i 5 GHz.
Wyposażenie MR200 w sprzętowy przycisk WPS pozwala na wykorzystanie mechanizmu Wi-Fi Protected Setup do prostego i szybkiego łączenia z siecią bezprzewodową bez konieczności używania haseł dostępowych. Prócz obsługi metody PBC mamy także możliwość połączenia z podaniem kodu PIN.
Router został również wyposażony w możliwość włączania i wyłączania sieci WiFi zgodnie z ustawieniami harmonogramu. Możemy o wykorzystać np. deaktywując sieć bezprzewodową w nocy. Do dyspozycji są również proste statystyki połączeń urządzeń bezprzewodowych.
Równie ciekawie prezentują się możliwości sieci gościnnej. W zakładce Guest Netowrk możemy aktywować oddzielnie pasmo 2,4 jak i 5 GHz. Dodatkowo dla sieci gościnnej ustawimy odrębne zabezpieczenia sieci WiFi. Jeśli uruchomimy mechanizmy kontroli zajętości pasma możemy ustawić limity szybkości połączeń do i z internetu. Podobnie jak w przypadku macierzystej sieci istnieje możliwość izolacji klientów a także ograniczenie dostępu do zasobów macierzystej sieci LAN.