Transcend SSD370S 256GB zalicza się do modeli z najniższego przedziału cenowego, a więc trudno oczekiwać od niego świetnej wydajności. Nośnik za to sprawdzi się przy modernizacji starszego komputera lub laptopa z tradycyjnym dyskiem talerzowym – w zestawie znajduje się nawet adapter do montażu w zatoce 3,5 cala.
W testach syntetycznych nie jest najgorzej, a przy sekwencyjnym odczycie można nawet powiedzieć, że jest całkiem nieźle. Gorzej natomiast wygląda kwestia wydajności w realnych zastosowaniach i długotrwałego obciążenia – tutaj nośnik wypada gorzej. Mimo wszystko i tak zaoferuje znacznie lepszy komfort pracy na komputerze niż tradycyjny dysk HDD.
Testowany model nie oferuje rewelacyjnej wydajności, ale za to broni się atrakcyjną ceną – w polskich sklepach można go kupić już za niespełna 360 złotych, a więc niewiele drożej od głównego konkurenta. Tyle tylko, że Crucial BX100 oferuje nieco mniejszą pojemność i koszt GB wychodzi tutaj praktycznie taki sam. Jeżeli zatem szukacie taniego dysku SSD i niespecjalnie zależy Wam na rewelacyjnych osiągach, Transcend SSD370S może stanowić bardzo dobrą propozycję.
Ocena końcowa:
- wysoka wydajność odczytu sekwencyjnego
- kompatybilny z cieńszymi laptopami i Ultrabookami
- w zestawie adapter do montażu w zatoce 3,5 mm
- bardzo atrakcyjna cena
- wydajność w symulacji realnego zastosowania mogłaby być wyższa
- konkurencja oferuje dłuższą gwarancję
Może Cię zainteresować:
- Polecane dyski SSD. TOP 10 październik 2015
- Samsung SSD 950 Pro M.2 - koreańczycy pozamiatali!
- Kingston HyperX Savage 480 GB – pojemniejszy SSD z górnej półki
- SanDisk Ultra II 480 GB – dobra wydajność w przystępnej cenie
- Dysk SSD dla gracza - jakie korzyści?
Komentarze
13Trochę dziwne dyski wybrano do porównania. Wydaje się, że powinny być raczej Crucial BX100, nieszczęsny Crucial BX200, Samsung 850EVO. Ewentualnie dla kontrastu Crucial MX200 i Samsung 850pro.
" znalazły się jeszcze kości pamięci Micron 16 nm MLC NAND"
....
"prawie takie same komponenty znalazły się w dysku Crucial BX100 250 GB (jedyna różnica sprowadza się do producenta pamięci podręcznej – w dyskach Cruciala stosuje się układy Microna)."
http://i.imgur.com/E985DGU.png