Tablet przeznaczony głównie dla dzieciaków. Umieszczony we wzmocnionej obudowie i wyposażony w skuteczny system kontroli rodzicielskiej.
Tablety wkraczają w naszą rzeczywistość dużymi krokami. Urządzenia stworzone zostały przede wszystkim po to, by ułatwić i uprościć dostęp do internetu, ale w ciągu ostatnich kilku lat przekształciły się w prawdziwe kombajny multimedialne. Najlepsze z nich mogą pełnić rolę mobilnej konsoli do gier, czytnika e-booków, przenośnej kamery cyfrowej, nawigacji GPS i centrum komunikacji bezprzewodowej. Często można też do nich podłączyć zewnętrzne akcesoria rozszerzające funkcjonalność i ergonomię w czasie codziennej pracy, nauki i rozrywki.
Problem jednak w tym, że bardzo zaawansowane, drogie tablety nie są potrzebne każdemu. Idealnym przykładem są dzieci. Dla nich najważniejsza jest zabawa połączona z przyjemną, stopniową nauką otaczającego nas świata. Doskonałym narzędziem do tego celu będzie tablet Yarvik Junior, który być może nie imponuje najbardziej wysublimowanymi rozwiązaniami technicznymi, ale za to zagwarantuje bezpieczną zabawę najmłodszym i tym nieco starszym pociechom.
W przypadku większości klasycznych tabletów jedną z najważniejszych informacji jakiej oczekuje potencjalny klient jest jego specyfikacja. W tym urządzeniu jest nieco inaczej. Rodzice oczekiwali będą przede wszystkim zapewnienia, że ich dziecko jest bezpieczne. Sam tablet powinien działać i zapewniać akceptowalny poziom płynności, wydajności w grach, jakości obrazu oraz (co bardzo ważne!) skuteczną kontrolę rodzicielską.
No właśnie - kontrola rodzicielska jest jedną z tych rzeczy na które producent postawił szczególny nacisk. Dzięki zainstalowanej domyślnie aplikacji o nazwie KIDO'Z możemy spokojnie zostawić tablet w rękach dziecka na dłuższy czas bez ryzyka, że trafi ono na nieodpowiednią stronę internetową lub skorzysta z podejrzanej aplikacji. Więcej informacji na temat tej aplikacji przedstawimy w dalszej części recenzji.
Podstawowa specyfikacja bywa jednak przydatna. Yarvik dysponuje 8-calowym ekranem dotykowym (pojemnościowym) o rozdzielczości 1024x768 px i proporcjach 4:3. Do jego wad zaliczyć musimy bardzo skromne kąty widzenia i dość niską jasność podświetlania, ale przy okazji dodać musimy, że wystarczą one w typowych warunkach delikatnego oświetlenia domowego. Czterordzeniowy układ graficzny i 1 GB pamięci RAM powinny zagwarantować prawidłowe działanie gier.
Bezpieczna obudowa
Urządzenie zaprojektowane zostało tak, że nadaje się do użytku przez dzieci od trzeciego roku życia wzwyż. Obudowa w całości wykonana została z tworzywa sztucznego. Wyjątkiem jest sam ekran, który przykryty został wzmocnionym szkłem. Wytrzymałość obudowy oceniamy bardzo pozytywnie - typowe uderzenia i upadki nie robią na niej wrażenia.
Ramka wokół ekranu ma od 19, do 24 mm szerokości, więc stanowiła będzie komfortowe podparcie dla małych dziecięcych dłoni. Jest ona przy okazji dość gruba, zaokrąglona i nie ma drobnych, wystających elementów, które dziecko mogłoby połknąć. Czerwone krawędzie mają miękką, przyjemną w dotyku powierzchnię, która zwiększa przyczepność do dłoni.
Na lewej krawędzi nie umieszczono żadnych elementów funkcyjnych.
Na prawym z kolei zintegrowano wyjście słuchawkowe, port micro USB, mini HDMI, gniazdo ładowania baterii, przycisk reset oraz slot kart microSD.
Dół podobnie jak lewy bok pozbawiony jest elementów funkcyjnych.
Na górnej krawędzi odnaleźć można przycisk służący do włączania i wyłączania tabletu (oraz blokowania ekranu). Obok niego zintegrowano podłużny klawisz +/- służący do regulacji głośności dźwięków.
Tył jest półmatowy, gładki i dość odporny na zarysowania. Oczko kamerki o rozdzielczości 2 Mpx widoczne jest w górnej części, podobnie jak szczeliny głośnika.
W zestawie z tabletem znajdziemy duży zasilacz, kabel USB-micro USB, przejściówkę USB OTG (micro USB - USB typu B), dwie końcówki sieci elektrycznej, instrukcje w formie papierowej oraz komplet naklejek.