1. Wstęp
W ostatniej minirecencji testowałem mniejszego brata tego gryzonia mysz ZM-M100, M200 jest trochę jak zmutowana wersja M100, przybyły jej dwa dodatkowe przyciski oraz miano myszki dla graczy, na tym różnice się nie kończą. Zapraszam do dalszej cześci mojej minirecenzji gdzie wszystko zostało wyjaśnione.
2. wygląd i jakość wykonania
Myszkę w sklepach można nabyć tylko w kolorze czarnym, została ona wykonana w całości z plastiku na przyciskach i podpórce dłoni znajdziemy lakierowany plastik, nie jest to dobre rozwiązanie gdyż gryzoń się bardzo łatwo brudzi,
Wzdłuż przycisków i podpórki zastosowano gumowany plastik o matowej powłoce. Podpórka dla kciuka oraz małego palca została wykonana ze zwykłego plastiku o chropowatej fakturze. Lakierowany plastik na przyciskach jest sporym minusem tej myszy lepszym pomysłem było by zastosowanie w niej takiego samego plastiku jak w myszy M100
Przyciski boczne są bardzo wygodne i chodzą lekko, szkoda że nie można ich przeprogramować.
Rolka jest identyczna jak w M100, posiada ona wypustki dla precyzyjnych ruchów
Ślizgacze myszki wykonano z plastiku.
Kabel myszki posiada długość 1,5 metra, nie posiada wzmocnienia jakie miała myszka Zalman M100. Przy wtyczce USB znajduje się magnes zapobiegający zakłóceniom na kablu.
2. Specyfikacja
- Typ myszki: optyczna
- Technologia: przewodowa
- Rozdzielczość: 1000 DPI
- Sensor: 1000 DPI Avago 5700
- Szybkość odświeżania: 3000 FPS
- Typ złącza: USB
- Długość przewodu: 1,5 m
- Liczba przycisków: 5
- Liczba rolek przewijania: 1
- Żywotność: 5 mln kliknięć
- Wymiary: 113 x 64,8 x 37,5 mm (długość x szerokość x wysokość)
- Waga: 73 g
- Kolor: czarny
- Przeznaczenie dla prawo- i leworęcznych
- Zastosowanie: do gier
3. Testy
Testy przeprowadze za pomocą programów Mouse Rate Checker i DIMouseHz. W wszystkich testach mysz działała stabilnie wykazując średnią częstotliwość na poziomie 125 MHz.
Podana przez producenta liczba DPI jest osiągalna w rzeczywistości. Do przetestowania DPI posłużył program VMouseBench v0.0.7a. myszka była przemieszczana na odległość 0,25 cala, 0,5 cala i 1 cal. Mysz wykonała swoje minimum, ale również przekroczyła wartość 1100 DPI.
Test sprawdzający czy mysz korzysta z interpolacji programowej. W tym teście również wykorzystałem program VMouseBench v0.0.7a. Brak widocznych przerwań linii, co oznaczą że testowana mysz Zalmana nie wykorzystuje tego mechanizmu.
4. Podsumowanie
Co do myszki mam mieszane uczucia, nie nazwał bym jej myszką dla graczy, dwa dodatkowe przyciski są wygodne, szczególnie podcas przeglądania internetu gdzie służą jako przyciski cofnij,dalej. W grach myszka spisywała się tak samo jak M100 jedyna róznica to większa wygoda za sprawą owych dodatkowych przycisków. Błyszczący łatwo brudzący się lakierowany plastik sprawia że gryzonia musimy często czyścić. Ja osobiście wolał bym pozostac przy M100.
Zalman ZM M200 jest bardzo tani, jego ceny zaczynają się od 30 zł ja osobiście bym jej nie kupił. Czy warto ja kupić? to już pozostawie wam do ocenienia.
Dziękuję redakcji Benchmark.pl za wypożyczenie myszki do testów
Zalman ZM-M200 | ||
Plusy: |
Komentarze
8Ogólnie nie najgorzej. Na przyszłość doczytaj trochę o testach myszy i przeprowadź ich trochę więcej.
+