Wydajność
Testowana karta Zotaca należy do najwyższej serii tego producenta - AMP Extreme, a więc nie dziwi fakt, że taktowanie rdzenia zostało solidnie podniesione względem referncyjnego modelu. Mówiąc nawet nieco dosadniej, karta praktycznie prosto z pudełka jest już podkręcona do prawie maksimum (pamięci jednak mają jeszcze spory zapas).
Patrząc przekrojowo na wydajność jest ona tylko minimalnie wyższa niż ostatnio testowanego modelu od Gigabyte'a. A więc identycznie jak i w jego przypadku karta Zotaca zapewnia komfortową rozgrywkę we wszystkich grach przy najwyższym poziomie detali jak, a i często w rozdzielczości 4K.
Opłacalność
Nie jest żadną tajemnicą, że karty oparte na układzie GTX 1080 Ti przeznaczone są dla entuzjastów z zasobnym portfelem. Nie inaczej jest w przypadku testowanego modelu Zotac, za którego trzeba zapłacić średnio około 3800 zł. Podobnie więc jak za kartę Asusa z serii Strix, ale nieco więcej niż topowe model od Gigabyte'a czy MSI.
Dla kogo
Karty z tego segmentu wydajnościowego są oczywiście przeznaczone dla osób, które chcą się bawić przy komputerze bez żadnych kompromisów. Suwaki do końca w prawo, a na liczniku 60+ kl/s. I przy takich założeniach propozycja Zotaca z pewnością się sprawdzi.
Ostatecznie testowana karta okazała się najszybszą ze wszystkich opartych na układzie GTX 1080 Ti jakie do tej pory mieliśmy. Jest to oczywiście zasługa bardzo agresywnie ustawionego zegara bazowego dla rdzenia. Wydaje się więc, że jest to idealna propozycja dla osób, które oczekują maksymalnej wydajności "prostu z pudełka" i nie zamierzają się bawić w ręczne podkręcanie.
Ocena końcowa
- bezkonkurencyjna wydajność
- fabrycznie podkręcona do granic możliwości (rdzeń)
- wydajny i cichy system chłodzenia
- 5-letnia gwarancja producenta
- zajmuje praktycznie 3-sloty w obudowie
Komentarze
29:D
-glosnosc idle
-glosnosc POD OBCIAZENIEM
-temperatura idle
-temperatura POD OBCIAZENIEM
-wydajnosc w kilku grach przy FABRYCZNYM OC
Zaś żywotność takiego artykułu dodatkowo mocno wzrosłaby, jakby jeszcze dodać możliwości podkręcenia ich dalej poza fabryczne OC i powyższe testy :)
Szacuny dla redakcji za wrzutkę. Tym razem dostarczyliście jak należy. Długo czekałem na test tej karty... pozdro i lecę zamawiać :-)))
Mimo wszystko grafa idealna dla kogoś z budżetem który nie jest fanem podkręcania sprzętu.
Robił gdzieś ktoś takie porównanie ?
Tego, ktore uzyskali podkrecajac z 1645, ktory producent podaje jako zegar bazowy.
A 2012 to zgaduje jest ile uzyskali maksymalnie.
Producent zapewne podaje sredni boost przy wygrzaniu itp.
Karta sama tym steruje, podkrecajac base o 20MHz, max boost sie wcale nie podkreca o 20MHz tylko z reguly wiecej.
Te karty z reguly maja takie chlodzenia, ze grajac zawsze jest jakis boost i jest wyzej niz zegar bazowy.
przeszkadzać będzie.
Spełnia swoje wymogi, w V-Rayu sprawuje się dobrze... .
A gdy za parę miesięcy pokarze się coś ciekawszego, to
wymieni się na nowsze.