Specyfikacja karty w programie GPU-Z: |
Zobacz zdjęcia karty: |
Parametry pracy i temperatura podczas obciążenia: |
W ostatniej chwili dotarła do nas karta firmy Zotac. Producent zastosował jednak referencyjną konstrukcję opracowaną przez Nvidia. Nie zmieniły się zatem parametry pracy. Zotac GeForce GTX Titan pracuje z częstotliwością taktowania 836/1502 MHz i ma do wykorzystania 6 GB. Ciekawie wygląda zestaw wyposażenie, jaką otrzymuje każdy nabywca.
Zawartość pudełka:
- Karta graficzna
- Sterowniki
- Instrukcja obsługi
- Przejściówka DVI->D-Sub
- Przewody zasilające molex->6/8 pin
- Zestaw pełnych gier: Assassin’s Creed, Assassin’s Creed - Revelation, Assassin’s Creed - Deluxe Edition
Dzięki ciekawemu pakietowi gier, świeżo upieczony posiadacz akceleratora Zotac GTX Titan może wykorzystać jego możliwości. Całość została umieszczona w starannie wykonanym pudełku.
Zotac GeForce GTX Titan, to w zupełności wersja referencyjna. Nawet na płytce drukowanej brak nadruków z sygnaturą Zotac’a. Producenta zdrada jedynie umieszczona na obudowie chłodzenia naklejka z danymi producenta.
Producentem kości pamięci jest firma Samsung. Zostały one rozłożone po 12 modułów na stronę karty. Szkoda, że tylko te na awersie mają zapewnione chłodzenie. Zotac GeForce GTX Titan wymaga podłączenia dodatkowego zasilania. Służą do tego dwie wtyczki 6+8 pin umieszczone na końcu akceleratora.
Akcelerator wygląda i zbudowany jest identycznie, jak „referent”. Ma ok. 27 cm długości, a w obudowie komputera zajmuje dwa sloty. Zainstalowany system chłodzący sprawował się tak samo, jak na samplu testowym firmy Nvidia. W trybie spoczynku jest praktycznie nie słyszalny, ale szybko budzi się do życia po włączeniu gry. Z wentylatora dochodzi wówczas szum powietrza, który jednak nie powinien irytować. Tym bardziej, gdy Titan generuje na ekranie bardzo płynny obraz i świst powietrza można mu wybaczyć :).
Dostępne złącza na karcie graficznej:
- 2x DVI
- HDMI
- Display Port
- SLI
- Zasilanie 6+8 pin