Nasza opinia o Hyperbook NH7
Model, który do nas trafił, charakteryzował się naprawdę świetnie wyważoną specyfikacją. Otrzymujemy jeden z obecnie najszybszych procesorów mobilnych (o wydajności średniego segmentu z oferty procesorów desktopowych) oraz kartę graficzną ze średniej półki, która w sumie niczym nie ustępuje swoim odpowiednikom w PC. Mamy tu optymalne 16 GB pamięci RAM i rewelacyjny, a zarazem pojemny dysk SSD PCI-E. A jakby tego było mało, to taki zestaw wyceniono na nieco poniżę 5900 zł, czyli podobnie jak konkurencyjne laptopy o takiej konfiguracji, ale z matrycą 15,6”. Za model o takiej konfiguracji i równie dużej matrycy często musimy zapłacić nawet ponad 8000 zł! Oczywiście, tak jak pisaliśmy wcześniej, testowany przez nas model to tylko jedna z wielu dostępnych konfiguracji, a co więcej Hyperbook ma w swojej ofercie również odpowiednik z 15,6-calową matrycą NH5 - tak więc dla każdego coś miłego - jeżeli was to zainteresowało, to tutaj znajdziecie więcej informacji.
Czy zatem jest to produkt idealny? Aż tak daleko byśmy się nie posuwali – mimo iż jakość wykonania stoi na wysokim poziomie, to nadal jest to tylko plastik. Do tego przypominamy o relatywnie głośnym chłodzeniu i matrycy, która nie porywa swoimi parametrami. Klawiatura i kamera także nie są najwyższych lotów, ale to wszystko są wady typowe dla tego, a nawet wyższego przedziału cenowego.
Dla kogo zatem jest przeznaczony Hyperbook NH7? Tak naprawdę sprawdzi się bardzo dobrze w wielu różnych zastosowaniach. Głównymi odbiorcami są oczywiście gracze, jednak wydajność procesora, pamięci i dysku sprawia, że model ten jest też dobrym wyborem dla profesjonalistów (z zastrzeżeniem, że nie będą korzystać z wbudowanej matrycy). Nawet gdyby fabryczne 500 GB nie wystarczało, to nie ma problemu, aby dołożyć dysk SATA 2,5”. W związku z powyższym podsumowaniem, testowany laptop uzyskuje od nas odznaczenia „Dobry Produkt” oraz „Super Opłacalność”.
Wady i zalety Hyperbook NH7:
- Dobry stosunek ceny do wydajności
- Solidne wykonanie
- Brak throttlingu
- Porządny dysk SSD
- Control Center 3.0
- Możliwość indywidualnej konfiguracji podzespołów
- Przeciętna matryca
- Głośne chłodzenie
- Mierna jakość kamery i głośników
Komentarze
18To kadłubek Clevo a polska firma go jedynie branduje i dystrybuuje.
Tak na prawdę ten laptop nie posiada nic ciekawego poza dobrym procesorem i pamięciom RAM.
Czy autor pokusił się wejść na stronę producenta i skonfigurować tego laptopa?
Za 5000 dostajemy gołego laptopa, bez systemu, bez dysku Samsunga, z 8GB ramu. Jak dołożymy sobie to wszystko + moduł Wifi Killer (który nota bene u większych producentów jest standardem dla laptopów do gier) + np drugi dysk, niech będzie tylko HDD i już mamy ponad 7000zł więc sporo więcej niż "równe 5000zł"
Plusy: CENA, chlodzenie, waga, miejsce na 3 dyski, wyglad (jak dla mnie) - bez LEDow, czerwonych smokow i oczu
Minusy - bateria to zart, obudowa lapie kazde dotkniecie, bardzo niepraktyczne otwieranie obudowy.
https://www.youtube.com/watch?v=xGdDX730wwg
2. System chłodzenia jest 20-30 decybeli głośniejszy niż w Asusie, którego mam obok na biurku. To jest BARDZO hałasujący laptop. Mam porównanie do 4 innych urządzeń podobnej klasy.