Procesor: Core i7 i7-3960X Extreme Edition | |
Płyta główna: Intel DX79SI (LGA 2011) | |
Karta graficzna: XFX Radeon HD 6970 | |
Pamięć RAM: Kingston HyperX DDR3 4X 2GB 1600MHz | |
Dysk SSD: Kingston SSDNow V 128GB | |
Zasilacz: Chieftec Nitro 88+ (850W) | |
System operacyjny: Windows 7 Ultimate 64-bit SP1 |
Wykorzystane sterowniki:
- AMD Catalyst 11.10
3D Mark 11
Najnowsza wersja niezwykle popularnego benchmarka firmy Futuremark. Wymaga do działania karty obsługującej DirectX 11 i garściami czerpie z nowoczesnych technologii zaimplementowanych w tych konstrukcjach, jak choćby teselacja. Do naszych celów wykorzystaliśmy ustawienia Performance (1280 x 720). Odczytujemy wynik całościowy (3D Mark Score), układu graficznego (Graphics Score), procesora (Physics Score) oraz wynik testu mieszanego (Combined Score). Wszystkie wyniki wyrażone są w punktach - im więcej tym lepiej. Testy przeprowadzane były trzykrotnie, wynik uśredniano.
SiSoft Sandra 2011
Najnowsza wersja jednego z najpopularniejszych benchmarków syntentycznych. Przynosi on kilka zmian jak choćby testy dla DirectX 11, czy też OpenCL. Sprawdziliśmy wydajność platform w różnych aspektach: wydajności procesora (Processor Arithmetic, Multi-Media i Cryptograpy) oraz pamięci RAM (Bandwidth). Program wykorzystuje w niektórych testach instrukcje AES i AVX. Testy przeprowadzane były trzykrotnie, wynik uśredniano.
Mafia II
Jedna z głośniejszych produkcji ostatnich miesięcy, wykorzystująca zaawansowane efekty PhysX. W testach wykorzystaliśmy benchmark wbudowany w grę (można z niego skorzystać także w wersji demo). Benchmark niezbyt dobrze oddaje realną rozgrywkę przy włączonych efektach APEX, bowiem w grze praktycznie nie ma lokacji tak bardzo nasyconych efektami PhysX, jednak nadaje się do sprawdzenia wydajności procesora na platformach z kartami ATI Radeon (obliczeniami PhysX zajmuje się wtedy procesor, a nie karta graficzna). Testy przeprowadziliśmy w rozdzielczości 1680 x 1050 oraz 1920 x 1080 w najwyższych ustawieniach, ale z wyłączonymi efektami APEX PhysX. Wynik podawany jest w średniej ilości klatek na sekundę - im więcej, tym lepiej. Testy przeprowadzane były trzykrotnie, wynik uśredniano.
Pobierz demo Mafia II za pomocą serwisu Steam (Windows)
Wiedźmin 2: Zabójcy Królów
Produkcja której nie przedstawiać nie trzeba. Wiedźmin 2 po prawdzie wykorzystuje jedynie bibliotek DirectX 9, ale i tak pozostaje jedną z najładniejszych gier RPG na komputery domowe. W ustawieniach graficznych można znaleźć osławione uberpróbkowanie, które wymaga od gracza posiadania naprawdę potężnej karty graficznej. Testy przeprowadzaliśmy w rozdzielczości 1680 x 1050 i 1920 x 1080 przy ustawieniach Ultra i wyłączonym uberpróbkowaniu. Gra była spatchowana do wersji 2.0. W testach wykorzystaliśmy tą samą lokację co w recenzji Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - optymalne karty graficzne. Testy przeprowadzane były trzykrotnie, wynik uśredniano.
MAXON Cinebench 11.5
Aplikacja oparta na programie MAXON CINEMA 4D sprawdzająca wydajność karty graficznej (test OpenGL) i procesora za pomocą renderingu sceny 3D. W tym przypadku oczywiście interesuje nas jedynie drugi z testów. Testy przeprowadziliśmy przy domyślnych ustawieniach programu (uruchamiamy test CPU nie zmieniając żadnych opcji). Program renderuje scenę dzieląc obraz na obszary. Równocześnie przeliczane jest tyle obszarów, iloma rdzeniami/wątkami dysponuje procesor. Wykorzystaliśmy 64-bitową wersję tego benchmarka. Testy były przeprowadzone bez niezależnej weryfikacji wyników przez MAXON Computer GmbH. Testy przeprowadzane były trzykrotnie, wynik uśredniano.
Pobierz MAXON Cinebench (Windows)
MediaCoder 2011
Bardzo dobry, a na dodatek darmowy program do konwersji wideo. Występuje w wersjach 32 i 64-bitowych. Aplikacja ma duże możliwości, skwapliwie wykorzysta do obliczeń każdy rdzeń procesora, a także karty graficzne GeForce z technologią CUDA (w programie niestety nie ma wsparcia dla AMD APP). W testach wykorzystaliśmy wersję 64-bitową 2011 RC9 (5191). Test polegał na konwersji pliku wideo z formatu MPEG-2 na H.264. Testy przeprowadzane były trzykrotnie, wynik uśredniano.
Pobierz pełną wersję MediaCoder (Windows x86 i x64)
TrueCrypt
Jeden z najlepszych i najbardziej popularnych programów do szyfrowania danych. Za jego pomocą można między innymi szyfrować całe dyski, bądź partycje. Wykorzystaliśmy wbudowany w aplikację benchmark do przeliczania próbki o wielkości 1GB. Testy są przeprowadzane w pamięci RAM. Aby przeprowadzić test, po uruchomieniu programu z menu „Narzędzia” wybierz opcję „Testuj”. Następnie w nowym okienku ustaw wielkość bufora na 1GB i uruchom test za pomocą przycisku „Testuj”. Benchmark wbudowany w program sprawdza wydajność procesora za pomocą trzech różnych algorytmów szyfrowania, a mianowicie: AES (Advanced Encryption Standard), Serpent i Twofish (oraz ich kombinacji). Testy przeprowadzane były trzykrotnie, wynik uśredniano.
Pobierz TrueCrypt (wersje Windows 7/Vista/XP/2000 oraz Mac OS X i Linux)