Jak co roku wspólnie z Wami będziemy wybierać najlepsze produkty w branży komputerowej. W pierwszym etapie, w formie nominacji zebraliśmy najciekawsze, warte uwagi produkty, które naszym zdaniem powinny znaleźć się w głosowaniu. Ostatni głos jak zwykle i tak należy do Was.
Jak powszechnie wiadomo, zasilacz jest jednym z najważniejszych podzespołów w komputerze stacjonarnym. To właśnie on dostarcza do poszczególnych komponentów energię elektryczną i czuwa nad poprawnym działaniem całej jednostki. Przez ostatni rok producenci stawiali na wyższą efektywność energetyczną i lepszą funkcjonalność.
Wszelkie uwagi i sugestie umieszczajcie w specjalnie do tego utworzonym wątku na Forum.
Przebieg plebiscytu Produkt Roku 2013 - nominacje w poszczególnych kategoriach, głosowanie i ogłoszenie wyników, będziecie mogli śledzić w dedykowanej strefie tematycznej.
XFX PRO V2 450 W
Dobra propozycja dla klientów z mniej zasobnym portfelem i niezbyt rozbudowaną konfiguracją sprzętową. Zasilacz oferuje jedną mocną linię 12 V i dobrej jakości komponenty, a jego sprawność potwierdzono certyfikatem 80 PLUS Bronze.
Fractal Design Tesla R2 500 W
Cichy zasilacz o wysokiej efektywności energetycznej (80 PLUS Gold). Sprawdzi się przy typowych komputerach, a długie wiązki nie zawiodą nawet w większych obudowach. Wszystko w niewygórowanej cenie – jeden z najlepszych modeli w swojej klasie.
Chieftec Smart GPS-500C
Coś dla zwolenników bezgłośnych komputerów. Konstrukcja ta pracuje całkowicie pasywnie, oferuje częściowo modularne, długie okablowanie i charakteryzuje się bardzo wysoką sprawnością (80 PLUS Platinum). Na uwagę zasługuje również ciekawy wygląd.
SilentiumPC Deus M1 650 W
Zasilacz naszej rodzimej firmy powinien zainteresować wymagających, aczkolwiek trochę mniej majętnych klientów. Producent udostępnił częściowo modularne okablowanie i stosunkowo dużo wtyczek zasilających. Sprawność kwalifikuje się w granicach normy 80 PLUS Bronze. Dodatkowym atutem jest również niska cena.
Cooler Master VS 650 W
Model ten charakteryzuje się cichą pracą, wysoką sprawnością i częściowo modularnym okablowaniem. Powinien zatem zainteresować wymagających klientów ze średnio wydajnymi komputerami.
High Power Astro PT 750 W
Bardzo interesujący zasilacz z cichym wentylatorem (do 25% obciążenia pracuje pasywnie), częściowo modularnym okablowaniem oraz bardzo wysoką sprawnością. Dodatkowymi atutami są stabilne napięcia i technologia Eagle Eye informująca o obciążeniu jednostki. Polecamy.
be quiet! Power Zone 650 W
Całkowicie modularne okablowanie, cicha praca i nietuzinkowe wzornictwo to najważniejsze cechy zasilacza firmy be quiet!. Model ten charakteryzuje się sprawnością potwierdzoną certyfikatem 80 PLUS Bronze i sprawdzi się w średnio wydajnych komputerach.
Corsair RM 750 W
Bardzo dobry zasilacz w niewygórowanej cenie – tak najkrócej można opisać jednostkę Corsair RM o mocy 750 W. Model ten zalicza się do konstrukcji półpasywnych (do 40% obciążenia wentylator jest wyłączony) i oferuje wysoką sprawność (80 PLUS Gold). Całość uzupełnia funkcja Corsair Link do monitorowania parametrów pracy.
Enermax Revolution X’t 730 W
Konstrukcja przeznaczona dla klientów, którzy poszukują mocnego, cichego i modularnego zasilacza w niewygórowanej cenie. Wysoka sprawność (80 PLUS Gold) gwarantuje mniejszy pobór energii elektrycznej oraz niższe temperatury.
SeaSonic Platinum 1000 W
Jeden z najlepszy zasilaczy w swojej klasie. Model ten zalicza się do konstrukcji półpasywnych (do 30% obciążenia wentylator pozostaje wyłączony) i charakteryzuje się bardzo wysoką sprawnością z certyfikatem 80 PLUS Platinum. Na uwagę zasługują również wysokiej jakości komponenty i bardzo stabilna praca. Polecamy!
Komentarze
371. z góry przepraszam wszelkich purystów językowych, co już mi tutaj kilkukrotnie wytknięto (całkiem słusznie) moje zdolności w tej kwestii pozostawiają wiele do życzenia
2. staram się nikogo nie obrażać i nie stosować tzw "wycieczek personalnych" chyba że rozmówca sam rozpocznie dyskusje na takim poziomie, wszystkie osoby które poczuły się dotknięte (poza winowajcami oczywiście) jak najbardziej przepraszam
3. dziękuję forumowiczom którzy poświęcili swój czas na wysłanie merytorycznie istotnych komentarzy, możemy się nie zgadzać co do szczegółów ale przynajmniej dyskusja jest sensowna
4. co do linków mój post dotyczył linków (a właściwie ich braku) w artykule a nie w komentarzach
W każdym bądź razie wielki szacunek za komentarz nie zawierający samych bluzgów nawet jeśli jest on negatywnie nastawiony do moich "przemyśleń" ;)
Komputer biurowy służy do pracy chyba,że za "gamingowe użytkowanie" (nowe słowotwórstwo) uważasz odpalenie pasjansa bo komputer biurowy na którym można grać w BF3 już komputerem biurowym nie jest.Do przeciętnego koputera biurowego nawet z I7 wystarczy zasilacz 300W a kratę grafiki masz w procesorze.
"Chociaz ubolewam nad stanem majątkowym rodaków i soim tak samo nie znaczy to, że ma to wpływać na obiektywna analizę danego tematu."
Ja ubolewam nad twoim stanem, który przejawił się w wypowiedzi "Chłopcem to możesz nazywać swojego bękarta współforumowiczu o ile dorosłeś już do takiego stanu że możesz go posiadać, nigdzie nikogo nie obrażałem w swoich komentarzach i oczekiwałbym podobnego podejścia."
W jednym zdaniu sam zaprzeczasz sobie co może wskazywać na objawy rozdwojenia jaźni. Objawy: Huśtawka nastrojów i ambiwalencja uczuć (zmiany poglądów przynajmniej dwa-trzy razy w ciągu dnia), chwilowe zatracanie kontaktu z rzeczywistością, nielogiczne zachowania prowadzące do paradoksalnych skutków emocjonalnych, chwilowo występuje gonitwa myśli lub zanik procesu myślenia.
Co do certyfikatów to znam definicje i wiem na co się to przekłada (lub powinno) jednak w rzeczywistości normy są bardzo "płynnie" zdefiniowane a różnice wynikające z lepszej sprawności w rzeczywistości często są pomijalne jeśli uwzględnimy koszt zakupu danego zasilacza. W żadnym wypadku nie twierdziłem iż dany model będzie pobierał więcej energii a chodziło mi tylko o aspekt ekonomiczny tj. ilość zaoszczędzonej energii elektrycznej a właściwie jej koszt będzie znacząco mniejszy niż różnica cenowa pomiędzy zasilaczem mniej "optymalnym".
Co do szczegółów to odnieś się proszę do mojej odpowiedzi dla niejakiego AndreoKomp. Rozróżnijmy czy mówimy o komputerach "dla graczy" / tzw "gamingowych" czy o ich chorej wersji rodzimej. Sam doskonale wiem jak wygląda sytuacja w Polsce i że większości z nas nie stać na topowe komponenty. Nie zmienia to jednak sytuacji,żę artykuł jest zatytułowany "dla graczy". Chociaz ubolewam nad stanem majątkowym rodaków i soim tak samo nie znaczy to, że ma to wpływać na obiektywna analizę danego tematu.