I to koniec naszej drogi - dotarliśmy do momentu, w którym zastanowimy się kto powinien sięgnąć po TVS-882ST2. Nie każdy.
Rozwiązanie choć szybkie i wydajne, na pewno nie będzie odpowiednie dla firm, które oczekują dużej przestrzeni na dane. Oczywiście TVS-882ST jest systemem skalowalnym, jednak rozbudowa powierzchni będzie generowała koszty. QNAP z pewnością będzie idealny dla osób zajmujących się multimediami - szczególnie fotografią czy obróbką wideo. Przechowywanie materiałów w bezpiecznej przestrzeni w połączeniu z portami Thunderbolt i 10 GbE pozwoli na pracę bez opóźnień. Przekopiowanie multimediów z nośników USB również nie będzie trwało wieki. Z kolei centralny system Hybrid Backup Sync zadba o backupy.
TVS-a powinni również docenić administratorzy, którzy szukają szybkiej i konfigurowalnej pamięci masowej do przechowania danych. A coraz bardziej popularny trend IoT umożliwi wykorzystanie Container Station w ramach tworzenia projektów inteligentych rozwiązań.
Potwierdzeniem naszych słów niech będzie wypowiedź Jasona Hsu - Product Managera QNAP:
"TVS-882ST2 jest potężnym NAS-em, zapewniającym użytkownikom ogromną wydajność oraz rozbudowane opcje komunikacji – taka kombinacja cech świetnie się sprawdzi w przypadku najbardziej wymagających zastosowań, np. edytowania multimediów w wysokich rozdzielczościach. Dzięki temu, że urządzenie obsługuje wyłącznie dyski 2.5", QNAP TVS-88ST2 jest również niezwykle kompaktowy i idealnie sprawdzi się w niewielkich studiach graficznych i wszelkich biurach, w których ważna jest oszczędność miejsca."
Na zakończenie zdradzimy cenę. Nie należy ona do najniższych - około 10000 złotych. Choć biorąc pod uwagę możliwości i zakres funkcjonalności QNAP-a warto wziąć pod uwagę TVS-882ST w trakcie wyboru biznesowego NAS-a.
Ocena końcowa:
- wysoka wydajność sieciowa
- doskonała konfigurowalność przestrzeni dyskowej
- cicha praca
- konfigurowalność interfejsów sieciowych - przełącznik wirtualny
- duże możliwości rozbudowy serwera
- wysoka cena
Komentarze
6NAS do firmy z jednym zasilaczem? Panowie recenzenci - wyjdźcie poza horyzont "zwykłego użytkownika" i zacznijcie myśleć. To wada dyskwalifikująca większość urządzeń "do firm" do przechowywania danych - trzymacie dane na takim NASie, firma pracuje i nagle pada zasilacz? Rozumiem, że w takim wypadku serwis jest na poziomie 2H/4H Fix time? A kto zapłaci za przestój albo stracone dane?
I za 10tys. można kupic niezły serwer, doposażyć go w dyski i mieć platformę o wiele stabilniejszą niż NAS QNAPa.