Specyfikacja karty w programie GPU-Z: |
Zobacz zdjęcia karty: |
Parametry pracy i temperatura podczas obciążenia: |
Firma Gigabyte ma w swojej ofercie dwa modele wykorzystujące Radeona 7770. Pierwszy został wyposażony w zmienione chłodzenie, drugi został dodatkowo podkręcony – właśnie taki dotarł do naszej redakcji. Cena: ok. 520 zł.
Zawartość pudełka:
- Karta graficzna
- Instrukcja obsługi i sterowniki
Wyposażenie dodatkowe jest podstawowe. Z drugiej strony, akceleratory od Gigabyte mogą powalczyć niską ceną.
Zmiany w stosunku do modelu referencyjnego:
- Autorski układ chłodzenia
- Podniesione parametry pracy z 1000/1125 na 1100/1250 MHz
Gigabyte Radeon 7770 OC jest najmniejszym przedstawicielem wśród prezentowanych HD 7770. Długość niebieskiej płytki drukowanej wynosi 20 cm. Zresztą na powierzchni karty znajduje się jeszcze sporo pustego miejsca, z pewnością dałoby się jeszcze zmniejszyć gabaryty.
Budowa układu chłodzącego jest chyba najprostsza ze wszystkich Radeonów 7770, jakie wam prezentujemy. Nie użyto w tym przypadku ani miedzianych bloków, rurek cieplnych, czy tym bardziej komory parowej. Znalazł się po prostu średnich rozmiarów aluminiowy radiator z wielkim (jak na tę klasę sprzętu) wentylatorem o średnicy 95 mm. Schładza nie tylko umieszczony pod nim radiator, ale i osadzone jeszcze niżej kości pamięci operacyjnej i sekcję zasilania.
Kulturę pracy należy uznać za dobrą. Jeśli wziąć pod uwagę systemy chłodzące Asusa i Sapphire'a, to karta Gigabyte generowała więcej hałasu. Z drugiej strony w porównaniu do opisanych na następnych stronach układach od MSI wentylator pracował znacznie ciszej.
Wydajność w schładzaniu oceniamy jako bardzo dobrą. Chip w najbardziej trudnych warunkach (czytaj: gry) osiągał 64 stopnie. Po przejściu do spoczynku temperatura spadała do ok. 36 stopni.
Dostępne złącza na karcie graficznej:
- DVI
- HDMI
- 2x mini-Display Port
- CrossFireX
- 6-pin
Podkręcanie
Programem MSI Afterburner podkręciliśmy rdzeń z 1100 do 1120 MHz, a pamięć z 1250 do 1300 MHz.