Specyfikacja karty w programie GPU-Z: |
Zobacz zdjęcia karty: |
Parametry pracy i temperatura podczas obciążenia: |
Karta graficzna przyjechała do nas typowym dla HIS-a podłużnym pudełku. Chłodzenie zostało poddane modyfikacji, częstotliwość taktowania – bez zmian. Rdzeń pracuje z prędkością 1000 MHz, a 1 GB pamięci 128 bit-GDDR5 – 1125 MHz. Cena: ok. 570 zł.
Zawartość pudełka:
- Karta graficzna
- Instrukcja obsługi i sterowniki
- Przejściówka DVI->D-Sub
- Naklejka z logiem producenta
Zmiany w stosunku do modelu referencyjnego:
- Autorski układ chłodzenia
Karta graficzna rozmiarami nie odbiega od pozostałych kart użytych w niniejszym zestawieniu. Długość wynosi 21 cm, a w komputerze trzeba dla niej przeznaczyć dwa sloty. Płytka drukowana jest dość ubogo zapełniona elektroniką, zresztą podobnie jak pozostałe modele HD 7770. Bez większych problemów dałoby się skrócić płytkę drukowaną o przynajmniej 2-3 cm.
Za chłodzenie rdzenia graficznego odpowiada autorski system. Zbudowany ze średnich rozmiarów aluminiowego i o kolistym kształcie radiatora oraz wentylatora 75 mm w zupełności wystarcza, aby utrzymać temperaturę w ryzach. Sekcja zasilania i kości pamięci nie otrzymały co prawda radiatorów, za to w niewielkim stopniu dmucha na nie wentylator.
HIS Radeon 7770 GHz Edition w czasie grania rozgrzewał się do 60 stopni C. Jest to najlepszy wynik wśród wszystkich układów HD 7770, jakie wam prezentujemy. Na uwagę zasługuje wysoka kultura pracy, porównywalna z konkurencyjnymi kartami Asusa, Gigabyte'a i Sapphire'a. Praca wentylatora stawała się słyszalna dopiero po podkręceniu.
Dostępne złącza na karcie graficznej:
- DVI
- HDMI
- 2x mini-Display Port
- CrossFireX
- 6-pin
Podkręcanie
Za pomocą aplikacji MSI Afterburner podkręciliśmy rdzeń z 1000 do 1200 MHz, a pamięć z 1125 do 1300 MHz. Wszystko przy niewielkim podbiciu napięcia zasilającego rdzeń – 1250 mV (standard: 1200 mV).