Segment wydajności |
PERFORMANCE: 8500~9500 pkt |
Minimalny zalecany zasilacz: 500W |
Aby trafić na przyzwoitą ofertę z GeForce GTX260 lub Radeon HD4870 (wersje 1GB), będziemy potrzebować już nieco szczęścia.
Co bardziej uznane firmy wyceniają swoje karty z tego segmentu na nieco ponad 800zł. Zauważalnie wyłamuje się Gigabyte, którego referencyjne wersje kart z chipami obydwu producentów można z powodzeniem kupić w założonej tutaj kwocie.
Na chwilę obecną to najlepsze oferty w naszym przedziale, aczkolwiek znajdziemy jeszcze nieco tańsze rozwiązania – np. Gainward, czy Palit.
Warto także zwrócić uwagę na propozycje ASUSa lub EVGA. Obydwaj producenci oferują autorskie aplikacje służące do zmiany napięcia zasilania, a tym samym wyższy potencjał do nadtaktowywania. Czy jednak zmieścimy się w podanym przedziale cenowym?
W przypadku użytkownika, który od karty wymaga stabilności i dobrej kultury pracy, nie ma sensu „rzucać” się na takie wynalazki. Benchmarkowcy którzy szukają takich rodzynków z pewnością znajdą nieco zaskórniaków na wersje niereferencyjne, mogące zaoferować znacznie więcej frajdy z użytkowania. Opłacalność tak tuningowanych kart, dla przeciętnego usera, będzie jednak raczej bardzo znikoma.
Gigabyte GeForce GTX260 OC 896MB
całkiem niezły odpowiednik Radeona HD4870, 216 jednostek procesorowych,
wydajna obsługa silnika fizyki oraz wsparcie dla architektury CUDA,
przy jednocześnie podniesionych zegarach i konkurencyjnej cenie
sprawiają że karta nie bez powodu znajduje swoją rzeszę fanów
Gigabyte Radeon HD4870 1GB
mocna karta skierowana do graczy dla których karta graficzna to najważniejszy element prywatnego blaszaka, a przy tym nieprzepadających za przepłacaniem za urządzenia topowe o współczynniku cena – wydajność mało adekwatnym do oferowanych osiągów
EVGA GeForce GTX260 SSC 896MB – świetny produkt od EVGA charakteryzuje się, jak na GTX260, bardzo wysokimi zegarami (675MHz – rdzeń / 2300MHz – pamięci), wydłużoną gwarancją, oraz 90 dniowym programem STEP-UP. Dodatkowego smaczku dodaje także fakt łatwej ingerencji w napięcia zasilające za pomocą autorskiego programu EVGA Precision. Obecna stosunkowo wysoka cena powoduje jednak, iż karta skierowana jest raczej w stronę pasjonatów overclockingu oraz do użytkowników ceniących sobie wysoką jakość i ponadstandardowe możliwości.