Pamięć flash

Podsumowanie

przeczytasz w 2 min.

Pamięci flash USB nie są już drogie i za nieco ponad 100 zł możesz kupić naprawdę świetny produkt. Będzie się cechował atrakcyjnym wyglądem, wysoką jakością wykonania i rewelacyjnymi wartościami zapisu i odczytu danych. Jeśli chciałbyś przeznaczyć na zakup pendrive'a mniej gotówki, ale ciągle zależy ci na pojemności 8 GB, za ok. 75 zł możesz kupić bardzo dobry model Toshiby.

Osoby aktywne a często także nieuważne powinny zainteresować się pendrive'ami cechującymi się najwyższą jakością wykonania. Polecamy Survivora marki Corsair, ponieważ jego obudowa jest wodoszczelna, można go nawet… wyprać. Poniżej prezentujemy zwycięzców testu, a korzystając z okazji zapowiadamy test pamięci flash USB 3.0.

Najlepszy wynik w kategorii jakość

Corsair Survivor 8GB

Oferuje obudowę o najlepszej jakości wykonania, dającą największe możliwości i nieprzeciętną ochronę. Dzięki uszczelnieniu jako jedyny jest w stanie przetrwać wrzucenie do wody lub przypadkowe wypranie. Jednym zdaniem jest to największy „twardziel” w niniejszym porównaniu.

Najlepszy wynik w kategorii wydajność

SanDisk Cruzer Contour U3 8GB

Choć w tym teście znalazło się wiele urządzeń potrafiących szybko przesyłać dane na zewnątrz, to niewiele było takich, które zdołałyby zapewnić wysoką wydajność i stabilność w trakcie zapisu. Zwycięzca znakomicie daje sobie radę zarówno z realnym zapisem jak i odczytem danych o różnej objętości. Przy okazji również jego wygląd i jakość wykonania zasługują na pochwały.

Najlepszy wynik w kategorii opłacalność (relacja ceny do wydajności)

Toshiba GINGA 8GB

Pendrive ten wykazał się dobrymi wynikami w testach praktycznych zarówno jeśli chodzi o zapis, jak i odczyt. Jego użyteczność na co dzień powinna być całkowicie wystarczająca w przypadku większości zastosowań. Dodatkowo jego średnia cena rynkowa wynosi około 75 złotych, więc jest jednym z tańszych urządzeń w tym teście.

Produkty nagrodzone w teście

SanDisk Cruzer Slice 8GB
PQI Mini i820 I-Stick 3.0 8 GB Black
SanDisk Cruzer Contour U3 8GB
PDP Patriot Xporter XT BOOST 8GB
Toshiba GINGA 8GB
Corsair Survivor 8GB

 

Przeczytaj także:
Test: na czym najlepiej przenosić daneFlashki II - flashki kontratakująSeagate Momentus XT - hybryda do notebooka

Komentarze

36
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    1
    Witam na co dzień używam SanDisk Cruzer Contour U3 8GB i PDP Patriot Xporter XT BOOST 4GB. W pełni polecam oba te pendrive-y.

    Bardziej lubię Xportera, mnie łatwiej się go po prostu używa. Od mechanizmu otw./zam. Crouzer-a trzeba się zwyczajnie przyzwyczaić. Subiektywnie mam wrażenie, że z dwóch powyższych Patriot jest szybszy, choć z tego co widzę testy tego nie potwierdzają.

    Podsumowując, oba mogę szczerze polecić. Pozwolę sobie wypowiedzieć również na temat kilku pozostałych (praca w sklepie komputerowym). Osobiście odradzałbym:

    Kingston DataTraveler ze względu na stosunkowo częste reklamacje pendrive-a niezależnie od pojemności (klienci darzą tę markę sporą estymą jednak nie całkiem słusznie).

    Corsair Flash Voyager również ze względu na relatywnie częste reklamacje. Pod względem użytkowym bez zarzutów.

    Cieszę się natomiast że autorzy wyróżnili Toshibę GINGA. Ten mały zgrabny pendrak nigdy nie wrócił do nas na reklamacji a klienci byli zadowoleni i często dokupowali kolejne (o większej pojemności, dla kogoś z rodziny / znajomych).

    Pozdrawiam.
    • avatar
      Konto usunięte
      0
      świetny artykuł przyda się przyszłym klientom którzy cenią jakość i wydajność żeby zawsze i szybko zabrać dane gdzie kolwiek się będzie.
      • avatar
        Lightning
        0
        Znakomity artykuł - wciągnąłem się na trochę czasu ;)
        Jedyne do czego mam małe zastrzeżenia to do niektórych wad: "mało ciekawy wygląd" - o tym każdy z osobna decyduje, a po drugie to nie wpływa na transfer ;)
        • avatar
          doctorek1988
          0
          Bardzo dobry artykuł. Co do zwycięzcy w kategorii kategorii wydajność: SanDisk Cruzer Contour U3 8GB to posiadam takiego od prawie 2 lat i uważam, że jest to pen dla każdego kto ceni sobie szybkość. Chociaż obecna cena mnie trochę przeraża gdyż kupiłem go kiedyś w komputroniku za niecałe 100zł.
          • avatar
            Konto usunięte
            0
            Zostawiłem Voyagera w spodniach, żona robiła pranie... reszty można się domyślić. Pranie w proszku w 40 stopniach. Pendrive działa. Więc nie tylko Survivior to potrafi.
            • avatar
              Konto usunięte
              0
              Witam
              Osobiście używam od dłuuuugiego czasu Patriotów X-Porter (różne pojemności - ostatni 16GB). Szczerze polecam - jeszcze mnie nie zawiódł. Średnio zapis 18MB/s odczyt 28MB/s.
              Drugi to Cruzer - równie szybki.
              Polecam.
              • avatar
                Konto usunięte
                0
                Bardzo przydatny artykuł, dawno takiego nie było na BMK. łapka w górę :)
                • avatar
                  Konto usunięte
                  0
                  Od lat uzywam roznych wersji Sandisk Micro Cruzer (4GB, 8GB, 16GB aktualnie). Gdzies przeczytalem, ze wnetrznosci ma te same co Cruzer Contour, wiec wybaczam jego brak w tescie ;)

                  Od zawsze uzywany z U3 i programami do synchronizacji danych. Obecnie na szczycie podium stoi Sync'n'go w wersji Pro (mam do 200000 "pilnowanych" plikow miesiecznie).
                  Pare razy zdarzylo sie, ze zainstalowony na U3 OpenOffice uratowal prezentacje.
                  Do przenoszenia wiekszych ilosci danych mam grubego gumowego ADATA 16GB i moglby smialo stawac w szranki w tym tescie.
                  • avatar
                    Konto usunięte
                    0
                    Dodam jeszcze, ze "z roboty" mialem 4 rozne Kingston DataTraveller, od 256MB do 8GB i tylko 256MB dziala bez problemu. Dwa wyladowaly w koszu. 8GB dalem koledze, ktoremu bujal sie komputer na biurku. Spisuje sie doskonale jako podkladka.
                    • avatar
                      Konto usunięte
                      0
                      Kingston DataTraveler 100 8GB - posiadam ten pend (jak i wielu moich znajomych) i stwierdzenie że jakość wykonania jest dobra jest dla mnie poprostu śmieszna i żałosna - 99% sztuk jakie widziałem po krótkim okresie obudowa pęka, zatrzask wsuwania sie "wyrabia" i trudno podłączyć go do PC - 1 słowem jakość wykonania FATALNA!!!
                      • avatar
                        b1tzz
                        0
                        Survivor jest ciekawy :)
                        • avatar
                          soulburner
                          0
                          Ejże, mam tego żółtego Kingstona 101 8GB i on ma wbudowaną diodę LED - chyba macie porty USB do góry nogami :D
                          • avatar
                            Konto usunięte
                            0
                            A mi tutaj brakuje pendrive'ów firmy OCZ. Sam używam modelu Rally 2. Jest bardzo szybki i dosyć wytrzymały, a wodoszczelna jego wersja to model ATV.
                            • avatar
                              lukjac
                              0
                              mały błąd się wkradł:

                              Corsair PenDrive Flash Survivor 8GB
                              "Prędkość zapisu była z kolei rozczarowująco niska"
                              "dobre wartości zapisu i odczytu"
                              • avatar
                                Konto usunięte
                                0
                                Nie wierzę, Kingston DataTraveler 101 8GB Yellow w praktycznym 2 i 3 miejsce :/ Mam tego pendzika i myślałem że gorzej być nie może, ale możliwe że tutaj działa teoria względności: Jak się spieszę i muszę wychodzić i na ostatnią chwilę zgrywam coś na pendrive to mam wrażenie że to trwa całą wieczność :)
                                • avatar
                                  Konto usunięte
                                  0
                                  Mam obydwa Kingstony i w obydwóch są diody led. Co do działania i wykonania też nie mam zastrzeżeń.
                                  • avatar
                                    Konto usunięte
                                    0
                                    Osobiście posiadam Patriota i jestem bardzo zadowolony. Kupiony pół roku temu za jakieś 85zł, w nie najtańszym sklepie, teraz widzę już 100 :/ Jedyne co mnie wnerwia to to że z 8GB nie da się zrobić boot dysku pod dos czy win98 :)
                                    • avatar
                                      genmaxiu
                                      0
                                      No wiec ja jestem drugim uzytkownikiem tego pendraka, ktory wypral go w spodniach:D, przy 60 stopniach ponad 2 godziny w pralce:) Nawet widzialem jak sie ladnie kreci w srodku:)I co?:) I dziala w najlepsze. Probowalem pozniej na nim zanurzenia w sztucznych zbiornikach, dziala nadal.Dodam , ze prany i sprawdzany byl bez zatyczki, ktora zgubila sie po tygodniu uzytkowania:)

                                      Zostawiłem Voyagera w spodniach, żona robiła pranie... reszty można się domyślić. Pranie w proszku w 40 stopniach. Pendrive działa. Więc nie tylko Survivior to potrafi.
                                      Tomasz Duda
                                      2010-08-11 14:08

                                      @ piaseq

                                      Często zdarza się, że jakiś pendrive przypadkiem "przeżyje" wypranie, lub upadek do wody. Sęk w tym, żeby urządzenie było w stanie "przeżyć" nieprzypadkowo. Więc dla osób uprawiających sporty wodne (np. żeglarstwo), lub zwyczajnie dla ludzi dbających o bezpieczeństwo danych bardzo dobrym rozwiązaniem będzie Corsair Survivor. Został do tego stworzony od podstaw.

                                      Pozdrawiam!
                                      • avatar
                                        Konto usunięte
                                        0
                                        Z tego co wiem sa peny majace odczyty do 100MB/s, szkoda ze nie znalazl sie w zestawieniu (chyba kingston takie robi na usb 3.0)
                                        • avatar
                                          Konto usunięte
                                          0
                                          A czy ktos mi powie czym sie rozni SanDisk Cruzer Contour od SanDisk Cruzer Contour Extreme. Bo jedyne co wiedze to extreme nie ma futeralu i pisze na nim extreme.
                                          • avatar
                                            Konto usunięte
                                            0
                                            Ja tylko dodam, iż jestem posiadaczem pendrive firmy EMTEC 8 GB i dokonałem pomiarów (testów) z PDP Patriot Xporter XT BOOST 8GB = wynik był na plus dla EMTEC-a średnio o 20 do 30 % >> a cena za jaka go kupiłem jakieś pół roku temu w AUCHAN to 64 zł. Ponadto posiada On piękna niebieską diodę sygnalizującą jego pracę. POLECAM.
                                            • avatar
                                              Konto usunięte
                                              0
                                              W opisie Sandisk Cruzer Contour drobny błąd. Ciężki to on jest, bo to stal a nie aluminium. I to blacha jekieś 1 mm grubości. Sądzę że jakby go położyć na płaskiej powierzchni to śmiało można przejechać samochodem bez żadnych skutków.
                                              • avatar
                                                adbacz
                                                0
                                                Szkoda, ze w teście się nie znalazł Sandisk Cruzer Micro U3. Mam takiego o pojemności 4GB i jest dość szybki jak na swoją cenę. Teraz poluje na 8GB właśnie i szkoda, ze zabrakło jego w tym zestawieniu.
                                                • avatar
                                                  Konto usunięte
                                                  0
                                                  Ostatnio zepsułem xportera XT 8GB (wyłamał się wtyk USB), po rozcięciu gumowej obudowy moim oczom ukazała się płytka z pamięcią firmy Toshiba.
                                                  • avatar
                                                    Konto usunięte
                                                    0
                                                    tylko dlaczego nie zostały brane pod uwagę peny OCZ?
                                                    • avatar
                                                      Konto usunięte
                                                      0
                                                      Ja używam ATV 4Gb OCZ i dałem za niego wtedy fortunę ale 1# w rankingach szybkości i piękna wodoszczelna oprawa :P cały czas się przydaje bo niestety ale taka praca że się moknie :P
                                                      • avatar
                                                        Konto usunięte
                                                        0
                                                        Moim zdaniem testy "syntetyczne" są kompletnie bezużyteczne w tym przypadku.
                                                        Nikogo nie interesuje jaki wynik osiąga dany pen-drive w sporej ilości testów, które i tak nie mają odniesienia do rzeczywistości.
                                                        Proszę podawać testy tylko praktyczne a syntetyczne jako mały dodatek.
                                                        Ważne jak szybko można wgrać pliki na urządzenie i jak szybko je pobrać z uprzędzenia.
                                                        Proste!
                                                        • avatar
                                                          Konto usunięte
                                                          0
                                                          Mam 4GB Toshiba GINGA i model ten jest wyposażony w dyskretną zieloną diodę, ukrytą w pasku w najszerszej części obudowy. Wydaje mi się nieprawdopodobne, żeby model 8GB był jej pozbawiony, radziłbym więc sprawdzić zasadność tego minusa.
                                                          Konstrukcja jest rzeczywiście bardzo solidna, jedynie przezroczysty kapsel po dwóch latach używania jest pokryty dużą ilością drobnych ale widocznych rysek. Za to możliwość założenia kapsla na tył obudowy (jak skuwka w wiecznym piórze) sprawia, że trudno jest go zgubić.
                                                          • avatar
                                                            optimusprime
                                                            0
                                                            Polecam PDP Patriot Xporter XT BOOST 8GB mam już go ponad 2 lata i dobrze się spisuje do dziś.

                                                            Witaj!

                                                            Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
                                                            Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

                                                            Połącz konto już teraz.

                                                            Zaloguj przez 1Login