W ustawieniach graficznych do dyspozycji mamy cztery tryby:
- Ultra quality
każda tekstura (rozpraszająca, błyszcząca, normalna) będzie w pełnej rozdzielczości bez żadnej kompresji. Filtrowanie anizotropowe w tym trybie domyślnie ustawione jest na x8.
W większym pomieszczeniu wszystkie tekstury mogą łącznie zajmować nawet ponad 500 MB. Nie ma sensu uruchamiać tego trybu na kartach wyposażonych w mniej niż 512MB i przynajmniej 1.5 GB RAMu. Nawet na GeForce 7800GT 256MB doładowywanie tekstur w tym trybie powodowało koszmarne szarpanie i sekundowe zamrożenia gry.
Zresztą różnica w jakości w stosunku do niższego trybu 'High' nie jest tak zauważalna, dlatego tryb 'Ultra quality' w tym wypadku jest bardziej sztuką dla sztuki.
- High quality
w tym trybie używana jest sprzętowa kompresja DXT1, 3 i 5 dla tekstur rozpraszających i błyszczących. Tekstury normalne nie są kompresowane. Filtrowanie anizotropowe x4.
Końcowy obraz wyglądem w zasadzie nie różni się od trybu 'Ultra quality', a umożliwia płynne granie na kartach wyposażonych w 256MB. W przypadku kart ze 128MB pamięci czasami - aczkolwiek bardzo rzadko - mogą się zdarzyć sekundowe zamrożenia obrazu spowodowane doładowywaniem tekstur, szczególnie przed otwieraniem drzwi, za którymi jest większa 'komnata'. Zalecany 1GB pamięci RAM.
- Medium quality
sprzętowa kompresja stosowana jest dla wszystkich tekstur - rozpraszających, błyszczących i normalnych. Filtrowanie anizotropowe x1. Obraz wygląda całkiem nieźle, jednak w oddalonych kątach i na zaokrąglonych powierzchniach można zauważyć wyraźne rozmycie tekstur.
Umożliwia płynną grę na słabszych kartach wyposażonych w 128MB pamięci i 512MB pamięci RAM
- Low quality
sprzętowa kompresja dla wszystkich tekstur, z dodatkowym automatycznym przeskalowaniem rozpraszających i normalnych do rozmiarów nie większych niż 256x256, oraz tekstur map błyszczących na nie większe jak 64x64. Filtrowanie anizotropowe x1.
Obraz wygląda raczej kiepsko, ale umożliwia grę na kartach graficznych wyposażonych jedynie w 64MB pamięci i 256MB pamięci RAM.
Filtrowanie anizotropowe jest domyślnie wymuszane na sterowniku karty gdy w jego panelu sterowania ustawioną mamy opcję "zależne od aplikacji". W innym wypadku poziom filtrowania będziemy mieć taki, jaki sobie sami zdefiniujemy. Optymalną wartością wydaje się być ustawienie x4, dlatego w trybie High Quality nie ma potrzeby wprowadzać żadnych zmian w zakładkach sterownika. W przypadku mocniejszych kart - RX800GT, GF6600GT - możemy nieco poprawić ostrość tekstur na dalszych dystansach ustawiając sobie ANIZO na x8.
Kolejna porcja zmiennych znajduje się w "zaawansowanych opcjach graficznych"
- High quality special effects - dodatkowe efekty wizualne specjalne (wybuchy, ogień, dym itp) w wysokiej lub średniej jakości
- Shadows - włącza/wyłącza dynamiczne cienie
- Specular - włącza/wyłącza odbicia światła
- Bump maps - włącza/wyłącza bump mapy czyli wypukłości
- Vertical sync - włącza/wyłącza synchronizację z odświeżaniem monitora
- Antialiasing - włącza/wyłącza wygładzanie krawędzi
wszystkie efekty
wyłączone cienie
wyłączone odbicia
wyłączone odbicia i bump mapy