Gigabyte TechTour: karty graficzne, płyty główne, myszki i klawiatury dla graczy - relacja
Co roku Gigabyte promuje swoje technologie dla graczy w ramach GIGABYTE „Real Graphics, True Gaming” Tech Tour 2011. W połowie października impreza zawitała także do Polski. Zaproszeni dziennikarze mogli nie tylko zapoznać się z aktualną ofertą producenta i porozmawiać bezpośrednio z przedstawicielami firmy z centrali na Tajwanie i polskiego przedstawicielstwa, ale również nieźle się pobawić grając w laserowego paintballa.
Technologiczne tournée rozpoczęło się 9 sierpnia w Tajpej na Tajwanie i w ciągu kilku miesięcy odwiedziło 15 krajów będących kluczowymi dla Gigabyte rynkami, w tym Polskę. Oprócz prezentacji teoretycznych, mogliśmy obejrzeć także przykładowe zestawy komputerowe zbudowane na bazie podzespołów Gigabyte.
Do warszawskiego klubu W5 Arena licznie przybyli nie tylko redaktorzy najważniejszych portali internetowych, ale również przedstawiciele Gigabyte.
Gigabyte pod hasłem „Real Graphics, True Gaming” promuje swoje najlepsze produkty i technologie, w tym serię kart graficznych NVIDIA GTX 500, a także swoje autorskie i doceniane przez graczy rozwiązania w dziedzinie chłodzenia i zasilania kart graficznych.
Eva Chang pokazuje chłodzenie WindForce x2. Dzięki równolegle nachylonym do chłodzonej powierzchni wentylatorom udało się zmniejszyć poziom hałasu przy pełnym obciążeniu do 29 dBA.
Ale karty graficzne i płyty główne przeznaczone dla graczy, jak ostatnio prezentowana G1.Sniper 2, to nie jedyne produkty, którymi Gigabyte chce skusić graczy do zainteresowania się jego ofertą. Gigabyte może pochwalić się produktami z serii Aivia - klawiaturą K8100, bezprzewodową myszą M8600 wyposażoną w wymienne akumulatory i obsługę rozbudowanych makr, a także nowością - innowacyjnym rozwiązaniem Aivia Xenon Touchpad-Mouse.
Zestaw dla graczy - a w nim, oprócz procesora Intel Core i7 2600K, płyta główna Gigabyte G1.Sniper 2 (chipset Z68) oraz karta graficzna GV-N580SO-15I (NVIDIA GTX 580) wyróżniająca się diodami sygnalizującymi poprawną pracę systemu zasilania.
Klawiatura Aivia K8100 i mysz M8600 (z lewej).
Akumulator M6800 pozwala na nieprzerwane zasilanie przez 50 godzin. Można go szybko wymienić na drugi zapasowy, który został w międzyczasie naładowany w zewnętrznej ładowarce.
Ten ostatni produkt, któremu w trakcie spotkania poświęcono nieco więcej czasu, łączy cechy myszy oraz touchpada. Xenon komunikuje się z komputerem bezprzewodowo, co daje bardzo dużą swobodę korzystania w dowolnym miejscu, nawet siedząc wygodnie w fotelu.
Aivia Xenon Touchpad-Mouse.
Ogólne przesłanie płynące z prezentacji, które potwierdziła swoimi słowami Eva Chang (Gigabyte), to uznanie pecetów za nadal istotny element rynku, wbrew powszechnym poglądom, które wróżą ich zmierzch oraz ekspansję rynku laptopów i technologii mobilnych. Dlatego też Gigabyte kładzie duży nacisk na rozwój portfolio produktów przeznaczonych dla pecetów. Bliżej zapoznać się z nimi możecie czytając nasze recenzje i testy, a także informacje o nowościach produktowych.
Po zakończeniu części oficjalnej wszystkich zgromadzonych czekała rozgrywka w laserowego paintballa, dzięki czemu nawet w tej mniej oficjalnej części pozostaliśmy w klimacie gier.
Tak wygląda gracz w realu.
Wśród walczących zespołów znalazły się także ekipy Gigabyte. Reprezentanci polskiego przedstawicielstwa stanęli w szranki z drużyną złożoną z pracowników centrali firmy. Tym razem górą byli nasi.
Najlepiej eliminowali przeciwników Maksym Słomski i Kasia Tulwim (conowego.pl)
Wszyscy z niecierpliwością czekali na ogłoszenie zwycięzców. Wybór był niełatwy, gdyż w grze prowadzone są różnorodne rankingi. Ostatecznie najlepszym okazał się współpracujący z benchmark.pl Maksym Słomski.
Zapoznaj się z pozostałymi relacjami:
- Logitech świętuje 30 lecie: użyteczność i design
- Canon EOS-1D X - nowy standard profesjonalnej fotografii
- Polscy gracze triumfują w Samsung Euro Championship
- Samsung seria 7: wydajne notebooki na WCG 2011
- Acer Aspire S3: ultrabooki wkraczają do Polski
- SanDisk: nowe produkty dla cyfrowej społeczności
Źródło: Gigabyte, Inf. własna, fot. Alicja Żebruń
Komentarze
8