Górnicy vs Nvidia 1:0 – złamali kopanie na kartach GeForce RTX 3000 LHR
Karty GeForce RTX 3000 LHR nie są okazyjne dla kopaczy kryptowalut? Okazuje się, że nie do końca - jeden z polskich górników podobno odblokował kopanie na kartach Nvidii.
Aktualizacja 24.02.20222 10:00
Aplikacja Nvidia RTX LHR v2 Unlocker okazuje się być złośliwym oprogramowaniem - w jednym z plików wykryto malware. Nie polecamy jej pobierania.
Oryginalny artykuł:
Modele GeForce RTX 3000 LHR (Lite Hash Rate) zostały wprowadzone jako odpowiedź producenta na problemy z dostępem do sprzętu. Karty wykorzystują specjalny algorytm, który ogranicza wydajność w kopaniu Ethereum (co w efekcie ma ograniczać opłacalność zakupu takich modeli przez kopaczy kryptowalut, pozostawiając więcej kart dla graczy).
Wygląda na to, że metoda Nvidii nie jest do końca skuteczna. W sieci można znaleźć poradniki jak częściowo odblokować kopanie na kartach LHR. Prawdziwą rewolucję ma jednak wprowadzić specjalne oprogramowanie Nvidia RTX LHR v2 Unlocker opracowane przez polskiego moddera o pseudonimie Sergey.
Górnicy odblokowali kopanie na kartach Nvidia RTX LHR
Oprogramowanie Nvidia RTX LHR v2 Unlocker pozwala zmodyfikować BIOS karty graficznej i zainstalować nieoficjalne sterowniki, dzięki czemu można odblokować pełną wydajność kopania kryptowalut na kartach GeForce RTX 3000 oraz akceleratorach RTX A.
Cała operacja wydaje się prosta i powinni sobie z nią poradzić nawet mniej doświadczeni użytkownicy. Testowa wersja aplikacji ma zostać udostępniona za darmo w sobotę 26 lutego 2022 roku.
Co prawda narzędzie jeszcze nie jest dostępne dla zwykłego użytkownika, ale według wewnętrznych testów autora rzeczywiście pozwala uzyskać pełną wydajność w kopaniu Ethereum:
- GeForce RTX 3060 LHR V2 - do 49 MH/s
- GeForce RTX 3060 Ti LHR - do 61 MH/s
- GeForce RTX 3070 LHR - do 57 MH/s
- GeForce RTX 3070 Ti - do 69 MH/s
- GeForce RTX 3080 LHR - do 100 MH/s
- GeForce RTX 3080 Ti - do 115 MH/s
- RTX A2000 – do 46 MH/s
- RTX A4000 - do 67 MH/s
- RTX A5000 - do 110 MH/s
Korzystanie z aplikacji podobno jest bezpieczne (można przywrócić domyślny BIOS i sterowniki), ale autor nie bierze odpowiedzialności za ewentualne problemy. Wgranie nieoficjalnego oprogramowania budzi pewne obawy co do bezpieczeństwa systemu i funkcjonalności komputera. Zmodyfikowane karty mogą mieć problemy z odpaleniem gier i innymi zastosowaniami.
Źródło: VideoCardz, Git Hub
Komentarze
28Dziękujemy! Nie ma to jak srać do własnego gniazda... Zaraz LHR'y pójdą do góry, zostaną wykupione i znowu ktoś kto chciałby pograć nie będzie miał na czym przez kolejnego cwaniaka :)
A kto tu rzetelny opis stawia.
Opis:
"nie po koparko we", ale wystawiam fakturę.
A w fakturze (firma)," Xminer spółką z ograniczoną odpowiedzialnością " dowód zakupu (10x20 kart graficznych) w tym sprzedawanej.
A holery nawet nie wgrają biosu graficznego, tylko miningowy zostawiają.
I procka szlag trafia.
W państwie Niby Prawa.
Regon: 368866444 NIP: 1132956948
Jakże się cieszę, że benchmark.pl nie wpisuje się w tę niechlubną tradycję szukania pracownika przy dokładnym określeniu wymogów, a zaoferowaniu zamiast określonej widełkami pensji "pracy w zgranym zespole, który pokochasz".
Oraz pozwala na komentarze.