Uzyskał patent na mechanizm zamykania systemu, na wniosek złożony w 2005 roku. Opatentowana funkcjonalność dotyczy nie tylko systemu Windows, ale także Mac OS.
Warto przeczytać: | |
Konkurencyjny produkt Apple został wymieniony w zgłoszeniu jako jeden z systemów, których zamykanie wykorzystuje mechanizm opracowany, a teraz także opatentowany, przez Microsoft. Nie chodzi tu oczywiście jedynie o wyświetlanie okienka "Wyłączanie komputera", a o zoptymalizowany algorytm postępowania w trakcie zamykania systemu. Obejmuje on - inicjację procesu wyłączania systemu, zamykanie "opornych" aplikacji, reakcję na błędy i wyświetlanie powiadomień, sposób postępowania z niezapisanymi danymi, a także aplikacjami nie posiadającymi interfejsu graficznego.
Poniżej możemy zobaczyć schemat, który znalazł się we wniosku patentowym.
Dokładny opis opatentowanego mechanizmu przeczytamy (niestety w języku angielskim) na stronie amerykańskiego Urzędu Patentowego.
Źródło: Ditii
Polecamy artykuły: | ||
GeForce GTX 480 vs Radeon 5970 – pojedynek! | Eee Keyboard PC - komputer w klawiaturze | GamesCom 2010: najciekawsze nowości i gry |
Komentarze
60PS Zapewne gdyby zrobiła to jakaś mała firma a nie MS, to nie byłoby tyle głosów sprzeciwu ;)
Wydaje mi się że takie patenty odkupuje od microsoftu fundacja Linuxa , tak więc nie zdziwię się jeżeli tak będzie i w tym przypadku ;)
W USA już dawno przegięli z możliwością patentowania algorytmów - jeszcze trochę to opatentują możliwość wykorzystywania komputera do grania, słuchania muzyki itp itd. (zaraz zaraz czy czasem już takich patentów nie ma? :-> )
A potem się dziwią że gospodarka przędzie coraz gorzej - trole patentowe opatentowują algorytmy w sposób możliwie jak najbardziej ogólny a potem ograniczają możliwości rozwoju innych sami ich nie wykorzystując.
po prostu jest to opatentkowane i chocbyc sie zesral przy ogladaniu tej "zaby" to za nic nie mozna go zmienic bo jest chroniony patentem i prawem autorskim i mimo iz w europie juz dawno opracowano metody zwiekszenia tego do 50-60 klatek to nikt im na to nie pozwoli i zaczyna sie wojna patentowa i nie obejrzycie dynamicznej i plynnej sceny z przesuwajaca sie kamera wzdluz panoramy, zawsze bedzie skakac z powodu amerykanskiego prawa.
i scooby ma tu racje, w europie takie rzeczy jak oddychanie czy jedzenie zupy nie przejda, ale w stanach wszystko jest mozliwe, wystarczy ze pozra jeszcze tych hamburgerow i nic nie beda robic oprocz dzieci a glupota zatryumfuje.
to zabezpieczenie, a nie chec zarobku