Jako jedna z pierwszych na rynku, firma Toshiba zaczęła przed wieloma miesiącami oferować pierwsze telewizory, które były w stanie prezentować materiały 3D w technologii, gdzie widzowie nie musieli zakładać okularów migawkowych. Niestety wielkość obrazu, jaką oferowały, była niezbyt wielka, a cena powalała w porównaniu do rozwiązań konkurencyjnych. Do tego dochodziły problemy z rozdzielczością oraz przeplotem.
Tym razem byliśmy świadkami premiery bardziej dopracowanego sprzętu. Chodzi o telewizor ZL2 z matrycą Full HD o przekątnej 55” (niemal 140 cm), zdolnym do wyświetlania obrazu 3D, który widać bez zakładania jakichkolwiek okularów w rozdzielczości 720p. Co więcej, obraz jest świetnie widoczny w dziewięciu strefach, a nie tylko gdy siedzimy na wprost ekranu. Można teraz już zaprosić przyjaciół na mecz lub film i nie narażać się na ich marudzenie.
Telewizor ma eleganckie wykończenie, jest dość smukły i dodatkowo może poszczycić się niezbyt grubą ramką wokół ekranu. Mankamenty bezokularowego 3D niemal wyeliminowano – niemal, gdyż jeśli obserwator będzie się przemieszczał, a nie jedynie siedział nieruchomo „w swojej strefie”, to może zobaczyć niewielkie zakłócenia obrazu.
Kolejną głośną premierą był najcieńszy ultrabook Portégé Z830, którego grubość przy wadze 1,13 kg i zastosowaniu ekranu 13,3” nie przekracza 16 mm. Wewnątrz zamontowano procesory Intel z rodzin i5 i i7, do 8 GB pamięci RAM i dysk SSD. Obudowę wykonano ze szczotkowanego stopu magnezowego. Mając tego ultrabooka w ręku, w pierwszej chwili człowiek zadaje sobie pytanie: czy to jest atrapa? Nie, to sprawnie działający komputer z systemem Windows.
(Materiał wideo ndevil)
(Materiał wideo slashgear)
Kolejnym ciekawym produktem okazał się tablet AT200, który prezentowano w ciekawych okolicznościach – przymocowany był solidną linką i dość sporą kłódką. ;-) Przy dość dobrych parametrach, w tym grubości wynoszącej 7,7 mm, kamerze o rozdzielczości 5 Mpix, procesorze z zegarem 1,2 GHz, miał niebagatelne, w porównaniu do konkurencji, zalety – chodzi o wbudowane pełnowymiarowe porty HDMI, USB i czytnik kart microSD.
Na stoisku Toshiby nie zabrakło także notebooków przeznaczonych dla najbardziej wymagających użytkowników, czyli graczy - zaprezentowano model Qosmio X770, a także X750 zdolny do wyświetlania obrazu 3D bez konieczności używania okularów. Co ciekawe do obsługi tego efektu wykorzystywana jest kamera internetowa umieszczona na ramce ekranu, która śledzi położenie głowy użytkownika i dopasowuje wyświetlanie obrazu tak, by w każdej pozycji widział on przestrzenną wizualizację.