Systemy operacyjne

Sprzęt użyty do testów - telefon HTC, tablet Asus

przeczytasz w 3 min.

HTC EVO 3D

HTC EVO 3D

Co wyróżnia HTC EVO 3D? Telefon potrafi nie tylko zarejestrować fotografie i filmy 3D, ale też wyświetlić je na swoim ekranie bez konieczności noszenia jakichkolwiek okularów. Takim wyczynem może się pochwalić obecnie niewiele telefonów.

Efekt autostereoskopii osiągnięty jest dzięki barierze paralaksy, która (w skrócie) sprawia, że jedno oko widzi coś innego niż drugie. W praktyce sprawdza się to całkiem nieźle, ale osoba patrząca na ekran musi spełnić pewne warunki – nie może patrzeć na ekran pod kątem i powinna zachować odpowiedni dystans od ekranu. Może to być problem w czasie grania w tytuły obsługujące ekrany 3D – ruszając telefonem jesteśmy skazani na to, że obraz będzie się rozjeżdżał.

HTC nie musi się też wstydzić tego, co ma wewnątrz. Producent wykorzystał znakomity procesor Qualcomm MSM8660 Snapdragon pracujący z częstotliwością 1,2 GHz. Jest on na tyle wydajny, że z powodzeniem mógłby być wykorzystany także w większych i bardziej wymagających tabletach. Chip graficzny Adreno 220 zapewni płynne funkcjonowanie większości gier 3D, które dostępne są w Android Markecie, ale powinien sprawdzić się także w kolejnych miesiącach, a nawet latach.

Do tego dochodzi Android Gingerbread, czyli popularny system operacyjny, który sprawdza się w tym urządzeniu doskonale. Oferuje przyzwoitą gamę zainstalowanych fabrycznie aplikacji, które pozwolą użytkownikowi na komfortowe rozpoczęcie pracy. Telefon cechuje się też dobrą jakością wykonania i znakomitą ergonomią obudowy.

Specyfikacja

Cena1400 zł
Wymiary
(wy/sz/gł)
126 x 65 x 12 mm
Waga170 g
SystemAndroid 2.3
(aktualizacja do 4.0)
HTC Sense
Klawiaturaekranowa
Ekran» 4,3"
» 540x960 px
» 16 M kolorów
» 3D S-LCD
» multitouch
Procesor» CPU: 1,2 GHz
» dwurdzeniowy
» ARMv7
Qualcomm MSM 8660
» GPU: Adreno 220
Pamięć» RAM: 1 GB
» Wbudowana: 1 GB
» Slot kart microSD
Bateria1730 mAh
Li-ion
Deklarowany
czas pracy (GSM)
» Rozmowa: 560 min
» Czuwanie: 420 h
Aparat /
kamera
» 5 MPx (tył)
» 2 MPx (tył - 3D)
» 1,3 MPx (przód)
» autofokus
» lampa LED
» geotagging
» detekcja twarzy
» nagrywanie 1280x720 px
Internet» 3G
» HSPA+
» WiMax
» GPRS
» EDGE
» Wi-Fi 802.11 b/g/n
Komunikacja
i złącza
» GPS
» Bluetooth 3.0
» micro USB
» słuchawkowe
» obsługa standardu MHL
Dodatkowe funkcje» akcelerometr
» kompas cyfrowy
» żryoskop
» DLNA
» radio FM
» czujnik zbliżeniowy
» czujnik światła

» Zobacz pełną specyfikację na stronie producenta

Chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować firmie Inventive Communication za wypożyczenie smartfona do testów.

Co myślę o...

Ten produkt znajdziesz w sklepie benchmark.plHTC EVO 3D zobił na nas naprawdę duże wrażenie. Ekran z barierą paralaksy to bardzo ciekawe rozwiązanie dla użytku jednoosobowego. Nie wyobrażamy sobie zastosowania tej technologii (obecnie) w telewizorach, gdyż osoby patrzące na ekran pod kątem nie widziałyby głębi, ale w telefonach sprawdza się całkiem nieźle. Jeśli chodzi o wydajność smartfon ten wciąż należy do czołówki - pozwala nie tylko na płynne odtwarzanie filmów, ale również granie w nowe gry 3D. Urządzenie jest duże i dość ciężkie, ale na jakość wykonania nikt raczej narzekał nie będzie.

ASUS Eee Pad Slider

asus eee pad slider

Asus Slider to tablet oferujący nie tylko płynnie działający i nowoczesny system operacyjny Android Honeycomb, ale również bardzo dobrą jakość materiałów obudowy oraz wysoką precyzję ich spasowania. Plusem w stosunku do modelu Transformer jest tył pokryty miękką warstwą przypominającą gumę, która wyraźnie zwiększa pewność trzymania.

Duży ekran o rozdzielczości 1280x800 px wykonany jest w technologii IPS (In-Plane Switching), więc oferuje szerokie kąty widzenia nieodzowne w tego typu sprzęcie. Przykryty został on warstwą wytrzymałego na zarysowania szkła Gorilla Glass, znanego z wielu zaawansowanych smartfonów i tabletów.

Urządzenie wykorzystuje popularny dwurdzeniowy, ultramobilny procesor Nvidia Tegra 2, pracujący z częstotliwością 1 GHz i połączony z wydajnym układem graficznym GeForce ULP (Ultra-Low Power). Chip wspierany jest przez 1 GB pamięci operacyjnej i 16 GB pamięci dyskowej (lub 32 GB w innej opcji).

Kolejnym atutem jest klawiatura sprzętowa, która standardowo kryje się pod wyświetlaczem, ale można ją wysunąć, przekształcając Slidera w coś na kształt netbooka. Klawiaturka spisuje się świetnie, radykalnie uprzyjemniając edycję dokumentów tekstowych i pisanie e-maili.

Wbudowane złącze mini HDMI pozwala podłączyć tablet wprost do telewizora Full HD i wyświetlać na nim filmy, zdjęcia, a nawet grać – Asus Slider to całkiem wydajna konsola do gier. Z kolei port USB typu A możemy wykorzystać do podpinania pendrive'a. Dzięki niemu nie będziemy musieli synchronizować filmów, muzyki i zdjęć z komputerem PC – wystarczy otworzyć je wprost z dysku przenośnego. Czas odtwarzania filmu 720p na jednym naładowaniu baterii wynosi około 8,5 godziny.

Specyfikacja

 Asus Eee Pad Slider 32 GB Wi-Fi
Cenaok. 2200 zł
Wymiary273 x 180 x 17,7 mm
Waga886 g
System operacyjnyAndroid 3.2
(aktualizacja do 4.0)
Wyświetlacz» 10,1", LCD-IPS
» 1280 x 800 px
Procesor główny1 GHz
dwurdzeniowy
nVidia Tegra 2
GrafikaULP GeForce
Pamięc operacyjna1 GB
Pamięc masowa16 GB
Slot kart microSDTAK
Wbudowane kamerki» 5 Mpx (tył)
» 1,2 Mpx (przód)
» nagrywanie 1280x720 px
Bateria25 Wh
Komunikacja» Wi-Fi 802.11 b/g/n
» Bluetooth 2.1
Złącza» słuchawkowe
» złącze dokujące
» USB 2.0 typu A 
» mini HDMI
Dodatkowe funkcje» akcelerometr
» kompas cyfrowy
» żyroskop
» czujnik oświetlenia
» GPS
» mikrofon
» głośnik

» Zobacz pełną specyfikację na stronie producenta

Chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować firmie Monday PR za wypożyczenie tabletu do testów.

Co myślę o...

Asus Slider to z całą pewnością tablet godny polecenia, podobnie jak jego dwuczęściowy brat Asus Transformer. No właśnie... dwuczęściowy. Klawiatura Slidera jest na stałe zintegrowana z tabletem (wysuwana a nie odłączana), przez co musimy ją zawsze nosić przy sobie. Waga urządzenia to aż 960 g, natomiast Transformer bez stacji dokującej waży tylko 680 g. Slidera polecamy więc głównie osobom, które rzeczywiście korzystały będą z klawiatury na co dzień.

Aktualizacja do systemu Android 4.0 Ice Cream Sandwich została potwierdzona przez producenta zarówno w odniesieniu do Slidera SL101, jak i Transformera TF101.

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login