Specyfikacja karty w programie GPU-Z: |
Zobacz zdjęcia karty: |
Parametry pracy i temperatura podczas obciążenia: |
Dosłownie w ostatniej chwili zdobyliśmy jeszcze drugiego GeForce’a GTX 590 – Zotaca. Egzemplarz, który do nas przybył miał standardową budowę i zalecane przez NV zegary taktujące. Wynosiły one dokładnie 607 MHz dla rdzenia i 854 MHz dla pamięci operacyjnej. Wielkość zainstalowanej pamięci to w sumie 3072 MB. W momencie testowania karty Zotac, była już dostępna nowsza wersja aplikacji GPU-Z, dzięki czemu wszystkie dane były poprawnie podane. Zrzut ekranowy zamieszczamy obok.
Zawartość pudełka:
- Karta graficzna
- Instrukcja obsługi
- Sterowniki
- Dwie przejściówki zasilające typu 2x 6-pin->8-pin
- Przejściówka DVI->D-Sub
- Długi przewód/przejściówka DVI->HDMI
- Kupon na pełną wersję gry Assassin’s Creed: Brotherhood
W przypadku wyposażenia, tym razem producent się postarał, bo oferowana przez niego gra to nowość, którą opisywaliśmy parę dni temu.
Wszelkie wymiary są identyczne, jak we wcześniej opisanym akceleratorze ASUS-a – w końcu obie opierają się na referencyjnej konstrukcji. Długość karty graficznej Zotac GeForce GTX 590 wynosi 28 cm, dzięki czemu powinna się zmieścić w większości obudów typu Midi ATX. Ze względu na zastosowany system chłodzący, wysokość karty w centralnej części jest mniejsza niż w okolicach śledzia.
Jak już wcześniej wspominaliśmy, system chłodzący na GeForce GTX 590 to co najmniej przyzwoita konstrukcja. Głośność pracy wentylatora stoi na dobrym poziomie, który jest cichszy niż ten, który znajdziemy w Radeonie 6990.
Całość składa się z dużego (85 mm) wentylatora umieszczonego w centralnej części akceleratora oraz dość dużych radiatorów i dwóch komór parowych wykorzystujących tą samą zasadę działania, co rurki cieplne. Nie zapomniano o 10-fazowej sekcji zasilania, na której znalazł się płaski, wykonany z aluminium radiator. Ciepłe powietrze częściowo jest wyrzucane przez śledź karty graficznej na zewnątrz komputera.
Kultura pracy chłodzenia to ten sam poziom, co we wcześniej opisanym ASUS-ie. Wentylator w trybie spoczynku karty graficznej wytwarza niewielki hałas. W grach, gdy jego obroty wzrastają, podnosi się również generowany szum powietrza. Mimo wszystko było ciszej niż w przypadku chłodzenia użytego na Radeonie 6990.
Przy oferowanej wydajności karty graficznej GeForce GTX 590 temperatury do jakich rozgrzewały się rdzenie (83 stopnie) są na akceptowalnym poziomie.
Dostępne złącza na karcie graficznej:
- 3x DVI
- mini-Display Port
- SLI
- 2x 8-pin