Poza typowymi funkcjami treningowymi możemy również skorzystać z innych wbudowanych aplikacji, które pomogą nam w utrzymaniu dobrej formy. Należy do nich między innymi rejestracja spożycia kawy (kofeiny) oraz wody, a także monitorowanie snu. Naturalnie jest też krokomierz z ciekawą funkcją pomiaru liczby pokonanych pięter.
Na tę chwilę trudno jest rozbudować Gear Fit 2 o jakiekolwiek dodatkowe funkcje, bo liczba aplikacji napisanych dla niego jest mocno ograniczona.
Bateria
Samsung Gear Fit 2 zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie pod względem swojej funkcjonalności oraz budowy. Jak jednak spisuje się jego maleńki akumulator o pojemności 200 mAh? Mówiąc wprost – przeciętnie. Producent zapewnia, że powinien onzapewnić 3-4 dni ciągłego działania opaski ze sparowanym smartfonem. Mi w praktyce udało się osiągnąć maksymalnie 3 dni, jednak tylko wtedy gdy nie korzystałem zbyt często z opcji treningów z włączonym GPS.
Kiedy korzystałem z funkcji treningu z włączonym GPS oraz pulsometrem więcej niż godzinę dziennie (godzinny trening konsumuje przeciętnie około 11-12% baterii), Gear Fit 2 wytrzymywał maksymalnie 2-2,5 dnia na pojedynczym ładowaniu i to bez funkcji "always-on screen", czyli włączonego cały czas wyświetlacza. Jest to czas akceptowalny u współczesnego smartwatcha, ale dość skromny jak na opaskę fitness. Oczekiwałbym raczej czasu pracy na poziomie 4-5 dni.
Żywotność akumulatorka jednak nie jest wielkim problemem gdyż naładowanie go przy pomocy ładowarki 1,5 A trwa niecałe 50 minut. W praktyce około kwadrans ładowania pozwoli na pracę zegarka przez około jeden dzień. To zdecydowanie ratuje sytuację. W końcu odstawienie opaski na skromne 1-20 minut dziennie nie jest chyba dla nikogo wielkim problemem.
Podsumowanie
Opaska Samsung Gear Fit 2 cechuje się znakomitą jakością wykonania, wzorową ergonomią, wszystkimi najważmniejszymi funkcjami fitnessowymi, wbudowanym modułem GPS oraz bardzo dobrym zakrzywionym ekranem AMOLED. Dla mnie jednym z największych atutów Gear Fit 2 jest lekkość i wygoda konstrukcji. Na co dzień w ogóle nie czułem, że nosiłem go na nadgarstku.
Pomimo dość przeciętnego czasu pracy Gear Fit 2 jest opaską godną polecenia. Spisze się dobrze podczas uprawiania sportu oraz w roli typowego smartwatcha do codziennego użytku (odbieranie powiadomień i kontrola odtwarzacza muzycznego). Cena to około 799 zł. Nie jest ona bardzo niska, ale pozwala konkurować z nowymi smartwatchami opartymi na systemie Android Wear.
Ocena końcowa:
- Wbudowany moduł GPS
- Pulsometr
- Szczegółowy, zakrzywiony wyświetlacz sAMOLED
- Lekka i wygodna konstrukcja
- Wytrzymały pasek z miękkiej gumy
- Rozbudowane funkcje związane z aktywnością fizyczną
- Bardzo prosta obsługa
- Niezależny odtwarzacz muzyczny
- Możliwość podłączenia słuchawek Bluetooth
- Jasność wyświetlacza powinna być wyższa
- Niewiele aplikacji w sklepie Galaxy Apps
- Możliwość cofania jedynie poprzez naciśnięcie przycisku
Może Ciebie również zainteresować:
- Samsung Galaxy S7 - test
- Samsung Galaxy A5 (2016) - test
- Najlepsze smartfony do 1500 zł
- Samsung Gear S2 Classic - test
- Alcatel OneTouch Watch - test
Komentarze
3w porównaniu do większości smart watchy bateria starcza na około 5 dni i jest lekki
polecam
piotr fronczewski