Pierwsza część poradnika dobiegła końca. W następnej opublikujemy kolejne porady związane z optymalizacją systemu, jak również szereg sztuczek i trików. Zapoznamy się bliżej także z aplikacjami, które służą do majsterkowania z systemem. Wiele z nich można pobrać za darmo i przekonamy się, czy mogą się do czegoś przydać.
Po zastosowaniu porad opisanych w pierwszej części poradnika system Windows 7 będzie działał szybciej (nie mylić ze zwiększeniem wydajności PC), jak również uda się wam uruchomić czy zmienić kilka funkcji, które ułatwią pracę.
Dla przykładu, drobna aplikacja KatMouse zapewni większy komfort użytkowania dla osób ceniących wielozadaniowość, wyłączenie paru funkcji zwolni zasoby systemowe i da mu trochę odetchnąć, a nas przestaną one denerwować. Przedstawione w artykule skróty klawisze również wpłyną na to, że praca z systemem stanie się szybsza, a takie sztuczki jak formowanie tekstu w Sticky Notes, tworzenie niewidzialnych ikon czy usuwanie strzałek niekoniecznie są niezbędne każdemu użytkownikowi, ale niektórym na pewno się przydadzą. Inne zaś, jak tworzenie skrótu do zmiany planu zasilania, wykonanie raportu diagnostyki wydajności zasilania, czy też skrót do wysuwania tacki napędu mogą przydać się także zaawansowanym użytkownikom.
Windows 7 to niewątpliwie bardzo dobry system operacyjny, niemniej postaramy się go nieco ulepszyć. Jeśli znacie jakieś porady do "siódemki", możecie je napisać w formie komentarza pod tym artykułem, a my umieścimy te najlepsze w drugiej części jako "porady czytelników". Chętnie odpowiemy również na pytania związane z Windows 7, które dotyczą - w największym skrócie - przeróbek i zaglądania "pod maskę".
* Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ew. szkody powstałe w wyniku wprowadzania poszczególnych zmian w systemie Windows 7. Wszystkie porady były sprawdzane podczas prac nad artykułem i testowy komputer działał i do tej pory działa bez zarzutu.
Komentarze
57... Heh, najbardziej rozbawiła mnie porada sprzętowa z dodaniem ramu...
Dla mnie ram to niezbędna rzecz. Niestety w7 zajmuje mi po stracie 1,3Gb ramu. To bardzo dużo zwłaszcza, że otworzony mam jedynie kaspersky, skype, AQQ, messanger. Usuługi nie potrzebne praktycznie wyłączone, a system jakby się uparł i mi zajmuje mi masę.... No nic może za jakiś czas pokombinuje, bo chciałbym zejść poniżej 1Gb, bo 300mb-500mb niestety ale mnie ratuje. Nie udało mi się zejść poniżej 1,1Gb ... 1,1 wyłączony antyvir i wszystkie możliwe usługi włącznie z aero.
Jak widać dodawanie ramu jest nieograniczone i konieczne. Bill pisząc zdaje się 640KB zdaje się nie miał racji:)
niewidzialne ikony
1)ukrycie obrazka ikony-ok
2)ukrycie tekstu pod ikoną-można zrobić inaczej:
-prawy myszy->zmień nazwe->naciskamy i trzymamy lewy "alt" i wspisujemy:
0160 puszczamy "alt" ->naciskamy "enter" :)
(0160 to w tablicy spacja)
3)ukrycie strzałki-ok
ode mnie 5 za artykuł
Korzystam z win xp ale mimo to spojżałem żeby szukać czegoś interesującego, no i mam nadzieje że ExtremeCopy będzie dobry ;p
po drugie polecam hibernację, system wstaje w kilkanaście sekund
z tymi sterownikami to bym nie przeszkadzal bo niektroe potrafią więcej popsuć niz naprawić np. nowe sterowniki z logitecha sa dla mnie kompletnie nie do użycia z myszką
Dokładnie chodzi mi o: http://www.benchmark.pl/uploads/image/fotki_recenzje/2905_100_porad_Windows7_cz1/win3.jpg
czy jest jakiś programik do win7, który przerabia tak Eksplorator Windows, że po wybraniu jakiegoś folderu jego zawartość pokazuje się w kolejnej kolumnie tak jak w mac os x.
Czy wyłączenie indeksowania plików mocno wpływa na wyszukiwanie plików ?
Kilka z nich wykorzystałem i system zaczął chodzić płynniej. Nie jest to może jakieś zdumiewające przyspieszenie ale da się je zauważyć.
Gratulacje dla autora za super porady.
Prowadziłem własne testy i np.:
(czas otwarcia aplikacji zasobożernej)
Awast włącz. - 1:30 (min:sek)
Awast wyłąc. - 1:15
Kasperski wł.- 1:40 (IS)
Eset włącz. - 2:20
Eset wył. - 1:25
Tu można jak widać przy słabszym kompie sporo zaoszczędzić !
PS. widział bym porady autora z lepszym Menu Start - bo jak na razie to menu - jest mocno dyskusyjne - szczególnie przy braku możliwości stworzenia podmenu z grupą programów np. Grafika, Office, Media, System, Gry itp.