Bo czarne jest czarne! Dlaczego warto wybrać telewizor LG OLED
Telewizory

Bo czarne jest czarne! Dlaczego warto wybrać telewizor LG OLED

przeczytasz w 3 min.

Najnowsze modele telewizorów LG OLED zyskały wsparcie zaawansowanej sztucznej inteligencji, która pomaga nie tylko przy sterowaniu, ale też poprawia obraz i dźwięk. Warto przekonać się jak duże możliwości oferują telewizory LG OLED i dlaczego warto je mieć.

Gama telewizorów LG OLED jest bardzo szeroka to modele B9, C9, E9, W9 oraz niesamowity Z9 o przekątnej 88-cali i rozdzielczości 8K. Ekrany LG OLED oferują pełną gamę możliwości UltraHD 4K ze swoją rewelacyjną czernią, fantastycznym efektem HDR i oszałamiającym designem. Telewizory dostępne są w rozmiarach 55,65 i 77 cali w zależności od modelu. Każdy więc znajdzie idealny ekran do swojego pokoju.

Najwyższa jakość obrazu to, to co gwarantuje technologia OLED. LG Display jest jedynym na rynku producentem matryc organicznych do telewizorów, a LG Electronics korzysta z tej możliwości tworząc niezwykłe telewizory, pełne dodatkowych funkcji, które sprawiają, że rozrywka przed ekranem wchodzi w zupełnie nowy wymiar.

Sztuczna Inteligencja wchodzi do telewizorów

Telewizory LG OLED korzystają na wielu płaszczyznach z zaawansowanych mechanizmów sztucznej inteligencji. Odpowiada za to nowoczesny autorski procesor Alpha drugiej generacji. Dzięki funkcji AI Picture, która wykorzystuje mechanizmy Deep Learning (głębokiego uczenia) polepszana jest jakość obrazu niezależnie od źródła. Odpowiednie algorytmy starają się wykrzesać z każdego filmu, serialu jak najbardziej realistyczny obraz. Można śmiało założyć, że jeszcze nigdy Twój ulubiony świąteczny film nie wyglądał tak dobrze, jak na ekranie LG OLED niezależnie, czy będzie to film z kanału telewizyjnego, pliku na pendrivie, serwisu VOD, czy płyty DVD.

sztuczna inteligencja w LG OLED

Nie tylko obraz, ale i dźwięk liczy się w telewizorach LG OLED

Równie fantastyczne rzeczy dzieją się z dźwiękiem za sprawą AI Sound i AI Acoustic Tuning. Ta druga funkcja pozwala przy wykorzystaniu pilota określić nasze położenie względem ekranu i przeanalizować akustykę pomieszczenia. Dzięki temu zapewniony zostaje najlepszy odbiór dźwięku. Natomiast dzięki AI Sound dźwięk jest przetwarzany tak, aby uzyskać wirtualny dźwięk przestrzenny. To umożliwia uzyskanie czystych dialogów w filmach i programach telewizyjnych czy odpowiednie efekty dźwiękowe. Warto też wspomnieć, że wszystkie telewizory LG OLED wspierają najnowszą technologię dźwięku obiektowego Dolby Atmos. Najlepiej to odczujemy w modelu W9, który posiada wbudowany soundbar.

Sztuczna inteligencja w telewizorach LG to także możliwość wygodnego sterowania z telewizorem dzięki możliwości przetwarzania języka naturalnego. Do telewizorów LG można w prosty sposób mówić, aby na przykład zwiększyć głośność wystarczy wcisnąć przycisk mikrofonu na pilocie i powiedzieć „Zrób głośniej”, albo „jest za cicho” telewizor zrozumie taki zwrot i wykona polecenia. Oczywiście wszystko w języku polskim, co jest unikalnym rozwiązaniem na naszym rynku.

dźwięk i obraz w LG OLED

Inteligentny dom i rozwiązania dla użytkowników sprzętu Apple – AirPlay 2, HomeKit i funkcje SmartHome

Telewizory LG posiadają też rozwiązania stworzone z myślą o użytkownikach sprżetu Apple – to wsparcie dla technologii AirPlay 2 pozwalającej wysyłać obraz i dźwięk z iPhone’a, iPada lub komputera Mac w bardzo prosty sposób i na przykład umożliwić w ten sposób oglądanie seriali z usługi AppleTV+. Dodatkowo telewizory LG OLED wspierają technologię Apple HomeKit czyli telewizor może stać się elementem inteligentnego domu w oparciu o standard firmy założonej przez Steve’a Jobsa. Z założenia telewizory LG mają być ogólnie centrum dowodzenia dla inteligentnego domu, dlatego też znajdziemy w nich Home Dashboard to nasz pulpit dowodzenia pralką, klimatyzacją, lodówką nie tylko od LG ale też wielu innych producentów sprzętów SmartHome.

SmartThinq LG OLED

Telewizory LG OLED gotowe na przyszłość – HDMI 2.1, 120 Hz, VRR i inne technologie

Telewizory LG OLED 2019 to nie tylko rozwiązanie stworzone z myślą o teraźniejszości, ale też przyszłości za sprawą HDMI 2.1. Technologia najnowszej wersji złącza HDMI umożliwia wyświetlanie treści 4K z prędkością do 120 klatek na sekundę, czyli wsparcie standardu HFR (high Frame Rate), to także nowe rozwiązania dla graczy dzięki trybowi ALLM Automatic Low Latency Mode) i wsparcia dla synchronizacji odświeżania VRR. Dzięki temu telewizory są w pełni gotowe na treści wideo przyszłości oraz konsole do gier kolejnej generacji. Natomiast kanał zwrotny eARC pozwala na obsługę dźwięku Dolby Atmos przez najnowszej generacji systemy kina domowego.

Wybierając telewizory LG OLED do naszego domu, wybieramy najnowocześniejsze rozwiązania. Możemy cieszyć się nie tylko fantastycznym obrazem rodem z kina, ale też świetnym dźwiękiem, intuicyjną obsługą oraz wygodnym dostępem do multimediów.

Artykuł powstał we współpracy z firmą LG

Warto zobaczyć również:

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    szymcio30
    3
    Modele B9 i C9 są godne uwagi, bo mają poprawione wady względem starszych modeli. Niedowierzanie? A jednak OLED to nie jest cud miód i orzeszki. Dlatego przydałaby się obiektywna recenzja. A tak mamy paplaninę marketingową dla typowego Kowalskiego
    • avatar
      ElFi_
      1
      Posiadam B8 i wiele z tych opisywanych cudów rzeczywiście działa. Mówienie do pilota mi akurat nie jest potrzebne ale moja 6 letnia córa (która nie za bardzo jest piśmienna i czytata) wspaniale radzi sobie z yutubami i innymi takimi właśnie głosowo. Znajdzie wszystko co chce. Na mnie wrażenie robi HDR i wszelakie filmy o ciemniejszej scenerii gdzie na LCD widać tylko światełka a tu widzę zawartość całej sceny, no i co ma być czarne to jest czarne a to co ma świecić (w sensie np: świateł samochodów w mocy) to aż bije po oczach. A jak potrzebuję się rozerwać to uruchamiam na tym 55" OLEDzie ulubioną gierkę w 4k (gram w strategie więc 2080Ti mi nie potrzebne), tego wrażenia nie da się opisać - trzeba zobaczyć aby zrozumieć. Jeszcze odniosę się do serwisu bo miałem przyjemność:) Po kilku dniach od zakupu pojawił się hot piksel. Niewiele myśląc wykonałem zgłoszenie do serwisu. Po jakiejś godzinie się odezwali z pytaniem czy mogą być za 3 godziny bo podobno byli w okolicy - ciekawe, bo mieszkam w małym miasteczku z dala od "metropolii". Obejrzeli, niestety nie mieli nowej matrycy "przy sobie" więc od czwartku do wtorku ...męczyłem się z hotpikselem:) O wypalaniu nic nie powiem bo mam tego OLEDa od pół roku i póki co nic nie widać. Poprzednio używałem plazmę Samsunga (poszła do szwagra) a jeszcze wcześniej plazmę LG (ma już z 15 lat i wciąż jest "na chodzie" mimo, że wychowała się na niej trójka dzieci, a wypalenia to można dostrzec głównie na planszach testowych).
      • avatar
        tarzinio
        0
        A co ze wsparciem dla innych Smart urządzeń? Trochę lipa.
        • avatar
          Konto usunięte
          0
          szkoda że ekran jest sztywny, nie jest zawieszony na stelażu aby można było sobie regulować krzywiznę. w OLED powinno to być łatwe.

          Witaj!

          Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
          Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

          Połącz konto już teraz.

          Zaloguj przez 1Login