Poprawki interfejsu
Microsoft postanowił znacznie poprawić wygląd swojego najnowszego systemu operacyjnego. Wprowadził między innymi nową animację kafelków w Menu Start oraz poprawił ich stabilność. Windows 10 jest też obecnie lepiej dostosowany do monitorów o różnych rozdzielczościach. Nawet posiadacze dwóch stojących obok ekranów znacznie różniących się między sobą DPI, powinni być zadowoleni z tej zmiany.
Microsoft powrócił też do idei Aero Glass znanej z Windows 7. Jednak nie wszyscy zobaczą tę zmianę. Połowa użytkowników tej wersji Windows 10 Technical Preview w Menu Start zobaczy normalną przeźroczystość, zaś druga połowa przeźroczystość z efektem rozmycia. Microsoft jeszcze zastanawia się, które rozwiązanie wprowadzić na stałe.
Dodatkowo w trybie tabletowym zamknięcie aplikacji będzie teraz oznaczać trafienie na kafelkowy ekran Start zamiast na pulpit, który w trybie dotykowym jest raczej bezużyteczny. Delikatnie poprawiono też ekran zmiany aplikacji oraz dodano nowe dźwięki systemowe.
Lepsze aplikacje Muzyka, Wideo oraz Xbox
W aplikacji Muzyka poprawiono nieco interfejs oraz dodano działający tryb pełnoekranowy. W aplikacji Wideo pojawiło się wiele opcji pozwalających na kupowanie materiałów wideo i zarządzania nimi, ale opcja ta nie jest dostępna w Polsce.
Poprawiono też aplikację Xbox, w której pojawiły się możliwości nagrywania filmów oraz robienia zrzutów ekranu z gier. Aplikacja doczekała się też aktywnego kafelka, profili użytkowników i udostępniania innym osobom prawdziwego imienia i nazwiska. Dodatkowo do systemu dodano sterowniki do pada od konsoli Xbox One, dzięki czemu nie trzeba instalować ich samodzielnie.
Poprawki w Sklepie Windows
Sklep Windows w wersji bera ma teraz niebieski kafelek zamiast szarego. Dodatkowo dział Xbox Live Games powinien już działać, tak jak zakupy bezpośrednio w kupionych aplikacjach. Niezależnie czy korzystasz ze starej, czy nowej wersji Sklepu Windows (w systemie znajdują się obie), obie z nich pokażą wszystkie kupione aplikacje.
Mniejsze poprawki
Microsoft poprawił też kilka starszych błędów. Przede wszystkim ponownie umożliwił uruchamianie aplikacji desktopowych z poziomu Menu Start. Możliwe jest też minimalizowanie aplikacji odtwarzającej muzykę bez przerywania tego zadania.