Pliki przewijać możemy nawet 32-krotnie, powiększać 8-krotnie, pauzować i zmieniać ich głośność w skali od 0, do 31, a po naciśnięciu przycisku Guide na dole ekranu wyświetli się menu główne, w którym przeskoczyć możemy wprost do zdjęć, muzyki, menadżera plików, czy ustawień systemowych.
W czasie odtwarzania klawisz Option pozwoli wybrać i skonfigurować napisy (jeśli takowe są dostępne). Zmienić możemy plik, język, pozycję, wielkość, opóźnienie, kodowanie (w tym środkowoeuropejskie) i kolor.
Menu kontekstowe pozwala też za pomocą opcji IDŹ DO przeskoczyć do pożądanego punktu w czasie, wybranego rozdziału lub tytułu, jeśli są one zapisane w danym pliku (np. obrazu DVD).
Nie mieliśmy problemu z odtwarzaniem deklarowanych formatów filmowych do rozdzielczości Full HD. Wszystko działało płynnie, włącznie z przewijaniem i powiększaniem. Drobne problemy sprawiały jedynie pliki RMVB, które często nie zachowywały proporcji 16:9.
Drugim elementem Menu głównego są Zdjęcia. Standardowym widokiem są miniaturki wszystkich zdjęć na nośniku, ale możemy je zmienić na listę zwykłą, listę z podglądem oraz widok wg. folderu lub widok wg daty. Nie zabrakło też możliwości sortowania (nazwa, ostatnio otwierane i ostatnio dodane).
Najlepiej prezentuje się jednak tryb pełnoekranowy, czyli pokaz slajdów. Do szczegółowych opcji mamy dostęp po naciśnięciu klawisza Option. Dopasować możemy tam czas wyświetlania zdjęcia (od 2, do 30 s), efekt przejścia (osiem do wyboru), tryb powtarzania (wszystko, losowo lub wyłączony), wybrać podkład muzyczny slajdu oraz ustawić jasność, kontrast, nasycenie i barwę obrazu.
Asus daje sobie doskonale radę z otwieraniem deklarowanych formatów. Nawet duże grafiki w formacie TIFF przeskalowują się szybko i bez żadnych problemów, mimo iż teoretycznie nie są obsługiwane! Zdjęcia powiększać można 16-krotnie.
Muzyka znalazła się na trzecim miejscu w menu głównym. Tutaj również otrzymujemy bezpośredni dostęp do listy plików z podglądem okładki albumu. Widok ten zmienić możemy na listę zwykłą lub miniatury, problem jednak w tym, że okładki w plikach innych niż MP3 się zazwyczaj nie wyświetlają, więc widok miniatur będzie mało atrakcyjny dla osób używających tak popularnych formatów, jak FLAC, OGG, czy AAC. Również tagi ID3 nie zawsze wczytują się poprawnie.
Odtwarzane utwory przewijać możemy nawet 32-krotnie. Jakość dźwięku jest przyzwoita, ale przydałby się porządny korektor graficzny, którym można by dopasować charakterystykę dźwięku do własnych upodobań. W czasie odtwarzania możemy uruchomić powtarzanie listy plików (jeden utwór, wszystkie, losowo i wyłączone). Głośność regulujemy podobnie jak w filmach od 0, do 31. Sam odczyt deklarowanych formatów muzycznych odbywał się bez przeszkód z wyjątkiem AC3, którego nie został rozpoznany (dźwięk Dolby Digital AC3 w filmach działał poprawnie).
Przedostatnia ikona w menu należy do Menadżera Plików. Jest to bardzo prosta, ale przydatna aplikacja, której głównym zadaniem jest kopiowanie, przesuwanie, zmiana nazwy i usuwanie plików. Dzięki Menadżerowi nie będziemy musieli podłączać pendrive'a lub karty pamięci do peceta, tylko po to, żeby skasować jeden plik. Wszystkiego dokonamy w kilka sekund za pomocą pilota - wystarczy skorzystać z przycisku Edit. Funkcja ta daje również możliwość wykonywania operacji na katalogach.
Ostatnia pozycja w menu okupowana jest przez Ustawienia. Zostały one podzielone na cztery sekcje: System, Audio, Video oraz Aktualizacja firmware. W pierwszej sekcji znajdziemy takie opcje jak język (w tym polski), kodowanie tekstu, automatyczne wykrywanie napisów, czas, automatyczne odtwarzanie nośników optycznych podłączonych do portu USB, wygaszacz, pamięć wyszukiwania, zegar uśpienia oraz restet ustawień.
W kolejnych sekcjach odnajdziemy konfigurację wyjścia dźwięku, formatu i rozdzielczości obrazu, powiększenia wideo, redukcji zakłóceń i wykonamy wspomnianą aktualizację oprogramowania (plik z systemem umieszczony musi być na nośniku zewnętrznym).