W menadżerze plików, który jest na czwartym miejscu w menu głównym, otrzymujemy dostęp do całości multimediów. Dużym plusem jest to, że domyślnie menadżer pokazuje nie tylko pliki, ale również katalogi, dzięki czemu nie zgubimy się łatwo w naszej kolekcji. Ponadto na samym początku jesteśmy w stanie wybrać interesujący nas nośnik, więc nie będziemy musieli przewijać listy tysięcy plików umieszczonych na dysku, tylko po to, aby dotrzeć do jednego albumu zapisanego na karcie pamięci. Dotyczy to również lokalizacji sieciowych.
Wyświetlane multimedia możemy filtrować według rodzaju, więc bez problemu wyświetlimy samą muzykę, filmy lub zdjęcia. Foldery i pliki możemy kopiować, usuwać, przesyłać na inny nośnik lub zmieniać ich nazwy.
Oprócz zarządzania zawartością nośników wszystkie pliki jesteśmy też w stanie otworzyć, podobnie jak to miało miejsce w menu Filmy, Muzyka i Zdjęcia. Transfery plików są dość proste i wygodne. Korzystając z tradycyjnego dysku twardego można wysyłać i zapisywać pliki przez USB 3.0 z prędkością 60-90 MB/s. Podobnie wygląda sytuacja z interfejsem eSATA. Nie są to wyniki na miarę rekordu, ale są dużo lepsze niż te notowane przez USB 2.0.
Kolejną funkcją jaką otrzymuje użytkownik tego urządzenia są Multimedia Online, w których skład wchodzi kilka przydatnych usług internetowych, takich jak: radio i telewizja internetowa, albumy zdjęć Picasa oraz Flickr, prognoza pogody (w tym polskie miasta), notowania giełdowe, wiadomości RSS (z możliwością dodawania własnych kanałów) oraz podcasty. Funkcjami których wyraźnie brakuje są jednak portal YouTube oraz choćby najprostsza przeglądarka WWW.
NAS (Network-attached storage), to szósta pozycja w menu głównym. Jak już wspomnieliśmy, funkcjonalność ta obejmuje serwer Samba, pozwalający na współdzielenie folderów i plików, serwer FTP (kopiowanie plików przez sieć), serwer iTunes (zdalny dostęp do kolekcji muzyki), a nawet pobieranie BitTorrent. Aby uruchomić serwer Samba wymagane jest podłączenie wewnętrznego dysku twardego.
Ostatnie, siódme miejsce zajmują Ustawienia. W sekcji System ustawimy preferowany język (w tym polski), kodowanie napisów, czas, datę, wygaszacz ekranu, oszczędzanie energii, pamięć wyszukiwania, wykonamy format dysku twardego, a nawet włączymy lub wyłączymy diodę z przodu odtwarzacza.
W kolejnych sekcjach skonfigurujemy też sieć, włączymy tryb 1080p 24Hz, uruchomimy redukcję zakłóceń, ustawimy odpowiedni tryb pracy wyjścia HDMI oraz S/PDIF, a na koniec wykonamy aktualizację oprogramowania (z nośnika lokalnego lub przez internet).