Testujemy Hisense 65U7HQ - oficjalny model telewizora mistrzostw świata FIFA 2022
Telewizory

Testujemy Hisense 65U7HQ - oficjalny model telewizora mistrzostw świata FIFA 2022

przeczytasz w 10 min.

Po doświadczeniu zeszłorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej mogliście dojść do wniosku, że Wasz stary (telewizor) nie nadaje się już do oglądania meczów. Co może być zatem lepszą propozycją niż oficjalny model FIFA 2022? Sprawdzamy, czy faktycznie jest godzien uwagi.

ocena redakcji:
  • 4,5/5

Artykuł powstał we współpracy z firmą Hisense.

W zeszłym roku odwiedziliśmy salon firmowy Hisense, aby zapoznać się z ich wyjątkowym telewizorem laserowym. Ten w sumie idealnie nadaje się do oglądania meczów, ale pod warunkiem, że mamy gdzie powiesić ekran 120” i że mamy budżet wysokości 23 tys. zł. To naturalnie nieco ponad typowe założenia zakupowe w naszym pięknym kraju, a chcieliśmy faktycznie przygotować dla Was test dobrego telewizora na mistrzostwa. Okazuje się, że najciemniej pod latarnią, gdyż to właśnie podczas nagrywania tamtego materiału w oko wpadł nam najnowszy model Hisense U7HQ, który to został wybrany oficjalnym telewizorem zeszłorocznych mistrzostw świata FIFA. Co to oznacza i co ten model faktycznie potrafi, przekonacie się z niniejszej recenzji – zapraszamy!

Hisense U7HQ odznacza się niestandardowym wyglądem – jest nowocześnie

Telewizor po wyjęciu z opakowania wymaga jedynie przykręcenia do dolnej krawędzi czterech śrub, trzymających jego podstawę. Ta jest bardzo nietypowego kształtu i nie stara się kopiować żadnych popularnych trendów, na czym wychodzi w naszej opinii bardzo dobrze. Telewizor wygląda dzięki niej znacznie świeżej, a jednocześnie stabilnie stoi na blacie.

Hisense 65U7HQ - podstawka
Podstawka jest w całości metalowa i nie zajmuje przesadnie dużo miejsca.

Mimo tego nietypowego kształtu podstawki udało się zachować jej funkcjonalność w znaczeniu maskowania przewodów idących do odbiornika. Z tyłu każdej z nóżek umieszczono plastikowy klips, który będzie pilnować, aby kable właśnie przy samej nodze zbiegały się w dół. W typowych sytuacjach (kabel antenowy, HDMI i kabel sieciowy) wystarczają w zupełności.

Hisense 65U7HQ - uchwyt na kable
Zasilanie do jednej nogi, a kable HDMI, antenowe, sieciowe itd. do drugiej.

Sam panel ma równie nowoczesną obudowę – z trzech stron otacza go tylko cieniutka (0,5 cm) aluminiowa ramka, która nietypowo chowa się za matrycą, co ponownie wygląda bardzo nowocześnie. Dolna krawędź tradycyjnie jest większa, ale i tak zalicza się do jednej z mniejszych, jakie ostatnio spotykamy (1,8 cm).

Hisense 65U7HQ - ramka
Dobrze widzicie – zarówno Dolby Vision, jak i Dolby Atmos są obecne w tym przystępnym cenowo modelu!

Linia boczna jest odpowiednio nowoczesna i bardzo pozytywnie wyróżnia telewizor na tle konkurencji. Zadbano nawet o atrakcyjne wzornictwo plastiku skrywającego elektronikę, co nie jest częstym widokiem w takim przedziale cenowym.

Hisense 65U7HQ - bok
Podświetlenie z pełnym wygaszaniem strefowym zawsze oznacza nieco grubszą obudowę telewizora.

Ogólnie jakość wykonania, spasowania i użytych materiałów jest bardzo przyzwoita. Telewizor można powiesić na uchwycie ściennym (VESA 400x300), a dzięki przemyślanemu wgłębieniu na trzech złączy wyprowadzonych na tylnej ścianie (sieciowego, optycznego oraz USB) możliwe będzie usytułowanie panelu nawet relatywnie blisko ściany.

Hisense 65U7HQ - plecy

Hisense U7HQ stawia na nowe złącza

Skoro już przy tym temacie jesteśmy, to warto zwrócić uwagę na nowoczesne rozwiązania, jakie odnajdziemy w przypadku testowanego Hisense U7HQ. Łącznie do dyspozycji mamy:

  • 2x HDMI 2.1 (4K/120Hz, w tym jedno eARC),
  • 2x HDMI 2.0 (4K/60 Hz),
  • 1x miniJack 3,5 mm (analogowe AV),
  • 1x USB 3.2 (5 Gbps, 5V/1A),
  • 1x USB 2.0 (0,5 Gbps 5V/0,5A),
  • 1x RJ45 (GbE),
  • 1x S/PDIF (optyczne),
  • 1x CI+ (Common Interface),
  • 1x antena DVB-T/T2/C,
  • 1x antena DVB-S/S2,
  • 1x miniJack 3,5 mm (słuchawkowe).

W praktyce oznacza to, że do telewizora podłączymy praktycznie wszystko, co tylko nam przyjdzie do głowy – dzięki temu, że nowych złączy HDMI mamy dwie sztuki, to nie musimy wybierać między soundbarem (eARC) a konsolą. Szybkie złącze USB nie tylko pozwoli oglądać filmy w wysokiej jakości z tak podpiętych nośników, ale również pozwoli zasilić starszego typu dyski talerzowe. Do tego mamy jeszcze Wi-Fi 5 wraz z Bluetooth 5.0.

Hisense 65U7HQ - złacza
Tak wyprowadzone złącza są łatwo dostępne, gdy telewizor już wisi na ścianie.

Hisense U7HQ możemy sterować pilotem, głosem lub aplikacją

Wspomniana wyżej komunikacja bezprzewodowa BT służy również do komunikacji z fabrycznym pilotem, co też nie jest jeszcze standardem w tej cenie. Co ciekawe, Hisense powrócił w tym roku do nieco starszego typu pilota, ale w tym przypadku jak najbardziej to posunięcie rozumiemy – telewizor dedykowany do oglądania piłki nożnej musi mieć przyciski numeryczne na pilocie :)

Hisense 65U7HQ - pilot
Przycisków do aplikacji jest mnóstwo, ale nie można zmienić ich przypisania.

W pilot wbudowany jest również mikrofon, zatem jeżeli nie chce nam się wpisywać długiej nazwy wyszukiwanego filmu/utworu, to zawsze możemy go po prostu wypowiedzieć. Telewizor przyjmuje również proste komendy, ale w praktyce (jak to zawsze bywa z obsługą głosową) zwykle te polecenia szybciej wykonamy ręcznie lub nawet sięgając po telefon i odpalając bardzo wygodną aplikację mobilną.

Hisense 65U7HQ - apliklacja mobilna 1Hisense 65U7HQ - aplikacja mobilna 2Hisense 65U7HQ - aplikacja mobilna 3Aplikacja VIDAA dostępna jest na praktycznie każdy smartfon.

Tu ponownie trzeba Hisense pochwalić – aplikacja jest w pełni po polsku i w dodatku pozwala wygodnie przesyłać multimedia z telefonu prosto na telewizor (np. szybko pokazać rodzinie fotki z wycieczki albo odtworzyć ulubiony utwór). Aplikacja działa jednak tylko lokalnie (telefon musi być w tej samej sieci, co telewizor).

Donośne nagłośnienie – tego od Hisense U7HQ oczekują kibice

Nie będziemy Was czarować, że dwa głośniki o mocy 10 W każdy zagrają wyśmienicie w filmach, czy też tym bardziej muzyce – tu (dla uzyskania kinowych wrażeń) stanowczo potrzebny będzie dodatkowy soundbar albo inny zestaw kina domowego, z którymi Hisense U7HQ będzie świetnie współpracować (potrafi dekodować Dolby Atmos oraz DTS:X).

Jednakże w tym, do czego ten model projektowano, czyli do oglądania transmisji z meczów, sprawdza się wyśmienicie. Dźwięk jest czysty i odpowiednio podbity na środku (a może raczej wybrakowany na górze i dole?), co sprawia, że głos komentatora jest idealnie słyszalny. Maksymalna głośność na poziomie 86 dB to również całkiem dobry wynik. Wbudowane głośnik sprawdzą się również dosyć dobrze w typowej ramówce TV.

System VIDAA w Hisense U7HQ to bardzo mocny zawodnik

Telewizory Hisense sprzedawane w Polsce wyposażone są w system VIDAA - Smart TV autorstwa Hisense. Pisaliśmy już o nim przy okazji testów droższego OLED Hisense A85H, więc tutaj tylko przypomnimy, że jest to realna konkurencja dla systemów, takich jak Tizen lub WebOS. Oferuje wsparcie dla większości popularnych aplikacji (a wraz z dodaniem w grudniu obsługi HBO Max i być może Player, będzie już faktycznie komplet), działa bardzo płynnie i radzi sobie z odtwarzaniem nawet bardzo dużych plików z podpiętych nośników (lub bezpośrednio z sieci lokalnej/Internetu).

Hisense 65U7HQ - Smart TV VIDAA
VIDAA nie tylko jest funkcjonalna, ale również wygląda bardzo atrakcyjnie.

Menu ustawień oferuje dostęp do bardzo wielu opcji, zarówno obrazu, jak i dźwięku. Jest przy tym intuicyjne i zawsze łatwo dostępne (bez wyłączania aktualnie oglądanej treści). Podczas naszych dwutygodniowych testów pojawiła się nawet drobna aktualizacja, której pobranie telewizor automatycznie zaproponował – miejmy nadzieję, że takie zaangażowanie ze strony producenta utrzyma się przez dłuższy czas.

Hisense 65U7HQ - ustawienia obrazu 1Hisense 65U7HQ - ustawienia obrazu 2

Hisense 65U7HQ - ustawienia dźwiękuHisense 65U7HQ - ustawienia sieciMenu jest bardzo dobrze przetłumaczone, a opcje dodatkowo są opisywane po najechaniu na nie – nikt tu się nie zgubi.

Specyfikacja telewizora Hisense 65U7HQ

Przekątna:65"
Proporcje:16:9
Rozdzielczość:3840x2160 px
Powłoka:antyrefleksyjna
Maksymalne odświeżanie:120 Hz
Obsługiwane kolory:10 bit (8 bit + FCR - 1,07 mld)
Jasność:600 nit HDR;
400 nit SDR
Podświetlenie:WLCD FALD
Kontrast:5000:1;
dynamiczny 50 000:1
Typ matrycy:ULED (VA + QD)
Regulacja ułożenia:brak
Głośniki:2x10 W
Porty:2x HDMI 2.1 (4K, 120 Hz, jedno z eACR);
2x HDMI 2.0 (4K, 60 Hz);
1x AV analogowe (3,5 mm);
2x antenowe;
1x S/PDIF (optyczne);
1x słuchawkowe (3,5 mm);
2x USB (3.2 typu A 5V/1 A + 2.0 typu A 5V/0,5 A);
1x RJ45 (Gigabit Ethernet);
1x port kart CI 1.4
Tuner TV:analogowy (NTCS/PAL/SECAM);
DVB-T/T2 (HEVC);
DVB-C;
DVB-S/S2;
HbbTV 2.0.2
HDR:HDR10;
HDR10+;
HLG;
HLG Photo;
Dolby Vision
SmartTV:System VIDAA U6.0;
Aplikacja mobilna
Obsługiwane
formaty audio:
Dolby Digital Plus;
Dolby True HD;
Dolby Atmos;
DTS:X;
DTS HD;
MP3/AAC/WMA Pro;
FLAC/Apple Lossless/WAV
Obsługiwane
formaty video:
AVI/HEVC/MKV/WMV;
MP4/M4v/FLV;
3GPP/VRO/VOB/TS/PS
Obsługiwane
formaty obrazu:
JPEG/PNG/GIF;
HLG Photo;
MPO
Kąty widzenia:178/178
Indeks płynności:2600 PQI
Input lag:<10 ms (tryb gry @ 120 Hz)
Pokrycie gamutów:100% sRGB;
92% DCI-P3;
>60% BT.2020
Waga:18,1 kg bez podstawki;
21,5 kg z podstawką;
29 kg z opakowaniem
Wymiary
(sze. x wys. x gł.):
1451 x 891 x 76 mm bez podstawki;
1451 x 830 x 307 mm z podstawką
Standard VESA:tak, 400x300
W zestawie
dodatkowo:
pilot;
baterie;
podstawa
Komunikacja:LAN;
Wi-Fi (A/B/N/AC);
Wi-Fi Direct;
DLNA;
Bluetooth 5.0
Funkcje:VIDAA Voice/Amazon Alexa;
wybrane aplikacje VOD;
tryb gry;
upłynniacz ruchu;
polecenia głosowe;
redukcja szumów;
automatyczny tryb niskich opóźnień;
skalowanie do 4K
Kolor:aluminium;
czarny plastik z tyłu obudowy
Pobór energii:0,5-200 W;
typowo ~111 W;
klasa 2021: G
Gwarancja:2 lata
Cena w dniu testu:3999 zł

Jakość obrazu to ogromna zaleta Hisense U7HQ – zwłaszcza w trybie sportowym!

Testowany telewizor wyposażono w matrycę VA, która kolor uzyskuje za sprawą powłoki kropek kwantowych. Panel posiada natywną głębię kolorów na poziomie 8 bit, którą dodatkowo rozszerza funkcja FRC, co przekłada się na możliwość wyświetlenia ponad miliarda różnych barw. Testy wykonywaliśmy z użyciem kolorymetru XRite i1dispaly Pro, po podłączeniu telewizora do karty graficznej NVIDIA RTX 4090. Pomiary dokonywaliśmy po aktualizacji oprogramowania telewizora do najnowszej wersji.

Pomiar predefiniowanych profili obrazu

Pomiar\Profil
(domyślny poziom kontrastu)
Standard
80%
Sport
85%
Dynamiczny
85%
Filmmaker
77%
Kino-Dzień
73%
Kino-Noc
69%
Jasność maksymalna (SDR):271 cd/m2484 cd/m2518 cd/m2241 cd/m2284 cd/m2229 cd/m2
Luminacja czerni:0,046 cd/m20,010 cd/m20,010 cd/m20,010 cd/m20,012 cd/m20,010 cd/m2
Kontrast (FALD):5907:149 213:152 191:123 693:124 428:123 373:1
Gamma:1.871.972.012.102.062.11
Punkt bieli:9073 K10 587 K10 839 K7036 K7009 K6968 K
sRGB ΔE*00
(średnia/maks.):
2.80 / 5.174.05 / 8.304.89 / 11.91.90 / 4.312.04 / 4.631.90 / 4.76
DCI-P3 ΔE*00
(średnia/maks.):
2.44 / 4.923.76 / 7.924.60 / 9.061.99 / 4.102.12 / 4.512.02 / 4.71
BT2020 ΔE*00
(średnia/maks.):
4.38 / 11.65.85 / 13.46.83 / 14.94.12 / 13.14.18 / 13.34.01/ 13.0

Przyznamy, że tego się nie spodziewaliśmy po telewizorze w tej cenie, który dodatkowo jest dedykowany do sportu – odwzorowanie kolorów gamutu DCI-P3 w profilach filmowych (w tym również dostępny tutaj Filmmaker) z delta E na poziome 2.0 to wyśmienity wynik godny nawet 2x droższych odbiorników. Co jednak w tym przypadku ważniejsze, to nadal dobrze skalibrowany tryb sportowy! Większość telewizorów w takim trybie znacznie przerysowuje kolory, tymczasem Hisense nadal zachowuje przyzwoity poziom odwzorowania barw, a zieleń i kolory "skóry" odwzorwuje w zasadzie idealnie (zatem murawa wygląda jak powinna, a piłkarze wyglądają jak ludzie).

Hisense 65U7HQ - weryfikacja odwzorowania DCI-P3 - profil standrdHisense 65U7HQ - weryfikacja odwzorowania DCI-P3 profil sportHisense 65U7HQ - weryfikacja odwzorowania DCI-P3 profil Filmmaker
Weryfikacja odwzorowania kolorów w gamucie DCI-P3 dla fabrycznych profili (od lewej): Standard, Sport oraz Filmmaker

Nie oznacza to jednak, że tryb sportowy nie robi tego, co robić powinien – nadal mamy tu znacznie podbitą jasność, zimniejszą biel (co idealnie pasuje do stadionowego oświetlenia) oraz przede wszystkim większą płynność ruchu (ale o tym nieco więcej za moment). Tego jednak należało się spodziewać po oficjalnym telewizorze FIFA 2022, zatem wróćmy do tego, co jest zaskoczeniem, czyli jakości obrazu POZA sportem.

Hisense 65U7HQ -  Badanie pokrycia barw

Hisense 65U7HQ -  wizualizacja pokrycia sRGBHisense 65U7HQ -  wizualizacja pokrycia DCI-P3Hisense 65U7HQ -  wizualizacja pokrycia BT.2020
Wizualizacja pokrycia gamutów - od lewej kolejno: sRGB, DCI-P3 oraz BT.2020.

Okazuje się, że Hisense U7HQ jest zdolny pokryć 92% filmowej przestrzeni DCI-P3, co stawia go na równi ze znacznie droższymi modelami, polecanymi właśnie do filmów. A jeżeli dodatkowo zainwestujemy w profesjonalną kalibrację, to otrzymujemy idealne odwzorowanie tego gamutu! Wszystko to za cenę, którą już mogliście podejrzeć w tabelce wyżej – 3999 zł.

Hisense 65U7HQ - weryfikacja odwzorowania sRGB po kalibracjiHisense 65U7HQ - weryfikacja odwzorowania DCI-P3 po kalibracjiHisense 65U7HQ - weryfikacja odwzorowania BT.2020 po kalibracji
Weryfikacja odwzorowania kolorów po kalibracji w (kolejno od lewej) gamutach sRGB, DCI-P3 oraz BT.2020.

Realnie jedyne, do czego tutaj można by się w minimalnym stoponiu przyczepić, to dosyć przeciętne kąty widzenia (typowo dla matrycy VA) i wyraźnie widoczny pod takimi kątami efekt halo (aureoli) wokół małych obiektów na czarnym tle (również typowe, tym razem dla telewizorów z ogólnie porządnym wygaszaniem strefowym). Ale to już w zasadzie kwestia podświetlenia, które teraz właśnie omówimy.

Hisense U7HQ zaskakuje również podświetleniem

Już na wstępie wspomnieliśmy, że Hisense postanowiło ten model wyposażyć w podświetlenie typu FALD – zatem bezpośrednie wygaszanie strefowe całego panelu. Jako że mówimy o klasycznych LED, to stref tych nie ma bardzo wiele (dla naszego, 65-calowego panelu jest ich 90, podczas gdy 75-calowy model oferuje ich 120, a 55-calowy - 72), jednak to i tak znaczny skok jakości w działaniu HDR względem typowej konkurencji, która nie posiada strefowego wygaszania. Zwłaszcza, że Hisense nie oszczędzało również na sile podświetlenia.

Pomiar jasności SDR i HDR Hisense U7HQ (65")
profil Dynamiczny, maksymalna jasność, więcej = lepiej

procent rozświetlonej powierzchni ekranu SDR stabilne
(po 5 s)
SDR chwilowe
(błysk)
HDR stabilne
(po 5 s)
HDR chwilowe
(błysk)
syntetyczne 1%:364 nit394 nit637 nit646 nit
syntetyczne 4%:395 nit406 nit642 nit652 nit
syntetyczne 9%:401 nit404 nit650 nit654nit
syntetyczne 25%:405 nit407 nit648 nit666 nit
syntetyczne 49%:403 nit404 nit601 nit623 nit
syntetyczne 100%:404 nit406 nit523 nit558 nit
scena z filmu (~7%):399 nit611 nit

Telewizor w SDR osiąga około 400 nit dla 100% jasności (z wyjątkiem trybu Sport, który podbija tę wartość do 485 nit!), co jest dobrą wartością dla typowo domowych warunków. Po aktywowaniu HDR, jak widać, przekraczamy nawet obiecane przez producenta 600 nit, choć w realnych scenach mniej więcej właśnie na taki poziom można liczyć. To ponownie wyśmienity wynik dla tego segmentu cenowego i oznacza, że oglądanie filmów i seriali z HDR na Hisense U7HQ to bardzo przyjemne doznanie. Dynamiczny kontrast, co prawda, nie jest na poziomie tego oferowanego przez OLED lub mini LED, ale nadal wypada 10x lepiej od statycznego kontrastu 5000:1, jaki oferuje większość telewizorów z panelami VA bez lokalnego wygaszania.

Hisense 65U7HQ - kontrast
Jasne fragmenty sceny są odpowiednio podbite, podczas gdy te ciemnie pozostają odpowiednio mroczne.

Na dodatek dostajemy obsługę praktycznie każdego formatu HDR, od HDR 10, przez HLG aż po HDR 10+ i Dolby Vision. Podświetlenie niestety nie jest przy tym idealnie równomierne. Panel po bokach wyraźnie różni się tonem od tego, co wyświetla na środku. Przy wyświetlaniu jednolicie szarej planszy również dostrzegalny jest efekt „brudnego panelu”. To wszystko jednak jest w pełni akceptowalne w cenie, jaką Hisense ustawił dla tego modelu.

Hisense 65U7HQ - badanie równomierności podświetlenia
Raport z badania delta E równomierności podświetlenia.

Na Hisense U7HQ można też pograć

Pora omówić aspekt, w którym testowany Hisense wypadł najmniej ciekawie albo raczej przeciętnie. Mowa o szybkości matrycy. Panele VA stosowane w większosci telewizorów zwykle ustępują na tym polu monitorom dla graczy. Oczywiście – mamy tu 120 Hz odświeżania, ale na niewiele się to zdaje, gdy piksele do pełnej transformacji wymagają średnio 18 ms, a w tych najgorszych przypadkach nawet ponad 50 ms. Obraz w ruchu niestety nie jest aż tak wyraźny, jak ten oferowany przez wyżej wyceniane telewizory OLED (lub niektóre topowe, znacznie droższe modele LCD). Ogólnie sprawdzi się całkiem dobrze w przypadku casualowego grania z kanapy na konsoli w gry przygodowe i sportowe, ale do tych bardziej kompetytywnych tytułów nie będzie to optymalny wybór.

Hisense 65U7HQ - włączony
W przypadku filmów czy nawet sportu dłuższy czas reakcji pikseli nie przeszkadza.

Dosyć dobrze wypada za to input lag – 15 ms w 60 Hz i 9 ms w 120 Hz. To oczywiście, w dedykowanym trybie gry - naturalnie, jak w praktycznie każdym telewizorze, w trybie filmowym z aktywnymi upłynniaczami opóźnienia są większe. Pochwalić Hisense trzeba również za dobrą obsługę adaptacyjnego odświeżania VRR i Free-Sync (oraz nieoficjalnie G-Sync Compatible).

Hisense U7HQ sprawdza się wyśmienicie w sporcie i filmach, ale w grach wypada raczej typowo dla tej klasy sprzętu

Warto tu jednak dodać, że w kwestii szybkości matrycy gry są znacznie bardziej wymagające od nawet najbardziej intensywnych relacji ze stadionu. W tej kwestii Hisense radzi sobie znacznie lepiej, zwłaszcza dzięki wyjątkowo dobrze działającej interpolacji sygnału 30 FPS do 120 FPS, aby wykorzystać potencjał matrycy 120 Hz. Pewnie, da się kupić telewizor, w którym piłka przemierzająca ekran będzie idealnie ostra, ale nie zrobimy tego w cenie testowanego Hisense (ani nawet w cenie tylko 2x większej).

Czy Hisense 65U7HQ to dobry telewizor do sportu?

Do sportu i nawet bardziej do filmów! Testowany najnowszy telewizor Hisense U7HQ w rozmiarze 65 cali został wyceniony na kwotę 4499 zł, ale obecnie już można go dostać za 3999 zł, co czyni z niego niesamowicie atrakcyjną propozycję nie tylko dla fanów sportu, ale również dla bardziej oszczędnych kinomaniaków. Udało się to również osiągnąć bez cięć budżetowych w kwestii jakości wykonania czy też designu.

Hisense 65U7HQ - VoD
Po meczyku „o honor” dobrze jest się zrelaksować przy filmie – Hisense U7HQ sprawdza się tu idealnie.

W kontekście mianowania tego modelu na oficjalny telewizor FIFA 2022 stwierdzamy, że nie jest to odznaczenie przyznane na wyrost. Ostatecznie to nie sztuka zrobić kosmicznie dobry telewizor za równie kosmicznie wysoką cenę. Hisense faktycznie oferuje bardzo dobre parametry do oglądania transmisji z mistrzostw, ale robi to również w wyśmienitej cenie (a jeszcze tańszy jest model 55-calowy).

Hisense U7HQ to model, który wyjątkowo łączy ze sobą potencjalnie trzy niemożliwe do połączenia cechy – dobry obraz w filmach, dobrą dynamikę obrazu w sporcie oraz dobrą cenę

To, co w tym modelu (w naszych testach) wypadło poniżej przeciętnej, to nagłośnienie, szybkość matrycy w grach i równomierność podświetlenia. To wszystko jednak ostatecznie drobne mankamenty, których raczej w tej cenie nie da się uniknąć, a w tym przypadku są bardziej wyeksponowane przez ponadprzeciętne osiągi telewizora w pozostałych aspektach.

Hisense 65U7HQ - nocny seansNocne seanse z Hisense U7HQ są zaskakująco intensywne.

Nasza finalna ocena, ponownie odnosząc się do ceny 3999 zł, jest bardzo pozytywna. Jeszcze rok temu taką jakość obrazu oferowały telewizory w cenie zbliżającej się do 6000 zł, a obecnie w podobnej cenie pewną alternatywą mogą być tylko najbardziej podstawowe panele OLED, które oferując podobne nasycenie kolorów, odznaczają się znacznie niższą jasnością (ale za to nieskończonym kontrastem) i tylko 60 Hz odświeżania. Do tego jeszcze żaden z testowanych przez nas telewizorów tak dobrze nie balansował w aspekcie jakości i szybkości obrazu w trybie sportowym, co faktycznie czyni z Hisense U7HQ wyśmienitą propozycję do oglądania obecnych i kolejnych mistrzostw w piłce nożnej.

Opinia o Hisense ULED TV U7 [65"]

Plusy
  • Szerokie pokrycie filmowego gamutu DCI-P3,
  • bardzo dobra fabryczna kalibracja, również w trybie Sport,
  • płynny i dosyć wyraźny obraz w trybie Sport,
  • strefowe wygaszanie (90 stref),
  • ponad 650 nit jasności w HDR,
  • obsługa HDR10+ i Dolby Vision,
  • 2 złącza HDMI 2.1 i szybkie złącze USB 3.2,
  • nowoczesny wygląd i wysoka jakość wykonania,
  • szybki oraz intuicyjny Smart TV z obsługą większości aplikacji VoD,
  • atrakcyjna cena.
Minusy
  • przeciętne nagłośnienie,
  • brak HBO Max (na czas pisania recenzji).

Nasza ocena Hisense 65U7HQ w średnim segmencie telewizorów:

90% 4.5/5

  • Wyróżnienie "Dobry Produkt" - benchmark.pl
  • Wyróżnienie "Super Opłacalność" - benchmark.pl

Artykuł powstał we współpracy z firmą Hisense.

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Tassador
    0
    Proszę bardzo obsługuje avi. A samsung ma to gdzieś o olał niektóre formaty video i graficzne i to w topowych tv.
    • avatar
      Grzesq
      0
      No dobra Hisense zdobywa popularność ale nie taką jak na kontynencie amerykańskim...
      Powód: Otóż ważna tu jest litera Q która to w materiałach marketingowych jest pomijana...

      W Ameryce różni recenzenci pieją z zachwytu nad modelami U6H U7H i najbardziej nad U8H
      Ale w Europie czyli także u nas są dostępne tylko modele u6hQ u7hQ i u8hQ
      A to nie są te same modele - tylko prawie takie same....
      I W TYM PRZYPADKU NIESTETY ZNACZY GORSZE...!!

      I trzeba mieć tego świadomość...!!

      Podobno ma się to zmienić... Tzn - podobno na Europę mają być te same modele co na Amerykę...
      Ale czy na pewno...?? Przekonamy się z nadejściem nowych modeli na rok 2023.
      • avatar
        duzers
        0
        Czyli jak nie oglądasz piłki, to nie wolno go kupować?

        Witaj!

        Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
        Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

        Połącz konto już teraz.

        Zaloguj przez 1Login