Laptopy

Podsumowanie

przeczytasz w 2 min.

Lenovo ThinkPad W550s to mobilna stacja robocza, która świetnie sprawdzi się jako podstawowy komputer do pracy. Zarówno w biurze jak i poza nim. Ma niemal wszystko, co potrzebne aby spełnić oczekiwania wymagających użytkowników.

Lenovo ThinkPad W550s

Przede wszystkim znajdziemy tutaj solidną, wytrzymałą obudowę spełniającą rygorystyczne militarne standardy. Do dyspozycji mamy bogaty zestaw portów (chociaż brakuje HDMI, czy pełnowymiarowego DisplayPort) ze złączem stacji dokującej na czele. Mamy nawet czytnik linii papilarnych, czytnik SmartCard i gniazdo na kartę SIM.

Zachwyca też wygodna klawiatura, na której praca jest czystą przyjemnością (to już standard w serii ThinkPad). Ale największe wrażenie robi długość pracy na jednym ładowaniu. Dzięki zastosowaniu dodatkowego akumulatora o pojemności 72 Wh energii wystarczy nawet na 15 godzin pracy przy rozsądnym gospodarowaniu energią.

Lenovo ThinkPad W550s

Nieco słabiej wypada wydajność – przy dużym obciążeniu we znaki daje się throttling procesora, co obniża jego możliwości. Jeśli jednak nie pracujemy na wyjątkowo wymagających aplikacjach, W550s poradzi sobie ze stawianymi mu wyzwaniami. Warto dodać, że znajdziemy tutaj dedykowaną kartę graficzną Nvdiia Quadro K620M przeznaczoną do obsługi profesjonalnych aplikacji np. do projektowania, aplikacji typu CAD/CAM, obróbki zdjęć. Stabilna praca na tego typu programach potwierdzona została zresztą certyfikatem ISV wystawianym przez dostawców oprogramowania.

Pozostaje jeszcze kwestia ceny, która do najniższych nie należy. W momencie przeprowadzania testów, za tę konfigurację trzeba było zapłacić ok. 7500 zł, czyli naprawdę nie mało. Jeśli jednak potrzebujesz laptopa do pracy, który umożliwi ci wygodną i długą pracę (także poza biurem) – to można rozważyć jego zakup. Zawsze można go wrzucić w koszty :)

Ocena końcowa:

  • dodatkowy akumulator = niesamowity czas pracy na jednym ładowaniu
  • bardzo wygodna klawiatura
  • duża liczba portów
  • złącze stacji dokującej
  • gniazdo na kartę SIM
  • matowy ekran
  • wzmocniona, solidna obudowa
     
  • dodatkowy akumulator wystaje poza obręb obudowy
  • obniżona wydajność przez throttling procesora
  • brak pełnowymiarowego złącza DisplayPort

90%

W trakcie testów wykorzystaliśmy monitor LG 25UM65.

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    0
    Intel Core i7 5500U, 256GB SSD i 8GB RAM i za to ponad 7kzł !!!

    Wprawdzie Lenovo W to klasa sama w sobie, ale w tej cenie mogli się rzucić na i7-6822EQ lub choć Core i7-6600U, 16GB RAM (do MAX 32GB), SSD SM-951 Nvme 512GB, matryca IPS nie TN, no i USB 3.1 Gen 2, choć z jednym slotem USB-C.

    To bym rozumiał cenę ponad 7000zł. Choć w przypadku Lenovo W to pewnie za to co napisałem było by ponad 12k zł.

    Witaj!

    Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
    Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

    Połącz konto już teraz.

    Zaloguj przez 1Login