Specyfikacja karty w programie GPU-Z: |
Zobacz zdjęcia karty: |
Parametry pracy i temperatura podczas obciążenia: |
Przed premierą dotarł do nas model referencyjny opracowany przez inżynierów firmy Nvidia. Niebawem uzupełnimy artykuł o opis, zdjęcia i testy innego, autorskiego modelu. Częstotliwość taktowania rdzenia wynosiła 1046 MHz, zaś pamięci operacyjnej 1753 MHz. W grach dzięki funkcji boost, procesor graficzny dość często pracował z zegarem ok. 1,1-1,15 GHz. Na pokładzie karty znalazło się 2 GB pamięci operacyjnej.
W przypadku karty standardowej, wygląd zewnętrzny (kolorystyka srebrno-czarna) i wymiary są identyczne jak w GeForce GTX 780. Długość akceleratora, to ok. 27 cm, a śledź zajmuje dwa miejsca w obudowie komputera. Wszystkie elementy wykonano starannie i bez jakichkolwiek niedoróbek.
Do schładzania akceleratora producent użył identycznego układu, co w kartach GeForce GTX Titan i GeForce GTX 780. Składa się on z aluminiowego radiatora umieszczonego na rdzeniu, komory parowej, płaskiego radiatora schładzającego elektronikę wlutowaną w płytkę drukowaną oraz 70-milimetrowego wentylatora umieszczonego w końcowej części karty. Wentylator przedmuchuje aluminiowe finy radiatora chłodnym powietrzem, które usuwane jest poza komputer poprzez grill w śledziu akceleratora.
Kultura pracy wentylatora stoi na bardzo wysokim poziomie. Bez względu, czy pracowaliśmy w systemie operacyjnym, czy graliśmy – szum powietrza był niewielki. Podejrzewamy, że autorskie chłodzenia w kwestii kultury niewiele już wniosą. Mogą natomiast poprawić samo odbieranie ciepła z akceleratora, bowiem na standardowym przez cały czas jest ok. 80 stopni na rdzeniu (o co "dba" zapewne GPU Boost 2.0).
Dostępne złącza na karcie graficznej:
- 2x DVI
- HDMI
- Display Port
- 2x SLI
- Zasilanie 6+8 pin