Nagrywanie z drugiego komputera nie wymaga żadnych dalszych działań. W przypadku konsol (np. PS4) do gry włącza się zabezpieczenie HDCP. Można je ominąć stosując aktywny splitter HDMI. W przypadku nagrywania obrazu ze smartfona wykorzystaliśmy adapter MHL, gdzie również natkniemy się na HDCP, więc ponownie trzeba skorzystać ze splittera.
Możliwości - nagrywanie z różnych źródeł
Jakie możliwości otwiera nam urządzenie rodzaju Avermedia LGX? Np. porównania grafiki z PC, konsol, czy nawet smartfonów staje się bajecznie proste.
Bez problemu pokażemy rzeczywistą wydajność gier na danej konfiguracji sprzętowej (np. z uruchomionym programem Fraps, włączonym tylko w celu wyświetlania klatek na sekundę).
Możemy nagrywać absolutnie wszystko, nawet poza systemem operacyjnym np. UEFI BIOS (od 1:02).
Możliwości - streaming
Takie oprogramowanie jak XSplit, OBS, ShadowPlay, czy Raptr zapewnia mnóstwo możliwości dla streamera nawet i bez urządzenia klasy LGX. Jeśli zależy ci na świetnej jakości wideo z różnych źródeł (np. konsola), AVerMedia LGX otworzy przed wami nowe możliwości - zwłaszcza, że może współpracować właśnie z takim oprogramowaniem jak XSplit.
AVerMedia LGX - dla kogo?
AVerMedia Live Gamer Extreme to urządzenie do przechwytywania wysokiej jakości wideo. Eliminując sprzętowe kodowanie wideo, producentowi udało się stworzyć sprzęt, który może nagrywać i streamować wideo w świetnej jakości z minimalnym opóźnieniem.
LGX potrafi wiele rzeczy, które są niemożliwe do zrobienia za pomocą rozwiązań programowych, ale nie jest to urządzenie tanie. Aktualnie trzeba na nie wyłożyć około 650 zł, więc jest to rozwiązanie dla osób, które będą je używać do pracy. Przede wszystkim potencjalny odbiorca powinien się zastanowić, czy dla jego potrzeb nie wystarczą znacznie tańsze (lub wręcz darmowe) rozwiązania programowe (np. ShadowPlay).
Może Cię zainteresować:
- AVerMedia Live Gamer Portable - przenośne studio nagrań
- AVerMedia ExtremeCap U3 – nagrywanie bez kompromisów
Ocena końcowa:
- przechwytywanie nieskompresowanego wideo 1080p w 60 klatkach na sekundę
- możliwość strumieniowania rozgrywki (np. Twitch) również przy użyciu zewnętrznych narzędzi (np. XSplit)
- nagrywanie wideo z konsol, czy tabletów/smartfonów
- prosta konfiguracja i obsługa
- 3-miesięczna subskrybcja premium XSplit
- cena nie jest niska
- stabilność oprogramowania RECentral mogłaby być wyższa
Komentarze
3