Specyfikacja karty w programie GPU-Z: |
Zobacz zdjęcia karty: |
Parametry pracy i temperatura podczas obciążenia: |
Szybszy z układów „Cape Verde” reprezentował także model referencyjny. W przypadku karty HD 7770 częstotliwość rdzenia wynosiła 1000 MHz, a pamięci 1125 MHz. Na pokładzie zainstalowano 1 GB pamięci GDDR5.
W przypadku modelu Radeon 7770 jest to już konstrukcja dwuslotowa, a długość wynosi ok. 21,5 cm. Karta ma zatem gabaryty zbliżone do starszych układów HD 6770. Pierwsze wrażenie tuż po wyjęciu z pudełka jest jednak inne: karta wydaje się masywna, ciężka i z potężnym chłodzeniem.
W rzeczywistości pod plastikową osłoną karty kryje się niewielki okrągły radiator, przypominający chłodzenia sprzed lat – Orb. Całość dopełnia duży, centralnie umieszczony wentylator o średnicy 80 mm, który poprzez śledź wyrzuca ciepłe powietrze na zewnątrz obudowy komputera.
Oprócz większych wymiarów w porównaniu do wcześniej opisanego modelu HD 7750, ta karta została wyposażona w krawędziowe złącze CrossFire, a także wymaga dodatkowego zasilania. Wtyczka 6-pin została umieszczona w końcowej części.
Kultura pracy wentylatora stoi na dobrym poziomie, choć czasami w trybie spoczynku potrafił o sobie przypomnieć. W grach szum powietrza jest słyszalny, ale w zupełności do zaakceptowania. Dobrą wiadomością jest fakt, że gdy czytacie te słowa, zapewne kilku producentów już zaprezentowało autorskie karty.
Pod względem osiąganych temperatur Radeon 7770 jest typowym średniakiem – rdzeń w grach miał ok. 67 stopni C.
Dostępne złącza na karcie graficznej:
- DVI
- HDMI
- 2x mini Display Port
- CrossFireX
- 6-pin (zasilanie)