Do testów otrzymaliśmy wersję autorską ze zmienionym układem chłodzącym i dość wysoko podkręconym taktowaniem rdzenia. Zamiast pracy z prędkością 1126/1752 MHz, Asus zastosował parametry wynoszące 1250/1800 MHz. Dzięki temu ta karta graficzna powinna być szybsza od standardowej o kilka procent. Dokładne różnice zobaczymy w testach.
Zawartość pudełka:
- karta graficzna
- sterowniki
- instrukcja obsługi
- przejściówka DVI->D-Sub
Akcelerator opracowany przez firmę Asus ma stosunkowo małe gabaryty - zwłaszcza gdy go porównać do konstrukcji MSI. Długość w tym przypadku wynosi niespełna 22 cm. Na płycie głównej trzeba przeznaczyć dwa sloty i przynajmniej jeszcze jeden w celu zapewnienia dopływu chłodnego powietrza. Na rewersie znalazł się metolowy backplate, do którego przymocowano chłodzenie. Cała konstrukcja jest zwarta i sztywna.
Opisywana karta graficzna wykorzystuje technologię "0dBa". W momencie spadku temperatury rdzenia poniżej 60 stopni, praca wentylatorów ustaje, akcelerator przechodzi w stan pasywnego chłodzenia. Bez znaczenia jest, czy akurat wykonuje jakąś pracę, czy też nie. W przypadku oglądania filmów, czy używania kary graficznej do zadań, gdzie nie jest ona w maksymalny sposób wykorzystywana, chłodzenie nie generuje żadnego szumu powietrza.
Zastosowanie chłodzenie DirectCU II zbudowane zostało z dwóch wentylatorów o wielkości 75 mm, czterech rurek cieplnych (dwie o zwiększonej średnicy) i aluminiowego radiatora przebiegającego wzdłuż płytki drukowanej. Dodatkowo na sekcji zasilania zamontowano niewielki radiator. Układy pamięci operacyjnej, podobnie jak u np. MSI nie otrzymały radiatorów.
Kultura pracy chłodzenia jest mocnym atutem opisywanej karty graficznej. Poziom wytwarzanego szumu powietrza jest praktycznie niedostrzegalny. Temperatura rdzenia w czasie testów utrzymywała się na poziomie 60 stopni, a po podkręceniu wzrastała do 63.
Dostępne złącza na karcie graficznej:
- DVI
- HDMI
- 3x Display Port
- SLI
- zasilanie 6-pin